Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Blok Operacyjny pracuje już na pełnych obrotach

 
Elbląg, Blok Operacyjny pracuje już na pełnych obrotach
Blok operacyjny, fot. nadesłana

Na pełnych obrotach pracuje już nowy Blok Operacyjny przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, przekazane do użytku pod koniec listopada ub. roku.

Nowy pawilon, do którego przeniesiono Blok Operacyjny, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornię robi wrażenie nowoczesnością i przestrzennością. Inwestycja znacząco poprawiła możliwości pracy szpitala i warunki, w jakich leczeni są pacjenci.
     Przeprowadzka „serca szpitala” do nowej lokalizacji była ogromnym logistycznym wyzwaniem. Przenosiny odbyły się jednakże wyjątkowo szybko i sprawnie: w grę wchodziło wszak zapewnienie ciągłości opieki nad pacjentami wymagającymi najpilniejszej pomocy.
     Jako pierwsza, już pod koniec listopada w nowej lokalizacji rozpoczęła pracę Centralna Sterylizatornia, bardzo ważna komórka w strukturach każdego, nowoczesnego szpitala.
     - Przybyło nam teraz nie tylko dodatkowej powierzchni do pracy, ale również sporo nowoczesnego sprzętu. – cieszy się kierownik Centralnej Sterylizatorni Jarosław Czapliński. - Zakupiliśmy dodatkowo m.in. nowy sterylizator parowy, kilka dużych myjni – dezynfektorów do narzędzi a także do wózków i kontenerów. Otrzymaliśmy też nowoczesne urządzenie do dekontaminacji (odkażania) pomieszczeń i aparatury. To wszystko sprawiło, że możemy pracować skuteczniej i bardziej wydajnie.
     Zdecydowanie sprawniej pracuje się też w nowym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Zwiększona z 8 do 12 liczba łóżek, dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, spełnione normy sanitarno- epidemiologiczne – to tylko najważniejsze z powodów do zadowolenia.
     - Do nowych pomieszczeń przenieśliśmy się razem z naszymi pacjentami 11 grudnia 2013 roku – informuje koordynator oddziału Wojciech Wenski – i od tej pory czasu mamy wciąż pełne obłożenie łóżek. Tak było także w Boże Narodzenie i Nowy Rok, i tak jest do dzisiaj. Nowe warunki wymagały od nas zmiany harmonogramu naszej pracy - od stycznia zwiększyliśmy zakres dyżurów lekarskich i pielęgniarskich.
     Już 2 stycznia 2014 roku, zgodnie z planem, przeprowadzono pierwsze zabiegi na nowym Bloku Operacyjnym.
     - Pracujemy bardzo intensywnie – podkreśla kierownik Bloku Operacyjnego, Anna Radzanowska. W styczniu przeprowadziliśmy już 207 operacji - te liczby niech mówią same za siebie. Na Bloku Operacyjnym wszystko musi być jak w zegarku - każda najdrobniejsza rzecz musi znaleźć się w odpowiednim czasie na odpowiednim miejscu. Bardzo zależy nam na tym, żeby optymalnie wykorzystać nowe możliwości.
     Nowe skrzydło Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu zostało oddane do użytku w jubileuszowym roku 25-lecia działalności szpitala. Inwestycja powstała w ciągu zaledwie dwóch lat i kosztowała blisko 60 mln zł, z czego około 40 mln stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Anna Kowalska Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna