UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Budżet obywatelski z błędem

 
Elbląg, Taki komunikat pojawia się dzisiaj na stronie budżetu obywatelskiego, jeśli ktoś chce złożyć wniosek przez internet (zrzut z ekranu komputera)
Taki komunikat pojawia się dzisiaj na stronie budżetu obywatelskiego, jeśli ktoś chce złożyć wniosek przez internet (zrzut z ekranu komputera)
Reklama

- Dzisiaj nie można już złożyć wniosków do budżetu obywatelskiego przez internet, mimo że termin ich przyjmowania jeszcze nie minął – zaalarmował nas jeden z Czytelników. Urzędnicy po naszej interwencji wyjaśnili sprawę.

W niedzielę, 25 czerwca, mija termin składania wniosków do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Jak się jednak okazuje, osoby które chciałby tego dzisiaj dokonać przez internet, nie mają takiej możliwości. - Gdy kliknąłem w link na stronie budżetu obywatelskiego, by złożyć wniosek, pojawiła się informacja, że przyjmowanie wniosków zostało już zakończone. Ktoś z ratusza popełnił błąd i to po raz drugi, bo w ubiegłym roku była podobna sytuacja – poinformował nas jeden z Czytelników.
       W tej sprawie interweniowaliśmy u rzecznika prasowego prezydenta Joanny Urbaniak. - Rzeczywiście jest jakiś błąd w systemie. Informatyk urzędu jeszcze dzisiaj go naprawi – poinformowała nas Joanna Urbaniak.
       Czy w związku z tą sytuacją, składanie wniosków do budżetu obywatelskiego zostanie przedłużone do poniedziałku? Odpowiedzi na to pytanie jeszcze nie otrzymaliśmy.
       Mieszkańcy przekazali dotychczass do ratusza blisko sto wniosków, dotyczących zadań w okręgach, jak i inicjatyw ogólnomiejskich.
      
       Aktualizacja z godz. 19.40: Po kilku godzinach od zgłoszenia błąd na stronie został naprawiony. Wnioski można składać także przez internet. Nadal jednak nie wiadomo, czy przez awarię termin składania zostanie wydłużony do poniedziałku. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • A po co składać tam wniosek? Oni już z góry wiedzą co wygra. Jak w ub. roku złożono wniosek na płatny parking dla urzędasów pod UM, to biurwy odrzuciły sobie go bez podania żadnego uzasadnienia i nie można było na to głosować. Dziwnym trafem powygrywają za to wnioski radnych, dyrektorów szkół albo remonty przy domach "ważnych" osób. To po prostu budżet urzędniczo-kolesiowski, a nie "obywatelski".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 5
  (2017-06-25)
 • Zgadzam się z powyższym w 100 procentach. W zeszłym roku były niezłe machlojki ten sam projekt w okręgu i w inicjatywie ogólnomiejskiej i wygrał w obu. Realizowany był z ogólnomiejskiej w okręgu powinien być realizowany kolejny projekt który zajął drugie miejsce. Tak się nie stało bo przekroczył kwotę o 5 tysięcy i zamiast go zrealizować tylko z kwotą mniejszą w ogóle z niego zrezygnowano realizując kilka mniejszych które zajęły miejsce 3,4 i kolejne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2017-06-25)
 • Powinien zostać przedłużony termin składania wniosków do poniedziałku do północy. W tym roku po raz kolejny budżet nie został w ogóle w sposób medialny rozpromowany. W mediach cisza na stronie UM cisza. Tydzień przed zakończeniem głosowania to trochę za późno ogłaszać w mediach. Kolejną sprawą jest to, że nie można zobaczyć jak było w latach ubiegłych ( każdego roku) wniosków już złożonych do budżetu, żeby np. nie dublować pomysłu, który został już zgłoszony. Były to wnioski jeszcze nie zaopiniowane, ale podane do ogólnej wiadomości. Podsumowując: Jak ludzie mają zgłaszać propozycje do BO, jak co roku są jakieś żenujące wpadki. Ludzie ogarnijcie się w tym urzędzie i poprawcie to, bo w przyszłym roku będzie 50 wniosków. 223 pomysły w 2016 r a teraz w 2017 r około 100.Śmieszne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  kkdjnmmm(2017-06-25)
 • Śmiechu warte. Dlatego od paru lat nie składam wnisków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  fsdff(2017-06-25)
 • Patologią jest to, że do realizacji są wnioski urzędników miejskich i radnych, konia z rzędem temu, kto w 100 % jest pewien obiektywnej, bezinteresownej weryfikacji takich wniosków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  świętoczekolady.(2017-06-25)
 • Ta awaria trwała od północy do 19;40 czyli kilkanaście godzin
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  popopo78956(2017-06-25)
 • Chciałem dodac komentarz do tego artykułu. Oczywiscie negatywny odnosnie tego całego budżetu co ma w nazwie jak ta słynna partia grabarzy. .Ale ten portel jest cenzurowany jak za czasów PRL. Na okragło wyskakuje po nieudanej próbie dodania komentarza taki komunikat. Spróbuj ponownie za 48 godzin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  Preczzcenzurą!!!(2017-06-25)
 • Bzzdet obywatelski a nie. .. .. i wszyscy dobrze o tym wiedzą i nikt, nic z tym nie robi !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  Prawda.(2017-06-25)
 • Nic dodać , nic ująć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  Jamaleg(2017-06-25)
 • Ten budżet jest tak samo obywatelski jak platforma obywatelska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  Jamaleg(2017-06-26)
 • Ten budżet jest tak samo "obywatelski" jak Platforma Obywatelska. Po co składać tam wniosek? Oni już z góry wiedzą co wygra. Jak w ub. roku złożono wniosek na płatny parking dla urzędasów pod UM, to biurwy odrzuciły sobie go bez podania żadnego uzasadnienia i nie można było na to głosować. Dziwnym trafem powygrywają za to wnioski radnych, dyrektorów szkół albo remonty przy domach "ważnych" osób. To po prostu budżet urzędniczo-kolesiowski, a nie "obywatelski".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  RedaktorJabłkalski(2017-06-26)
 • W odpowiedzi na pytanie autora powyższego tekstu. Zainteresowanie słabnie bo budżet to jeden wielki przekręt. Źle zorganizowany za którym stoją nie znający się na tych sprawach urzędnicy popełniający rażące błędy. Powinien być zakaz składania wniosków przez radnych. A i wykonawstwo projektów czas ich realizacji jest nie do przyjęcia. Wpływ na to duży ma błędna wycena projektów często zaniżona. Potem żadna firma za takie pieniądze nie chce się podjąć budowy. Dopuszczanie do głosowania projektów typu święto czekolady na Zawadzie. Projekty powinny być takie by przez lata służyły lokalnej społeczności a nie jednorazowe wydarzenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2017-06-26)
Reklama