Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bułgarska delegacja w Elblągu

 
Elbląg, Bułgarska delegacja w Elblągu
fot. nadesłana

Po raz kolejny bułgarska delegacja odwiedza Elbląg i komendę policji. Tym razem jest to wizyta finalizująca 2-letnią współpracę. W ramach projektu „Uczenie się przez całe życie” policjanci i nauczyciele z Elbląga i miasta partnerskiego Berkovitsa w Bułgarii wymieniali się doświadczeniami dotyczącymi pracy z nieletnimi oraz edukacji i przeciwdziałania patologiom, głównie wśród dzieci i młodzieży.

Obecna wizyta jest już ostatnią. Przedstawiciele władz miasta, policjanci oraz nauczyciele z Bułgarii poznawali pracę elbląskiej policji, edukację, współpracę na linii policja – szkoła. Mieli okazję zobaczyć jak wygląda realizacja policyjnych programów prewencyjnych, edukacja w klasach mundurowych, szkolenie policyjnych psów służbowych, współpracę z innymi służbami, w tym żandarmerią Wojskową, a także poznać specyfikę naszego regionu. Z kolei delegacje polskie (policjanci nauczyciele) odwiedzały miasta w Bułgarii i poznawały tamtejszą specyfikę pracy policji, nauczycieli i wychowawców oraz współpracę ze szkołami.
     Efektem działania współpracy w ramach projektu jest wydanie opracowania pn. „Szkolne procedury postępowania nauczycieli i metody współpracy szkoły z Policją…”. Powstało ono przy współpracy: elbląskiej Policji, Urzędu Miejskiego, Gimnazjum nr 6 w Elblągu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.
     Ten właśnie projekt był realizowany z partnerami z miasta Berkovitsa w Bułgarii od maja 2013 roku do czerwca 2015r. Wydane opracowanie zawiera zbiór procedur postępowania oraz strategię działań wychowawczych, zapobiegawczych i interwencyjnych wobec dzieci i młodzieży. Poradnik podzielony jest na zagadnienia tematyczne oraz algorytmy postępowania. Określono w nim 21 sytuacji, które mogą zdarzyć się w szkole, ale i poza nią. Czytamy tu m.in. o tym jak działać w sytuacji gdy mamy do czynienia z przemocą i agresją wśród uczniów, gdy zostaną znalezione narkotyki lub inne niebezpieczne substancje lub gdy uczeń jest pod wpływem takich substancji lub alkoholu.
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 10
AMK Zabudowa baru
AMK Szkło ozdobne 9