Poniedziałek 22-04-2019, imieniny Łukasza, Leona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Brama do przeszłości

 
Elbląg, Brama do przeszłości
W czasie wakacji w Bramie Targowej odbywać się będą ciekawe zajęcia - dla małych i dużych (fot. WS)

Już od poniedziałku, 1 lipca, turyści i elblążanie będą mogli skorzystać z wakacyjnych propozycji, oferowanych w Bramie Targowej. Elbląscy muzealnicy przeniosą ich w czasy krzyżackie, opowiedzą o broniącym miasta piekarczyku, zaprezentują dawne gry i zabawy.

„Brama do przeszłości” to wakacyjne animacje historyczne na Starym Mieście, prowadzone przez edukatorów z Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu przy wsparciu Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Elblągu i elbląskich rekonstruktorów historycznych. Miejscem spotkań jest Brama Targowa. Tu też znajdzie się stary elbląski tramwaj, będący letnią atrakcją turystyczną. Przez całe wakacje, między poniedziałkiem a piątkiem w godz. 10-13, okolice dawnej bramy do miasta na Starym Rynku będą miejscem spotkań z historią Elbląga. Zajęcia „Brama do przeszłości” to dawne gry i zabawy ruchowe, historyczne i współczesne gry planszowe i zręcznościowe, zabawy plastyczne z przeszłością w tle, salon dawnych przebrań, mini-wystawa zdjęć przedwojennego Elbląga i sporo innych ciekawostek. Ta część przeznaczona jest głównie dla najmłodszych w wieku od kilku do kilkunastu lat.
     Są też propozycje dla całych rodzin, mieszkających w Elblągu i dla odwiedzających miasto. Każdego z wakacyjnych dni między poniedziałkiem a piątkiem, o godz. 12.30 odbędzie się oprowadzanie po Bramie Targowej, połączone z opowieścią legendy o piekarczyku. Wstęp jest wolny.
     Natomiast w każdy wakacyjny poniedziałek, w godz. 10.30 – 12 prezentowane będą chętnej młodzieży i osobom dorosłym „Opowieści o przeszłości” – popularne ujęcia różnych ciekawych aspektów przeszłości. Pierwsze spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 1 lipca, nosi tytuł „Wojenna propaganda w filmie animowanym” i prowadzone będzie przez Piotra Adamczyka.
     Muzealni specjaliści od atrakcyjnego uczenia historii przygotowali też specyficzne, tematyczne tygodnie historyczne. Pierwszy z nich rozpocznie się 22 lipca, czyli w dawne święto z czasów PRL-u. I czasy „demokracji ludowej” będą towarzyszyły spotkaniom tego tygodnia aż do piątku. Będą prezentacje przedmiotów z tamtych czasów, akcja zbierania pamiątek, pokazane zostaną zabawki i dawne gry podwórkowe. Będą też akcenty poważniejsze, w tym poniedziałkowa opowieść o Elblągu w 1970 roku i jego roli podczas strajków robotników Wybrzeża.
     Wszystkie zajęcia w ramach akcji „Brama do przeszłości” są bezpłatne.
Tomasz Gliniecki, kierownik Działu Edukacji i Promocji MAH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex M9 Strong
Żarówki LED
Pieczątki Trodat
Clinex W3 Multi