Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Bicie piany w sprawie uchodźców

 
Elbląg, Bicie piany w sprawie uchodźców Michal Szydlarski i Łukasz Nosarzewski z partii KORWin prezentują petycję przeciw przyjmowanu uchodźców (fot. AD)
Rek

Najwcześniej w lutym w Polsce mają się pojawić pierwsze grupy uchodźców, do przyjęcia których nasz kraj się zobowiązał w Brukseli. Gdzie trafią? Tego jeszcze nie wiadomo. To nie powstrzymuje jednak elbląskich działaczy partii KORWiN przed snuciem teorii, jakoby trwały tajne negocjacje w sprawie stworzenia w naszym regionie ośrodka dla uchodźców z krajów islamskich. Jak jest naprawdę?

Działacze partii KORWiN niedawno zorganizowali w Elblągu marsz przeciw islamskim uchodźcom. Teraz, w szczycie kampanii wyborczej, składają w samorządach petycje, protestując przeciwko lokowaniu uchodźców na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. I pytają, co władze regionalne i lokalne w tej sprawie wiedzą.
     - Sprawa jest pilna i alarmująca. Mamy masę informacji, że są czynione ścieżki prawne, przyspieszające sprowadzanie imigrantów na teren naszego województwa. Dzieje się to ponad głowami mieszkańców i obawiamy się, że ta informacja jest ukrywana ze względu na kampanię wyborczą. A po wyborach dowiemy się zapewne, że większość imigrantów z tej ponad 7-tysięcznej puli trafi do naszego województwa – twierdzi Michał Szydlarski, elbląski działacz KORWiN.
     Skąd te przypuszczenia? - Mamy sygnały od osób, które pracują w różnych miejscach, m.in. w samorządach, że trwają uzgodnienia na przykład na temat przekształcania zabudowań byłych pegeerów na ośrodki. Żądamy od władz regionu jasnej i czytelnej odpowiedzi, czy tak się dzieje – twierdzi Michał Szydlarski. - Wiele osób nam zarzuca, że robimy to w kampanii wyborczej, ale przecież teraz nie ma ważniejszego tematu. Jako jedyni robimy coś w tej sprawie, pytamy, inni tylko potrafią o tym krzyczeć. A przecież chodzi o zagrożenie dla populacji całej Polski.
     Jak sprawa przygotowań do przyjęcia uchodźców wygląda w rzeczywistości? Zapytaliśmy o to w Urzędzie ds. Cudzoziemców, który ma koordynować całą operację.
     - Pierwsza grupa uchodźców ma przyjechać do naszego kraju między lutym a kwietniem. Nie ma jeszcze żadnych planów na temat tego, gdzie zostaną rozlokowani. Na razie zbieramy informacje od wojewodów na temat tego, gdzie mogłyby powstać ośrodki. Obecnie w kraju istnieje 11 ośrodków, prawdopodobnie będzie trzeba jeszcze utworzyć cztery dodatkowe – mówi Ewa Piechota, rzecznik prasowy Urzędu ds. Cudzoziemców. - Nasi urzędnicy odwiedzają miejsca proponowane przez wojewodów. Wszędzie gdzie się pojawiają, od razu pojawiają się pytania, czy to tu powstanie ośrodek. Sprawa nie jest wcale taka prosta. Takie miejsce musi spełniać pewne standardy, muszą być urządzone pokoje, gabinet lekarski, świetlica, stworzone odpowiednie warunki. Dla uspokojenia czytelników powiem, że nawet jeśli w jakimś obiekcie powstaje nasz ośrodek, to jest on wynajmowany przez nas na zasadach komercyjnych.
     Jak przyznaje Ewa Piechota, w urzędzie nie ma zgłoszeń od samorządów, które chciałby na swoim terenie urządzić ośrodek dla uchodźców. - Zgłaszają się przeważnie organizacje lub osoby prywatne, które chcą pomóc tym ludziom – dodaje Ewa Piechota.
     - Kwestia przyjmowania i zaopiekowania się uchodźcami jest kompetencją administracji państwowej. W tej sprawie jest jeszcze wiele niewiadomych. Do tej pory żadna z instytucji centralnych nie zwróciła się do naszego samorządu o wskazanie miejsc dla uchodźców na terenie miasta, niczego więc nie deklarowaliśmy w tej kwestii.  W przypadku otrzymania jakichkolwiek wytycznych na pewno będziemy ten temat bardzo wnikliwie rozważali – taką informację w sprawie uchodźców otrzymaliśmy od prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • fryz jak u szlachciury, chyba ktos epoki albo bajki pomylil?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 15
  (2015-10-13)
 • mozna wykorzystac budynki powojskowe, opuszczone ośrodki wczasowe, dawne PGR, mozliwości bez liku, tylko przybysze muszą być dokladnie sprawdzeni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 21
  (2015-10-13)
 • Z Polski a tym bardziej z Elbląga z moich roczników wyjechało nas ok 20 osób poza Polskę. Pewnie kilka tysięcy młodych chłopaków. JAk rozgoszczą się Ci młodzi murzyni, którzy zaczną dobierać się za nasze dziewczyny ciekawy jestem kto zrobi z nimi porządek?Policja, której nie stać na benzynę? Młode krawężniki zrezygnują z pracy, bo będą bali się o swoje głowy. W Niemczech rady sobie nie dają a co dopiero w takim Elblągu. Z tego wszystkiego będzie wojna religijna pomiędzy nami a muzułmanami z tym, że oni chcą umierać za Allaha a my nie chcemy umierać walcząc o swoje życie. Kopaczowa i te całe PO przez 8 lat niszczyło Naród i przemysł polski, ale w ostatnim miesiącu tą decyzją postawili kropkę nad i. Będą zadymy w całym kraju i już nigdy nie będzie żyło się jak wcześniej. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 5
  (2015-10-13)
 • Czyj kraj się zobowiązał?! Na pewno nie nasz! Nasz kraj się sprzeciwiał, tylko sprzedawczyki zarządziły inaczej. Dziwne, że ludzie za to odpowiedzialni nie zawiśli za zdradę narodu. Ale już niedługo. .. Ludzie obrócą cię przeciw władzy, to wisi w powietrzu. Atmosfera coraz bardziej się zagęszcza, w końcu powstanie iskra, która spowoduje wielkie bum!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 3
  (2015-10-13)
 • Brawo Polska! Nie ma pieniędzy na łatanie dziur w drogach, na leki dla osób cierpiących na rzadkie choroby, nie stać nas na porządne wojsko, likwiduje się szkoły. .. ale za to stać nas na kilkadziesiąt tysięcy ciapatych, z którymi absolutnie nic nas nie łączy, a wręcz przeciwnie, dzieli nas wszystko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 2
  (2015-10-13)
 • I niech partia KORWIN działa, popieram!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 8
  (2015-10-13)
 • co za LEWAK podpisuje się RG ?! Nie życzę sobie tutaj w MOIM kraju islamistów !!! jak tobie RG się to marzy to SPADAJ W PODSKOKACH tam gdzie oni są ale nie narzucaj ich innym który tego nie chcą !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 5
  (2015-10-13)
 • zacznij WYKORZYSTYWAĆ swój mózg ! bo masz go na urlopie wypoczynkowym !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  (2015-10-13)
 • A co urząd odpowie p. Gruchalskiemu jeżeli sama Kopaczowa lawiruje w ilości narzuconej nam z Brukseli kwoty imigrantów. Było 2000,potem 7000 teraz oficjalnie mówią już o 100 tys. To jedna rzecz. A druga - proszę dokładniej zapoznać się z "debatą" Protasa w Elblągu - przecież on tam dokładnie informuje gdzie m. in. szykowane są ośrodki. Korwiniści wyraźne poinformowali, że złożyli petycję do marszałka aby określił się jednoznacznie w tej sprawie. Więc to portel niech nie bije piany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 1
  (2015-10-14)
 • Islam to nie religia, to kult zła
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 3
  (2015-10-14)
 • Po lewej hitlerjugend, po drugiej lewej volskdeutsch
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 8
  muhamad(2015-10-14)
 • Korwin jest jedyną partią bez programu wyborczego, a jak się go nie ma to trzeba straszyć i grać na emocjach. Ich celem nie jest wejście do Sejmu, tylko przejście progu 3% dającego dotacje, za które ci młodzi aparatczycy będą mogli sobie wesoło pożyć przez 4 lata
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 10
  wewe(2015-10-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini