Sobota 21-07-2018, imieniny Daniela, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bomba w sądzie?

..., a moim
zdaniem
Zobacz 23
komentarze
Zobacz
fotoreportaż
Zobacz lokalizację
zdarzenia na planie
Zamknij
Wpisy w kategorii Inne
Proszę czekaćCzekaj
Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku

2014-03-20 08:45
 
Elbląg, Bomba w sądzie? fot. Witold Sadowski
Rek

Dziś (20 marca) około godz. 7.45 policja otrzymała informację o tym, że w budynku Sądu Okręgowego przy Placu Konstytucji mógł zostać podłożony ładunek wybuchowy. Sprawdzono cały budynek oraz przyległy parking, na miejscu pracowali policyjni pirotechnicy, straż pożarna i pogotowie energetyczne i gazowe. Decyzją prezesa sądu ewakuacja osób z budynku przez strażaków została odwołana. Alarm na szczęście okazał się fałszywy. Zobacz zdjęcia.

- Tuż po godz.8 otrzymaliśmy zgłoszenie o prawdopodobnym podłożeniu ładunku wybuchowego w Sądzie Okręgowym w Elblągu - mówi bryg. Tomasz Malesiński, dowódca JRG1 Elbląg. I dodaje: - Na miejsce wysłane zostały trzy zastępy straży pożarnej: dwa samochody ratowniczo-gaśnicze, drabina oraz samochód operacyjny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nasze działania polegały na ogrodzeniu parkingu przed sądem i wstrzymaniu ruchu pojazdów oraz ludzi w tym rejonie. Jednocześnie ewakuowaliśmy ponad pięćdziesiąt osób z budynku. Po przeprowadzeniu rozpoznania rozwinęliśmy linie wodne.
     - Około godz. 7.45 otrzymaliśmy informację, że w Sądzie Okręgowym prawdopodobnie znajduje się ładunek wybuchowy - mówi asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Na miejsce wysłanych zostało kilka patroli policyjnych. Zadysponowani byli również policjanci z sekcji zabezpieczenia minersko-pirotechnicznego. Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy, pogotowie ratunkowe, gazowe i energetyczne. Cały budynek sądu i teren przyległy zostały przeszukane, ładunku wybuchowego nie znaleziono.
     Po kilku minutach wszystkie ewakuowane osoby wróciły do sądu. Czy wobec zagrożenia wybuchem taka sytuacja powinna mieć miejsce? Dlaczego i kto zarządził odwołanie ewakuacji?
     - Decyzję o odwołaniu ewakuacji ludzi podjął prezes sądu, dlatego też wcześniej ewakuowane przez strażaków osoby, po kilku minutach, wróciły do budynku - odpowiada asp. Krzysztof Nowacki.
     

Witold Sadowski
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II