UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Co ma władza

 
Elbląg, Co ma władza
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Ile zarobili w ubiegłym roku prezydent, jego zastępcy i sekretarz miasta? Jakim majątkiem dysponują? To wszystko można wyczytać z najnowszych oświadczeń majątkowych, które pojawiły się w Biuletynie Informacji Publicznej. Na publikację oświadczeń majątkowych radnych poczekamy jeszcze kilka miesięcy.

Przedstawiciele władz w samorządzie, najważniejsi urzędnicy, szefowie miejskich instytucji i osoby wydające decyzje mają obowiązek co roku do 30 kwietnia złożyć aktualne oświadczenie majątkowe na temat swoich zarobków, majątku i zobowiązań. Po weryfikacji przez Urząd Skarbowy są one publikowane w internecie – w Biuletynie Informacji Publicznej danego samorządu.
       Co wynika z najnowszych oświadczeń przedstawicieli władz Elbląga? Przejrzeliśmy oświadczenia prezydenta, jego zastępców i sekretarza miasta za rok 2017.
      
       Witold Wróblewski, prezydent Elbląga
      
oszczędności: 291,9 tys. złotych (współwłasność małżeńska), jednostki funduszy inwestycyjnych o łącznej wartości 33,6 tys. złotych (współwłasność małżeńska)
       nieruchomości: mieszkanie o powierzchni 71,6 m kw. o wartości 215 tys. zł, 27-metrowy garaż o wartości 30 tys. zł, 916-metrowa działka letniskowa z domkiem letniskowym o łącznej wartości 195 tys. zł (wszystkie nieruchomości - współwłasność małżeńska)
       wynagrodzenie w 2017 r. : 154 tys. zł
       samochód: citroen C5 (2013), skoda fabia (2017)
       kredyt: 12 tys. zł
       W porównaniu z rokiem 2016 prezydent wraz z małżonką zwiększył poziom oszczędności o ok. 30 tys. zł, kupili też nowy samochód – skodę fabię. Zakup częściowo sfinansowali z kredytu w wysokości 12 tys. zł.
      
       Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga
      
oszczędności: 230 tys. zł (majątek odrębny)
       nieruchomości: dom o powierzchni 199 metrów kwadratowych (600 tys. zł) oraz dwie działki niezabudowane o łącznej wartości 61,6 tys. zł.
       wynagrodzenie: 151,4 tys. zł (128,7 tys. ze stosunku pracy, 17,8 tys. zł z tytułu działalności w izbie inżynierów budownictwa, 4,8 tys. zł z tytułu najmu mieszkań).
       samochód: honda civic (2006), nissan murano (2005), nissan murano (2011)
       kredyty: nie ma
       W porównaniu z rokiem 2016 oszczędności wzrosły o 165 tys. zł, co wynika ze sprzedaży dwóch mieszkań i działki rolno-budowlanej (023 ha), jakie jeszcze w 2016 roku posiadali państwo Nowakowie. Pan wiceprezydent otrzymał też część spadku po rodzicach w wysokości 68 tys. zł. Zmienił również jedno z aut. Mitsubishi colt (2007) na nissana murano (2011).
      
       Jacek Boruszka, wiceprezydent Elbląga
      
oszczędności: nie ma
       nieruchomości: dom o powierzchni 115 m kw. (550 tys. zł – współwłasność małżeńska)
       wynagrodzenie: 123,7 tys. zł (umowa o pracę)
       samochód: skoda fabia (2007), citroen picasso (2004) – oba współwłasność małżeńska
       kredyty: 86,9 tys. euro (hipoteczny), 22,8 tys. zł (odnawialny).
       W porównaniu z rokiem 2016 w majątku Jacka Boruszki nic się nie zmieniło.
      
       Artur Zieliński, sekretarz miasta
      
oszczędności: 20 tys. zł
       nieruchomości: mieszkanie o pow. 95,3 m kw. i wartości 280 tys. zł (współwłasność małżeńska), 17-metrowy garaż o wartości 8,4 tys. zł (współwłasność małżeńska)
       wynagrodzenie: 121,2 tys. zł (umowa o pracę)
       samochód: kia sportage (2015) – współwłasność małżeńska
       kredyty: nie ma.
       W porównaniu z 2016 rokiem Artur Zieliński pozbył się zobowiązań. Spłacił pożyczkę z Urzędu Miejskiego na remont mieszkania w wysokości 15 tys. złotych.
      
       Oświadczenie radnych powinni być opublikowane w ciągu najbliższych miesięcy.
      
oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama