UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Braniewo: Ważą się losy Straży Miejskiej

Elbląg, Braniewo: Ważą się losy Straży Miejskiej

Burmistrz Braniewa chce, by mieszkańcy zdecydowali o przyszłości Straży Miejskiej w referendum. Głosowanie miałoby się odbyć w dniu wyborów parlamentarnych. Decyzja o organizacji referendum będzie należeć do Rady Miasta. 

Przyszłość Straży Miejskiej była jednym z elementów kampanii podczas ostatnich wyborów samorządowych. Obecna burmistrz Monika Trzcińska obiecywała wówczas zorganizowanie referendum, by mieszkańcy mogli zdecydować, czy są za czy przeciw likwidacji tej formacji. Na wtorkowej sesji Rady Miejskiej jeden z radnych zapytał o realizację tej wyborczej obietnicy, w odpowiedzi Monika Trzcińska stwierdziła, że wkrótce złoży projekt uchwały w sprawie organizacji referendum.
       - Pani burmistrz chciałaby, by referendum odbyło się razem z wyborami parlamentarnymi. Ich dokładna data nie jest jeszcze znana, dlaczego czekamy na ogłoszenie wyborczego kalendarza, by dostosować do niego nasze działania w tej sprawie. Myślę, że wniosek w sprawie referendum będzie złożony na sesji Rady Miejskiej w sierpniu lub wrześniu – powiedziała nam Sylwia Cieciora, sekretarz miasta.
       Decyzję w sprawie organizacji referendum podejmą radni zwykłą większością głosów.
       Straż Miejska w Braniewie istnieje od 1992 roku, obecnie pracuje w niej pięć osób: trzech strażników (wliczając w to komendanta) i dwie osoby do obsługi monitoringu miejskiego, liczącego 14 kamer rozmieszczonych w różnych częściach miasta. 
       Przypomnijmy, że w Elblągu próby likwidacji Straży Miejskiej nie powiodły się. Przeciw była w ubiegłym roku Rada Miejska (głosami PO i SLD), niepowodzeniem zakończyła się też akcja zbierania podpisów pod referendum w tej sprawie przez grupę mieszkańców. 
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Od 10 lat co miesiąc każde miasto i większa wiocha gada o rozwiązaniu straży miejskiej, a i tak każdy wie, że do tego nie dojdzie, więc po co ta szopka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 4
  (2015-07-01)
 • W Braniewie myślą a w Elblągu wiocha az piszczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 3
  (2015-07-01)
 • Jakbyś trochę poczytał inne serwisy zobaczyłbyś, że w coraz większej liczbie miast i miasteczek likwidują nieefektywną Straż Miejską. To u nas wciąż tylko gadają - tu trzeba mieć "jaja", których naszym włodarzom brakuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 3
  (2015-07-01)
 • Nie porównujcie małego miasta gdzie sie likwiduje straz miejska do Elblaga. W zadnym miescie wielkosci Elblaga nie zlikwidowano strazy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2015-07-02)
 • To jakaś bzdura! Nie może być referendum w tym samym czasie, w tym samym lokalu wyborczym, ta sama komisja, co na wybory. W Braniewie nie znają kodeksu wyborczego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  adam52@op.pl(2015-07-02)
 • straznik miejski z eg pokazal mi fackera z radiowozu, bo za dlugo przechodzilem z kolegą na przejsciu dla pieszych. .nara z taka straza wiejska. .. .w elblagu t5ez do utylizacji ze straznikami texasu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2015-07-02)
 • A właśnie że zlikwidowano w mieście o podobnej wielkości kolego niepodpisany-to są ŻORY
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  GMOL(2015-07-02)
 • Żory woj. śląskie 59 tys 960 mieszkańców. .. .. gmolu matole. .. .. to o co najmniej połowę mieszkańców mniej niż w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  fan.instytucji.represji.gamoni(2015-07-02)
 • Tak tak też słyszałem kiedyś ze było województwo Żor skie ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Qwerty 12(2015-07-03)
 • Do sprzątania miasta i sadzenia kwiatków ich wysłać. .. większy będzie z nich pożytek! Mango
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-07-03)
 • Bardzo dobrze, że pozbędziemy się nikomu nie potrzebnej straży miejskiej. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na zupełnie inny bardziej potrzebny cel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  grzegomonia(2015-09-04)
Reklama