Niedziela 19-08-2018, imieniny Jana, Bolesława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Zwierciadło Zwierciadło

CBA chce odwołania dyrektora szpitala

 
Elbląg, CBA chce odwołania dyrektora szpitala fot. arch. portEl
Rek

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego uznali, że dyrektor Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią (dawny szpital wojskowy) naruszył tzw. ustawy antykorupcyjną. Złożyli wniosek o odwołanie go ze stanowiska. Kontrola objęła także inne placówki podlegające samorządom na terenie województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili kolejne kontrole z zakresu przestrzegania tzw. ustawy antykorupcyjnej, tj. ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. W wyniku przeprowadzonych czynności stwierdzono naruszenie jej przepisów.
     Jak informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA, Biuro skierowało już wnioski o odwołanie z zajmowanych stanowisk trzech osób, w tym: prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Pieniężnie, dyrektor SP ZOZ im. dr E. Jelskiego w Knyszynie i dyrektora Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią SP ZOZ w Elblągu.
     Jak ustalili agenci CBA, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej pełnił jednocześnie funkcję członka Rady Nadzorczej w spółkach w Górowie Iławeckim i Pieniężnie. Wbrew ustawie posiadał również w dwóch spółkach więcej niż 10 proc. udziałów. Przeprowadzone kontrole wykazały także, że dyrektorzy, oprócz kierowania Zakładami Opieki Zdrowotnej, prowadzili jednocześnie działalność gospodarczą, z której uzyskiwali dodatkowy dochód. W przypadku dyrektor knyszyńskiego szpitala postępowanie obejmowało lata 2007-2011, a wobec dyrektora elbląskiego szpitala lata 2011-2012.
     CBA przypomina, że zgodnie z art. 4 ustawy o graniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne:
     Osoby wymienione w art. 1 i 2, w okresie zajmowania stanowisk lub pełnienia funkcji, o których mowa w tych przepisach, nie mogą:
     1) być członkami zarządów, rad nadzorczych lub komisji rewizyjnych spółek prawa handlowego;
     2) być zatrudnione lub wykonywać innych zajęć w spółkach prawa handlowego, które mogłyby wywołać podejrzenie o ich stronniczość lub interesowność;
     3) być członkami zarządów, rad nadzorczych lub komisji rewizyjnych spółdzielni, z wyjątkiem rad nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych;
     4) być członkami zarządów fundacji prowadzących działalność gospodarczą;
     5) posiadać w spółkach prawa handlowego więcej niż 10 proc. akcji lub udziały przedstawiające więcej niż 10 proc. kapitału zakładowego - w każdej z tych spółek;
     6) prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności; nie dotyczy to działalności wytwórczej w rolnictwie w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej, w formie i zakresie gospodarstwa rodzinnego.

na podst. informacji CBA
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Do CBA - Światowid, Bibioteka, Centrum Biznesu znakomite pole do waszych działań !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-03)
 • Do CBA - Żłobek Miejski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-03)
 • Zlikwidować to powinno się właśnie CBA, firmę zupełnie niepotrzebną nikomu i powielającą pracę np. policji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-03)
 • karać kogoś za to że pracuje ? chyba jakieś żarty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-03)
 • Kompletna bzdura, gdyby nie pracował w okolicy byłoby jednego Dermatologa mniej. .. .Dlaczego nie miałby pracować, leczyć, przecież oprócz tego, że zarządza Szpitalem jest lekarzem. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  j_23(2012-07-03)
 • Kolejne miejsce dla CBA to Dupartament Edukacji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-03)
 • prezesa EPECu-tak, ale--- w ELBLĄGu, a przy okazji i do ZBK niech zajrzą, będze ciekawe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-03)
 • Najlepiej to nic nie robić!!!! Taka rzeczywistość w naszej Polsce. Jak ktoś coś robi, pozostawia po sobie nie tylko śmieci, to od razu CBA. Niech chwalą nieróbstwo, sponsorują bezrobotnych i jedzą tanio i dużo to dopiero jest wzór człowieka. Niech ktoś z CBA skończy studia medyczne, to dopiero porozmawiamy. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kroplówka(2012-07-03)
 • Dyrekcja SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO zrobiła swoje gdyż gro pacjentów chce się leczyć w byłym wojskowym szpitalu gdzie człowiek jest traktowany należycie a nie tak jak w WOJEWÓDZKIM jak przedmiot. Wniosek prosty co zrobić z konkurencją wyeliminować ale jak wiadomo do CBA i konkurenta niema. DO CBA zajmijcie się może kontrolą URZEDU MIEJSKIEGO i sposobem wydawania kasy podatników na trefne inwestycje i coraz większym zadłużeniem. Przykład dopiero co zrobili ul. koło wienzieniamoże rok temu oddali do użytku i spowrotem ją rozkopują już raz podatnicy zapłacili za remont tej drogi i teraz znów zapłacą. POdatnicy płacą 2 lub 3 razy za remonty tych samych ulic czemu tym się nie zajmiecie skoro jesteście tacy nadgorliwi !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  podatnik(2012-07-03)
 • fakt. .. .powyżej chwalebny artykuł o Szpitalu Wojewódzkim. .. .ladnie to wygląda z tym o CBA poniżej. .. .. przypadek ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  lekarz(2012-07-03)
 • CBA zajmijcie sie niektorymi komentujacymi tu artykuly niektorym to psychiatra by sie przydal chodz i na to za pózno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Czytelnik_MOBI_67936(2012-07-03)
 • Jak się chce psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie. CBA to taki kij w rękach rządzących.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2012-07-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obrazy na alupanelu
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro
Fototapety do sypialni
Fototapety do siłowni/fitness club