Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teraz ja - Bilans otwarcia

 
Elbląg, Teraz ja - Bilans otwarcia
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)
Rek

Nasze miasto ma już czwartego prezydenta w ciągu pięciu lat. Przed nowym prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim stoją zadania na miarę dwunastu prac Heraklesa.

W PUP jest zarejestrowanych ponad 6000 mieszkańców (stopa bezrobocia – ok. 15 proc.), w tym tylko około 500 mieszkańców ma prawo do zasiłku. Miasto od 15 lat się wyludnia. Wybudowanie porządnej drogi do Gdańska grozi, iż Elbląg stanie się największą sypialnią dla stolicy województwa pomorskiego. Duże zadłużenie może znacznie utrudnić pozyskiwanie środków unijnych. Miasto jest szare i brzydkie. Część budynków nadaje się do rozbiórki. Elbląg nie kojarzy się kompletnie z niczym.
     Nie ma łatwych rozwiązań tej sytuacji. Ale nic się nie zmieni dopóki mieszkańcy nie będą zadowoleni z życia. Docelowo oczywiście należy dążyć do tego, aby elblążanie byli dumni z Elbląga. Do tego potrzebna jest profesjonalna analiza socjologiczna.
     Miasto musi zacząć współpracować z mieszkańcami. W przypadku awansu Olimpii do II ligi powinna odbyć się ogólnomiejska feta. Władze powinny dofinansowywać elementy upiększające miasto np. murale na ślepych ścianach kamienic. W Elblągu dużo jest absurdów – przykładem są trzy stadiony piłkarskie i tylko dwie drużyny seniorskie. Olimpia gra na obiekcie, który nie spełnia wymagań licencyjnych II ligi, do której awans jest celem zespołu w tym sezonie. Na deptaku 3 maja (centrum miasta) straszy ogromny zaśmiecony teren dla porządku osłonięty metalowym płotem. Na tymże płocie wiszą jeszcze skrawki plakatów wyborczych z ubiegłorocznych wyborów do rady miasta. To są takie drobiazgi, których rozwiązanie zwiększy komfort życia w mieście.
     Witold Wróblewski z pewnością będzie się starał zrealizować część swojego programu wyborczego. Ale w obecnej sytuacji politycznej w mieście, ważna będzie także polityka informacyjna. Prezydent powinien informować elblążan jaki decyzje podjął (bądź nie podjął) i wytłumaczyć przyczyny. Przy braku wsparcia w radzie miasta powinien odwoływać się bezpośrednio do mieszkańców.
     Elbląg ma już czwartego prezydenta w ciągu pięciu lat. Jeżeli w ciągu czterech lat nic się w mieście nie zmieni – wzrosną szanse kolejnego kandydata w wyborach 2018 r.
     
     
Sebek001
Liczba publikacji: 15
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 1 6

..., a moim zdaniem
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Wiedział co robi kandydując. My zresztą też, wybierając. Mam taką nadzieję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  (2014-12-05)
 • oto pogląd typowego elbląskiego roszczeniowca fascynata tanich rozgrywek piłkarskich, darmowej kiełbaski i disco polo. Przez takich jak ty mamy co mamy. .. .. Co do tekstu ". .. Miasto jest szare i brzydkie. Część budynków nadaje się do rozbiórki. Elbląg nie kojarzy się kompletnie z niczym. .. ." masz rację twój tekst jest nijaki i nie kojarzy się z niczym pozytywnym. Czyżby dopadła ciebie depresja jesienna. .. .weż pastylke. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  cieciorka(2014-12-05)
 • trafna uwaga - potrzebna jest aktywność mieszkańców, bo jeden Wróbel wiosny nie uczyni - także Elblążanie: koniec narzekania, potrzebujemy działania;))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  dimitri(2014-12-05)
 • ble, ble ble, przecież Wróblewski był vice za dziadka Słoniny, czyli miał przerwy 4 lata. A Nowaczyk nic nie zrobił dla miasta, tak jak i wcześniej Słonina z Wróblewskim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  k8764(2014-12-05)
 • to nie zebranie partyjne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  k86846(2014-12-05)
 • 4 prezydent w ciągu 5 lat. .. idąc tym tokiem myślenia, w ciągu 3 miesięcy mieliśmy dwóch premierów rządu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  salceson(2014-12-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat
Długopis i Pióra z Grawerem