Niedziela 23-09-2018, imieniny Bogusława, Tekli. Pierwszy dzień jesieni
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg

Ciuchy pod kontrolą

Pracownicy Delegatury Inspekcji Handlowej w Elblągu przeprowadzili kontrolę w ośmiu placówkach zajmujących się sprzedażą konfekcji damskiej i męskiej oraz w dwóch zakładach produkcyjnych.

Kontrola skupiła się przede wszystkim na zbadaniu prawidłowości oznaczeń wyrobów konfekcyjnych. Łącznie sprawdzono 184 partie wyrobów o wartości ponad 432 tys. złotych. W 17 partiach stwierdzono brak na etykietkach nazwy i adresu producenta oraz rozmiaru - wzrostu. Wyroby te wycofano z obrotu handlowego do czasu prawidłowego oznakowania.
     Kontrolerzy PIH zwracali także uwagę na jakość oferty handlowej. Z ich obserwacji wynika, że w sklepach prowadzących sprzedaż detaliczną, eksponowana do sprzedaży odzież była czysta, bez naleciałości kurzu, kompletna (zapasowe guziki, elementy ozdobne, sprawnie funkcjonujące zamki błyskawiczne) i estetycznie wyeksponowana. Klienci nie mieli utrudnionego dostępu do towaru. Natomiast w dwóch kontrolowanych elbląskich zakładach produkujących odzież, wyroby były umieszczone na wieszakach, a każda sztuka towaru opakowana w czyste, przezroczyste worki foliowe.
     Z obserwacji i rozmów przeprowadzonych ze sprzedawcami przed ujawnieniem służbowego charakteru działania inspektorzy stwierdzili, że fachowość, jakość obsługi, doradztwo oraz kultura osobista sprzedawców była na wysokim poziomie.
     Kontrola PIH w placówkach z konfekcją damską i męską zakończyła się wystawieniem 3 mandatów karnych na łączną kwotę 200 zł oraz skierowaniem do kolegium ds. wykroczeń.

IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

karma p. falista
Krewetkarium
ichtovit
Fretka