Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Budżet Obywatelski – wnioski ocenione, czas na ankiety

 
Elbląg, Budżet Obywatelski – wnioski ocenione, czas na ankiety
Rek

III edycja Budżetu Obywatelskiego wchodzi w decydującą fazę. Przed nami głosowanie poprzez ankiety. Przygotowanie ankiet poprzedziła praca urzędników, która polegała na ocenie formalnej i merytorycznej złożonych wniosków, a także oszacowaniu kosztów realizacji każdego zadania.

Łącznie złożono 471. wniosków. W tej liczbie są również inicjatywy ogólnomiejskie, to nowość tej edycji, a więc zadania, które wykraczają poza ramy dzielnic i mają służyć ogółowi mieszkańców.
     
     Przypadki, które trzeba znać
     - Negatywnie zostały ocenione wnioski, które nie dotyczyły terenów miejskich. Drugim przypadkiem wystawienia negatywnej oceny było znaczne przekroczenie budżetu, który dla każdego okręgu wynosił 400.000 zł, choć i tu, jeśli była taka możliwość, starano się wydzielić zakres prac możliwy do zrealizowania w powyższej kwocie.
     - Zdarzały się wnioski, które złożone zostały jako pomysły dla poszczególnych okręgów, jednak ich szerszy charakter spowodował, że trafiły do inicjatyw ogólnomiejskich (np. zagospodarowanie przestrzeni parków miejskich). Były też sytuacje odwrotne, a więc wnioski złożone jako inicjatywy ogólnomiejskie, które dotyczyły zadań w poszczególnych okręgach. W tym przypadku zdecydowano o przeniesieniu tych zadań właśnie do okręgów.
     - I wreszcie wnioski, które zawierały propozycje realizacji tych samych zadań. W tym wypadku łączono podobne pomysły w jedno zadanie.
     Wszystkie wnioski, zarówno te zaopiniowane pozytywnie, jak i negatywnie, można przeglądać na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu. Oczywiście w ankietach znajdą się już tylko zadania, które uzyskały pozytywną opinię.
     
     Ankiety i co dalej

     Głosowanie, które rozpocznie się w przyszłym tygodniu potrwa do 13 października br. Ankiety od przyszłego tygodnia dystrybuowane będą na terenie miasta i umieszczone na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu.
     Przypominamy, że aby poprawnie zagłosować trzeba w ankiecie podać swój pesel oraz serię i numer dowodu osobistego. Ma to zapobiec ewentualnym przypadkom głosowania wielokrotnego i poprzez osoby trzecie.
     Zachęcamy do głosowania!
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Po zapoznaniu się z opiniami wniosków oraz ich opisami i obiekcjami różnych instytucji stwierdzam, że szkoda naszego czasu i zachodu- jak zwykle zresztą. Ciekawi mnie pod jakim względem skwer przy ul. Mickiewicza jest niebezpieczny, że muszą go monitorować aż ponad 6-8 kamer a w parku Kajki urzędnicy nie widzą wskazań???? Szaleństwo i rozbój w biały dzień! A i pozdrawiam wszystkich radnych i działaczy, których wnioski zostały odrzucone, nie ma to jak pokazać się, że coś się robi :P
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3 1
    (2014-09-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe