Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Był zastępcą, teraz będzie dowodził

 
Elbląg, Był zastępcą, teraz będzie dowodził Gen. bryg. Marek Sokołowski (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Generał brygady Marek Sokołowski został nowym dowódcą 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Nominację wręczył mu dzisiaj, podczas uroczystości Święta Flagi, minister obrony narodowej.

Marek Sokołowski ma 50 lat, zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1992 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych, jest absolwentem Akademii Obrony Narodowej. Był uczestnikiem wielu szkoleń i kursów zarówno w  kraju, jak i za granicą, między innymi odbył przeszkolenie  w Centrum Walki z Terroryzmem w Turcji. Uczestniczył w kilku misjach zagranicznych, dwukrotnie w Syrii, dwukrotnie w Iraku i dwukrotnie w Afganistanie. Specjalizuje się w problematyce działań powietrzno-desantowych i desantowo-szturmowych oraz zagadnieniach związanych z walką z terroryzmem.
     Od 2014 roku był zastępcą dowódcy 16 PDZ. Od marca 2016 roku – po awansie gen. dyw. Lecha Surawskiego, dotychczasowego szefa – Marek Sokołowski pełnił obowiązki dowódcy. Dzisiaj otrzymał nominację od ministra obrony narodowej na pełnoprawnego dowódcę. 
     Marek Sokołowski otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień. Po zakończeniu trzynastej zmiany w Afganistanie został odznaczony Krzyżem Wojskowym, przyznawanym za czyny męstwa i odwagi dokonane w czasie działań przeciwko aktom terroryzmu w kraju lub podczas użycia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa w czasie pokoju oraz najwyższym amerykańskim odznaczeniem wojskowym nadawanym obcokrajowcom Legion of Merit, nadawanym za zasługi podczas pokoju lub wojny.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
OKOWOKO s.c.
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku