UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Budujemy Centrum Rekreacji Wodnej

 
Elbląg, Budujemy Centrum Rekreacji Wodnej
Wizualizacja projektu.

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął dziś decyzję o przyznaniu nam całości kwoty na realizację projektu pn. „Centrum Rekreacji Wodnej”, tym samym potwierdzając, że elbląski projekt okazał się bezkonkurencyjny – poinformowała przed chwilą Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta.

Harmonogram prac związanych z realizacją inwestycji władze miasta przedstawią na jutrzejszej konferencji prasowej.
– Mieszkańcy tak dużego miasta jak Elbląg, ośrodka o znaczeniu regionalnym, powinni mieć dostęp do dobrej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej – powiedział Jacek Protas, marszałek województwa. – Z obiektu korzystać będą także mieszkańcy okolicznych gmin oraz turyści. Na dofinansowanie budowy obiektu przeznaczymy jedne z ostatnich pieniędzy w tej perspektywie unijnej.
     Umowa na dofinansowanie projektu zostanie podpisana do końca roku.
     Przypomnijmy, elbląski wniosek dotyczący budowy Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Spacerowej zajął pierwsze miejsce w konkursie ogłoszonym przez władze województwa po tym, jak prezydent Jerzy Wilk zwrócił pieniądze przeznaczone na budowę stadionu przy ul. Agrykola, rezygnując z tej inwestycji.
     Na konkurs ogłoszony w ramach Osi Priorytetowej 2 Turystyka - Infrastruktura sportowo-rekreacyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 wpłynęły cztery projekty: Elbląga, Morąga, Olsztyna i Iławy. Elbląski projekt – „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu – etap I” uznano za najlepszy. Wartość projektu to 25,2 mln zł, kwota dofinansowania – 16, 3 mln zł, prawie 9 mln zł dołoży miasto. Na Centrum Rekreacji Wodnej złożą się m.in. pływalnia, basen do nauki pływania, zespół saun oraz dwa urządzenia jacuzzi.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka HERB ELBLĄGA