Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

CBA prześwietliło ratuszowy konkurs. Nie dopatrzyło się złamania prawa (aktualizacja)

 
Elbląg, CBA prześwietliło ratuszowy konkurs. Nie dopatrzyło się złamania prawa   (aktualizacja)
Na Górze Chrobrego mają odbywać się bezpłatne zajęcia narciarskie dla dzieci i młodzieży. Przeprowadzi je stowarzyszenie, sfinansuje ratusz (fot. Michał Skroboszewski)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zażądało wyjaśnień od władz Elbląga w sprawie konkursu na popularyzację sportu wśród mieszkańców. Przypomnijmy, że 200 tysięcy złotych w konkursie otrzymało stowarzyszenie, które powstało zaledwie dwa miesiące wcześniej.

O kontrowersyjnym podziale środków w konkursie na popularyzację sportu wśród mieszkańców napisaliśmy jako pierwsi. Po nagłośnieniu sprawy w mediach jeden z mieszkańców Elbląga wysłał anonimowe doniesienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które zażądało wyjaśnień od władz miasta.
     - Już wysłaliśmy odpowiedź do CBA, w której napisaliśmy, jak wyglądała cała procedura i że wszystko naszym zdaniem jest zgodne z prawem. Czekamy na reakcję CBA, która nie domagała się od nas na razie żadnych dokumentów – powiedział nam Andrzej Budzelewski z Departamentu Edukacji i Sportu.
     Dokumentów domaga się za to komisja rewizyjna Rady Miejskiej, która na dzisiejszym posiedzeniu wystąpiła do prezydenta z wnioskiem o udostępnienie protokołów komisji przyznającej dotacje w konkursie, regulaminu konkursu, pełnych ofert startujących w nim stowarzyszeń a także informacji, dlaczego pula środków w konkursie wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem aż pięciokrotnie. Przypomnijmy, że w tym roku pula dotacji dla stowarzyszeń na popularyzację sportu wśród mieszkańców wyniosła aż 240 tys. zł, 200 tysięcy z tej kwoty otrzymało Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych (dokładnie tyle, o ile wnioskowało), które w marcu tego roku utworzyły osoby związane z przedsiębiorstwem Góra Chrobrego. Pozostałe 40 tysięcy zostało rozdysponowane wśród pięciu pozostałych stowarzyszeń, ale otrzymały one o wiele mniej pieniędzy niż wnioskowały.
     Co ciekawe, we władzach nowego stowarzyszenia są osoby związane z przedsiębiorstwem Góra Chrobrego. Prezesem jest Robert Zygo, był pracownik tej spółki, skarbnikiem – Elżbieta Junkier, która pracuje w PT Góra Chrobrego, a szefem komisji rewizyjnej stowarzyszenia jest Piotr Macutkiewicz, który zasiada również w radzie nadzorczej PT Góra Chrobrego. Członkiem rady nadzorczej jest też były prezydent Elbląg Henryk Słonina.
     Wysłaliśmy maila do CBA z pytaniem, na jakim etapie jest obecnie prowadzona przez Biuro sprawa. Do tematu wrócimy.
     
     Aktualizacja z 12 września: Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź z Centralnego Biura Śledczego na nasze pytania. - Wyjaśnienia Urzędu Miejskiego w tej sprawie uznaliśmy za wystarczające. Dalsze postępowanie w tej sprawie nie będzie prowadzone, chyba że pojawią się nowe okoliczności - poinformował nas Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne BMW
Okulary korekcyjne BMW