UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

By bezpiecznie dotrzeć do domu

 
Elbląg, By bezpiecznie dotrzeć do domu

Wakacje 2018 właśnie dobiegają końca. Już tylko jeden weekend dzieli uczniów od powrotu do szkoły. Ostatnie dni na powroty do domu lub na ostatnie krótkie wakacyjne podróże. Na drogach jak co roku pojawi się więcej patroli policyjnej drogówki. W piątek ruszają działania „ Bezpieczny weekend – ostatni weekend wakacji”.

Ostatni weekend wakacji to szczególny moment. Dla jednych to czas powrotu do domu, dla innych to ostatni weekend wakacyjnej swobody. Tradycyjnie w tym czasie na drogach Warmii i Mazur pojawi się więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.
     
     Co, gdzie, kiedy?
     Działania potrwają od piątku (31 sierpnia) do późnego niedzielnego wieczora (2 września). Więcej patroli pojawi się na drogach województwa. Funkcjonariusze drogówki pomogą w bezpiecznym powrocie do domu. Skoncentrują uwagę na zbyt szybko jadących, wykonujących niebezpieczne manewry kierowcach. Niestety nadmierna prędkość wciąż zajmuje pierwsze miejsce w smutnym rankingu najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Drogówka skupi się także na kontroli stanu trzeźwości uczestników ruchu, wyeliminuje z dróg nietrzeźwych kierowców. Podczas kontroli policjanci sprawdzą wymagane prawem dokumenty, sprawdzą stan techniczny i wyposażenie pojazdów.
     Jednym z zadań policjantów ruchu drogowego będzie ujawnianie wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych takich jak m.in.: przekraczanie dozwolonej prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów takich jak np. nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, przekraczanie linii ciągłych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, jazda bez włączonych świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy zgodnego z prawem przewożenia dzieci.
     Policjanci będą także kontrolować pojazdy o dmc przekraczającej 12 ton w okresie obowiązywania ograniczeń ruchu pojazdów z wyłączeniem autobusów i pojazdów (określonych w § 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 lipca 2007r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach – tj. 2013 poz. 839).), tj. w piątek 31 sierpnia w godz. 18 – 22, sobotę, 1 września w godz. 8 – 14 oraz niedzielę, 2 września w godz. 8 – 22.
     
     Dlaczego i po co?
     To oczywiste: po to, by ostatni weekend wakacji na drogach naszego turystycznego regionu był bezpieczny. Podczas ostatniego weekendu ubiegłorocznych wakacji ( 01.09 - 03.09.2017r.) na drogach regionu doszło do 18 wypadków, w których dwie osoby zginęły, a 16 osób zostało rannych. W tym czasie policjanci odnotowali 146 kolizji. Ujawnili 43 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.
     Wspólnym obowiązkiem wszystkich uczestników ruchu jest zadbać o bezpieczeństwo. W podróży nie warto się śpieszyć, należy dostosować prędkość do warunków jazdy i stosować się do obowiązujących przepisów. Warto pamiętać, że podejmowanie niebezpiecznych manewrów takich jak wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach czy wymuszanie pierwszeństwa może się skończyć tragicznie, a bezwzględna trzeźwość za kierownicą powinna być oczywistością. W ruchu drogowym ważne jest także to, by wszyscy użytkownicy dróg szanowali nawzajem swoje prawa, respektowali swoje obowiązki, empatycznie i uprzejmie zachowywali się wobec siebie. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI