Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bo miasto trzeba kochać i znać jego historię

 
Elbląg, Bo miasto trzeba kochać i znać jego historię Budynek Gimnazjum coraz piękniejszy, a MAH zaprasza na Podzamcze (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Dziś (18 maja) Międzynarodowy Dzień Muzeów. Ich pracownicy zachęcają do odwiedzin. Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu? - Bo trzeba kochać miasto i znać jego historię - mówi dyrektor Maria Kasprzycka. Okazja do odwiedzin będzie już jutro.

Międzynarodowy Dzień Muzeów to coroczne święto obchodzone 18 maja, ustanowione w Moskwie 28 maja 1977 roku, przez Międzynarodową Radę Muzeów (ICOM, International Council of Museums), działającą przy UNESCO.
     Jak świętują muzealnicy?- Tradycją jest honorowanie świąt zawodowych, ale muzealnicy ciężko pracują, by przygotować się na Noc Muzeów - mówi Maria Kasprzycka, dyrektor MAH w Elblągu. - Zachęcamy do korzystania z naszej oferty.
     Dlaczego warto odwiedzać placówkę przy Bulwarze Zygmunta Augusta?
     - Bo warto kochać miasto i znać jego historię - odpiera dyrektor Kasprzycka.
     Do poznawania historii będzie można przystąpić już jutro podczas Nocy Muzeów. Hasło tegorocznej imprezy - „Niech żyje bal!” – sugeruje, że muzealnicy skupią się tym razem na dawnych rozrywkach i zabawach. Kto ciekaw, jak bawili się dawni elblążanie powinien przybyć obowiązkowo.
     A czego z okazji święta życzą sobie muzealnicy?
     - Życzliwości mieszkańców i władz - kończy Maria Kasprzycka.
     
     Program Nocy Muzeów w Elblągu
     - Spacer z przewodnikiem PTTK śladami rozrywek dawnych elblążan – start: róg ulic Królewieckiej i Piłsudskiego (pod hotelowcem) godz. 17, zakończenie – dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego, godz. 19.
     - Warsztaty wykonywania akcesoriów balowych (maski, wachlarze, kotyliony) – chata z Truso, godz. 19 – 22.30
     - Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca Jantar – dziedziniec – taras skrzydła południowego, godz. 19.15 – 19.30
     - Zabawa z Wodzirejem Wszech czasów – teren dziedzińca, godz. 19.30 – 22.30
     - Recital piosenki balowej w wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu – Budynek Podzamcza, parter, godz. 19.30 – 22.30
     - Baśń o Kopciuszku i inne opowieści w wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu – Budynek Podzamcza, piwnica, godz. 19.30 – 22.30
     - Kącik poetycki aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu – Budynek Podzamcza, I piętro, godz. 19.30 – 22.30
     - Wystawa „Bal u lal” - Budynek Podzamcza, II piętro, godz. 19.00 – 23.00
     - Cykl wykładów – budynek Podzamcza, godz. 19.30 – 21.30:
     19.30 – 20.00 - W maskach i strojach plażowych, w jaskini lodowej i w rytmie włoskich polonezów. Elbląskie bale i zabawy okresu Belle époque – dr Joanna Szkolnicka
     20.00 – 20.30 - Jak się bawili Wikingowie – dr Marek Jagodziński
     20.30 – 21.00 - Wachlarze i inne drobiazgi – Wiesława Rynkiewicz-Domino
     21.00 – 21.30 – Rozrywki dawnych elblążan. Muzyka, wino i ... uczta – Joanna Fonferek
     - „Komnickiem przez Elbląg” – relacja z prac nad animacją – dziedziniec – godz. 21.00 – 23.00

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych