UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Co robią chemicy na Lotniczej

..., a moim
zdaniem
Zobacz 9
komentarzy
Zobacz
fotoreportaż
Zobacz lokalizację
zdarzenia na planie
Zamknij
Wpisy w kategorii Inne
Proszę czekaćCzekaj
Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku

2017-10-12 13:52
 
Elbląg, Co robią chemicy na Lotniczej
(fot. Michał Skroboszewski)

Dzisiaj na ul. Lotniczej pojawiły się służby chemiczne, by zabrać znalezione kilka dni temu worki, zawierające imitator skażeń iperytem siarkowym. Przypomnijmy, że odkrył je operator koparki podczas prac związanych z wymianą sieci ciepłowniczej. Zobacz zdjęcia.

- W workach znajdowały się fiolki, które zostały wydobyte i zabezpieczone w metalowym pojemniku. Istniało duże prawdopodobieństwo, że znaleziony materiał jest pochodzenia wojskowego, dlatego wojewoda warmińsko-mazurski wystąpił z wnioskiem do ministra obrony narodowej o wsparcie w sprawie usunięcia i likwidacji materiałów niebezpiecznych - informuje Krzysztof Marciniak, zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. 
       Worki z podejrzaną substancją ważyły w sumie 10 kg, w środku było 150 fiolek. Dzisiaj do Elbląga przyjechali żołnierze 4. Pułku Rozpoznania Chemicznego z Brodnicy, którzy zabrali znalezisko do utylizacji. - Zawartość fiolek stanowił tzw. materiał szkoleniowy, stąd adekwatny do rzeczywistej zawartości napis na workach: „Imitator skażeń iperytem siarkowym” - informuje Krzysztof Marciniak. 
       Worki znaleziono na terenie, gdzie Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, prowadzi wymianę sieci ciepłowniczej związaną z budową wiaduktu. Natrafił na nie operator koparki. - Służby wojskowe przejęły wszystkie znalezione opakowania dokonując ich pełnej inwentaryzacji - informuje Anna Skrobotun z EPEC. Jak dodaje, EPEC nie są znane przypadki wystąpienia niepożądanych efektów zdrowotnych u kogokolwiek, kto miał styczność z tym znaleziskiem.
ms
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama