Piątek 24-05-2019, imieniny Zuzanny, Joanny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Chodniki doczekają się remontów

 
Elbląg, Chodniki doczekają się remontów
Remontu doczeka się chodnik m.in. przy ul. Kwiatowej (fot. Michał Skroboszewski)

Mieszkańcy mieli dość krzywych chodników i wzięli sprawy we własne ręce. Zgłosili inwestycję do Budżetu Obywatelskiego i wkrótce doczekają się jej realizacji.

Cztery odcinki elbląskich chodników doczekają się modernizacji. W ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego naprawione zostaną te przy ul. Obrońców Pokoju, Grottgera (między Morszyńską a Pabianicką), Kwiatowej i 200 – metrowy odcinek przy ul. Gałczyńskiego (w tym przypadku wraz z wykonaniem nawierzchni ul. Gałczyńskiego).
„Chodnik na ulicy Obrońców Pokoju jest w fatalnym stanie. Nie był nigdy remontowany (…) na dzień dzisiejszy jest w fatalnym stanie, co stanowi zagrożenie dla przechodniów” - można przeczytać w zgłoszeniu inwestycji do BO. Z wnioskodawczynią zgodzili się mieszkańcy; wniosek zdobył poparcie 158 osób i został skierowany do realizacji. Jego koszt oszacowano na 25 tys. zł.
     W przypadku chodnika przy ul. Grottgera będzie to kontynuacja remontów z poprzednich lat. W ubiegłych edycjach Budżetu Obywatelskiego wyremontowano odcinki od al. Grunwaldzkiej do ul. Kossaka (po stronie zachodniej) i Pabianickiej (od strony wschodniej). „Dzięki realizacji tego zadania ul. Grottgera zyska kolejny odcinek chodnika, po którym zwłaszcza osobom starszym będzie chodziło się wygodniej i bezpieczniej” - napisali wnioskodawcy zgłaszając inwestycję. Jej koszt oszacowano na 150 tys. zł.
     Chodniki po obu stronach ulicy Kwiatowej zyskały poparcie 57 mieszkańców. Zgłaszający zwrócili uwagę na dużą rolę tego ciągu w życiu mieszkańców, którzy przechodzą tamtędy na tereny spacerowe przy Kumieli. Koszt remontu został oszacowany na 60 tys. zł.
     Przy ul. Gałczyńskiego zostanie wyremontowany zarówno chodnik, jak i nawierzchnia ulicy. Na ten projekt głosowało 188 mieszkańców, jego koszt został oszacowany na 50 tys. zł.
     Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 11 maja. Miasto chciałoby, aby na swoje prace udzielili 24 miesięcznej gwarancji. Urzędnicy dopuszczają też składanie ofert częściowych – na remonty poszczególnych chodników.
     Warto też przypomnieć, że ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego wyremontowane zostaną także chodniki od ul. Wiejskiej do ul. Mazurskiej na Zawadzie, od ul. Robotniczej do ul. Próchnika 6, na ul. Diaczenki.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Fototapety do łazienki
Fototapety ze sportami
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Pomost