Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Centrum BRD w SP 4

Elbląg, Centrum BRD w SP 4
fot. Anna Dembińska

W czwartek (7 października) w Szkole Podstawowej nr 4 uroczyście otwarto pierwsze w Elblągu Miejskie Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To efekt współpracy Miasta z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Elblągu, w najbliższych dwóch latach planuje się otwarcie kolejnych czterech takich centrów.

W uroczystym otwarciu Miejskiego Centrum BRD udział wzięli, oprócz dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, m.in. wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński, naczelnik Wydziału Edukacji Anna Korzeniowska oraz zastępca dyrektora WORD Zbigniew Lichuszewski.
     Miejskie Centra BRD mają na celu uświadamianie młodzieży szkolnej zagrożeń wynikających z uczestnictwa w ruchu drogowym. Do ich głównych zadań należą koordynacja działań edukacyjnych kierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym współpraca z placówkami oświatowymi w zakresie przygotowania i realizacji egzaminów na kartę rowerową, turniejów BRD, propagowanie prawidłowych zachowań (upowszechnianie kasków, elementów odblaskowych) oraz prowadzenie szkoleń z dziećmi i młodzieżą w zakresie wychowania komunikacyjnego.
– W imieniu uczniów, rodziców i nauczycieli serdecznie dziękuję Prezydentowi Miasta Elbląga i dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu za docenienie podejmowanych przez szkołę działań i wytypowanie do stworzenia w niej pierwszego Miejskiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, miejsca, w którym nasi uczniowie będą mogli nabywać wiedzę i umiejętności dotyczące bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym – powiedziała podczas otwarcia dyrektor SP 4, Jadwiga Sienkiewicz. – Dzisiejsza uroczystość jest ukoronowaniem kilkuletnich działań całej społeczności szkolnej w podnoszeniu świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
     Szkoła Podstawowa nr 4 została wskazana do pełnienia roli Miejskiego Centrum BRD z racji dużego doświadczenia w zakresie upowszechniania tematyki BRD wśród uczniów. Od 2004 roku we współpracy z elbląskim WORD realizowany jest w tej placówce program „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”, nagrodzony w konkursie „Orlen Bezpieczne Drogi”.
     Symbolicznego otwarcia pierwszego Miejskiego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dokonali wiceprezydent miasta Artur Zieliński i zastępca dyrektora WORD Zbigniew Lichuszewski. – Dziś otwieramy pierwsze z planowanych pięciu Miejskich Centrów BRD. Ta jakże cenna inicjatywa doskonale wpisuje się w działania, jakie od lat podejmuje elbląski samorząd na rzecz poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców, w tym szczególnie dzieci i młodzieży. Działania te zostały dostrzeżone na szczeblu międzynarodowym. W 2009 roku nasze miasto zostało wyróżnione w konkursie „Miasto dla Dzieci w dziedzinie upowszechniania bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży”. Naszym założeniem jest bowiem, żeby Elbląg był miastem bezpiecznym – pokreślił wiceprezydent Zieliński.

 


     Głównym inicjatorem Miejskich Centrów BRD jest WORD. To właśnie on wyposażał szkolę w niezbędny sprzęt, pomoce naukowe, podręczniki, niezbędne w zagwarantowaniu właściwej pracy dydaktycznej.
     Już dziś zapowiedziano stworzenie kolejnych centrów tego typu. Powstaną one w SP 14, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 i w Zespole Szkół nr 1 (dwa centra – zarówno w SP nr 11, jak i Gimnazjum nr 4).
     

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 4
Kompleksowe realizacje pod klucz
AMK meble biurowe
AMK Szkło ozdobne 6