Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Budowa basenu się opóźnia

 
Elbląg, Budowa basenu się opóźnia
Na basenie jest już zamontowana część konstrukcji dachu (fot. Witold Sadowski)

Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Moniuszki może zostać oddane do użytku z opóźnieniem. Już o dwa miesiące został przesunięty termin wykonania stanu surowego zamkniętego obiektu. Przyczyną opóźnień są kolizje z siecią energetyczną i burzową.

1 grudnia, a więc dzień po wyborach samorządowych, wykonawca inwestycji, czyli konsorcjum dwóch firm: elbląskiego Elzambudu i Moris-Sport z Warszawy, złożył w ratuszu wniosek o przesunięcie terminu wykonania robót w Centrum Rekreacji Wodnej. 
     - Już w pierwszej fazie budowy, podczas rozmów z ówczesnymi władzami miasta, sygnalizowaliśmy, że może się zdarzyć taka sytuacja. Zresztą wszystkie ustalenia z inwestorem są zapisane w dokumentacji. Złożyliśmy wniosek 1 grudnia, bo dłużej nie mogliśmy czekać – mówi Piotr Boryszewski, prezes Elzambudu. - Problemem były występujące na placu budowy kolizje z siecią burzową i energetyczną. Tranzytowy kabel energetyczny, zasilający stary basen i inne obiekty, przebiegał przez sam środek inwestycji. Musieliśmy wstrzymać palowanie wewnątrz obiektu na kilka tygodni. Dzięki szybkiej reakcji Energi i pomocy EPWiK, które przełożyło sieć burzową, udało się kolizje usunąć, ale opóźnienia nie udało się uniknąć.
     
     23 lutego zamiast 15 grudnia
     
Witold Wróblewski, który objął obowiązki prezydenta Elbląga 5 grudnia, rozpatrzył wniosek wykonawcy pozytywnie. - Z analizy sytuacji, jaka została podjęta przez prezydenta wynika, iż opóźnienia te nie wynikają z winy wykonawcy robót, a są konsekwencją wcześniejszych długotrwałych ustaleń dotyczących usunięcia kolizji elektroenergetycznej. W związku z tym miasto wyraziło zgodę na przesunięcie terminu wykonania stanu surowego zamkniętego z 15 grudnia na 23 lutego przyszłego roku – poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Rozważana jest również możliwość zmiany terminu zakończenia robót, która w umowie datowana jest na 31 maja. Decyzja ta będzie uzależniona od zgody Instytucji Zarządzającej  (czyli Zarządu Województwa - przyp. red.). Działania w tej sprawie będzie podejmował prezydent Witold Wróblewski. Jest to bowiem inwestycja finansowana ze środków unijnych. Zgodnie z aktualnymi zapisami umowy o dofinansowanie powinna zostać rozliczona do końca czerwca przyszłego roku.
     Zdziwiony takim obrotem sprawy jest poprzedni prezydent Jerzy Wilk. - To dziwne. Albo ja byłem przez urzędników oszukiwany albo sprawa tych opóźnień jest specjalnie dęta – powiedział nam Jerzy Wilk. - Gdybym był nadal prezydentem, nie zgodziłbym się na żadne przesunięcia terminu, tak jak nie zgodziłem się na przesunięcia w sprawie budowy drogi 503. Wykonawca Centrum Rekreacji Wodnej zgłaszał nam możliwość opóźnienia prac, ale z obawy przed surową zimą. Jak widać pogoda jest świetna, więc nie widzę powodów, dla których trzeba by było przesuwać termin wykonania robót.

  Termin zakończenia prac do stanu surowego zamkniętego został przedłużony do 23 lutego (fot. WS)
Termin zakończenia prac do stanu surowego zamkniętego został przedłużony do 23 lutego (fot. WS)


     
     Już stawiają dach
     
Jak mówi Piotr Boryszewski prezes Elzambudu, poszczególne etapy inwestycji – poza opóźnieniem wynikającym z kolizji z sieciami – przebiegają zgodnie z planem. - W tej chwili trwa budowa dachu, jest już zainstalowana część więźby dachowej, wewnątrz obiektu jednocześnie montujemy stolarkę. Zaczęliśmy budowę w lipcu, każdy może na własne oczy przekonać się, jak wiele już zostało zrobione. To chyba najszybciej prowadzona budowa w Elblągu, nie licząc centrum handlowego – mówi Piotr Boryszewski. - Proszę pamiętać, że wybudowanie basenu to nie koniec inwestycji, konieczne są nie tylko różnego rodzaju odbiory techniczne, ale też przetestowanie działania całego obiektu, żeby można było wpuścić na basen pierwszych klientów. Dlatego rozmawiamy ze służbami inwestycyjnymi miasta, by przesunąć termin zakończenia prac, by mieć bufor bezpieczeństwa i uniknąć na przykład sytuacji, która była w Olsztynie. W dniu otwarcia basenu nie zadziałał elektroniczny system obsługi klienta i trzy tysiące ludzi miało problem z wejściem do środka.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • ja o tym wiedziałem przed rozpoczęciem budowy że jak Elzambud sie wział za wykonanie basenu to gówno z tego wyjdzie beda ściemniać, przeciągac żadać dodatkowej zapłaty. Nawet założyłem się z jednym gościem że kupię cały Elbląski Browar i mu podaruję jak Elzambud wykona basen na czas i nie będzie usterek. Ta firma jest przeklęta!!! oni jeszcze nigdy nie wybudowali nic na czas i bez usterek. Dworzec w Elblągu bydynki na ?Traugutta ocieplenia budynków, Galeria na przeciwko Teatru, fakt ze tylko robili uzbrojenie terenu ale nic z galerii nie wyszło. .. .. Jezeli wynajmiecie tego inwestora to murowane ciaganie sie po sadach przez lata
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 5
  (2014-12-18)
 • Boryszewski i Urbański super ściemniacze a Wróblewski przesunął im termin na złość Wilkowi żeby udupic projekt poniesie wszelkie konsekwencje z własnej kieszeni taki z niego prezydent jak z koziej dupy Trąba, szkoda Elbląga!!!!!1111
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 12
  (2014-12-18)
 • Przy tego typu inwestycjach prawie zawsze występują przesunięcia terminów ukończenia poszczególnych etapów budowy. Może Pan Turlej poopowiada o terminowości inwestycji swojego pryncypała Pana Nowaczyka. Mam na myśli drogę wojewódzką nr 503,504.Czy postępy prac przy budowie Aquaparku. Króciutka pamięć Pana radnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  Elbinger28(2014-12-18)
 • Dobrze że w budowę c. h. Ogrody nie są zamieszane emblonskie spółki. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 2
  libed(2014-12-18)
 • a to ci niespodzianka. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2014-12-18)
 • Zapomnieliście moi mili o występującej kolizji nie zależnej od wykonawcy tak więc nie wieszajmy jeszcze psów na nich. Pojawił również się post odnośnie "ściemniania"; Pan Urbański jest osobą słowną, ale za to Pan Boryszewski ohohohoooo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  Ostatni_Sprawiedliwy(2014-12-18)
 • Trzeba było nie zmieniać prezydenta to byście mieli basen a teraz zapomnijcie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 16
  MarcinLJ.(2014-12-18)
 • czegoś nie rozumiem. .. czy te kolizje wyskoczyły jak królik z kapelusza? przecież na etapie projektowania już uzgadnia się kolizje i bierze je pod uwagę. .. i oparciu o to robi się harmonogram budowy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 0
  (2014-12-18)
 • nie jak królik tylko jak wilk, budowa rozpoczęta bez namysłu i właściwego przygotowania, tylko żeby rozpocząć za kadencji wilka żeby zapewnić sobie drugą ale na szczęście nasze nic z tego nie wyszło, a teraz są kłopoty i zwiększone koszta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 7
  (2014-12-18)
 • buehehe a najlepszy jest Wilk. .. - "Gdybym był nadal prezydentem, nie zgodziłbym się na żadne przesunięcia terminu" och ach ten nasz elbląski bohater. Szkoda, ze teraz tak chojrakuje a jak był prezydentem to nic dobrego nie robił.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 9
  AnaHana(2014-12-18)
 • a na Olimpii coś robią?Jakieś info ktos ma?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  wielbicielElbinga(2014-12-18)
 • już kupiłem czepek i nowe gatki a tu taka kiepska informacja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2014-12-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Samochody używane HADM Gramatowski