Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

CBŚ w Elblągu?

Jest szansa, że wkrótce w Elblągu powstanie oddział Centralnego Biura Śledczego.

Informację o planach utworzenia jednostki potwierdza naczelnik olsztyńskiej komórki Centralnego Biura Śledczego, Ryszard Bedra. Ostateczną decyzję podejmie warszawska centrala Biura. Jaka będzie - dowiemy się prawdopodobnie już w marcu.
     - Ze względu na rozmiary przestępczości w okręgu elbląskim i wzrost liczby najpoważniejszych spraw obecność CBŚ byłaby w Elblągu pożądana, bo funkcjonariusze Biura to członkowie jednej z najlepiej wyszkolonych formacji w kraju – komentuje elbląski Prokurator Okręgowy, Zbigniew Więckiewicz.
     
     
* * *

     Centralne Biuro Śledcze powstało w lutym 2000 roku, z połączenia Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Biura ds. Narkotyków Komendy Głównej Policji, na wzór amerykańskiego FBI. Głównym przedmiotem zainteresowania CBŚ są gangi, ich działalność terrorystyczna, obrót i wykorzystanie broni oraz materiałów wybuchowych, haracze, produkcja, handel i przemyt narkotyków, korupcja, pranie brudnych pieniędzy oraz afery bankowe i giełdowe. W strukturach Biura działają wydziały: kryminalny, narkotykowe, analityczny, techniki operacyjnej, ochrony świadka (w tym wydziale pracuje około stu policjantów, którzy organizują kryjówki, konwoje i dojazd do sądów tych gangsterów, którzy w zamian za darowanie win zeznają przeciwko swoim kolegom z gangów). Jest także Zespół Operacji Specjalnych. Komórki Biura - zarządy, wydziały i zespoły znajdują się m.in. W Katowicach, Warszawie, Zielonej Górze, Częstochowie, Radomiu, Toruniu, Bielsku-Białej i Wałbrzychu.
     Funkcjonariusze CBŚ to m.in. słuchacze szkół policyjnych w Szczytnie i Legionowie, przechodzą szkolenie w oddziałach antyterrorystycznych, szkolą się również m.in. w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, uczestniczą w kursach medycznych i językowych, współpracują ze służbami specjalnymi wielu państw.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Domena funkcyjna .com.pl