Środa 22-05-2019, imieniny Wiesława, Heleny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co się kryje w puszce?

Jak twierdzą inspektorzy PIH, jakość konserw mięsnych i drobiowych znajdujących się w dyskontach nie jest zadowalająca. Według nich, występują znaczne rozbieżności w porównaniu z obowiązującymi normami.

Państwowa Inspekcja Handlowa przeprowadziła kontrolę jakości i prawidłowości oznakowania mięsa i przetworów mięsnych oraz drobiu i przetworów drobiowych w dużych elbląskich sklepach.
     Kontrolę przeprowadzono w trzech sklepach: dwóch na terenie Elbląga i jednym w Pasłęku. Badaniom poddano 10 partii mięsa i przetworów mięsnych oraz 8 partii konserw. Zakwestionowano 4 partie konserw. Przebadano także 8 partii konserw drobiowych, z czego aż 6 nie odpowiadało wymaganiom PIH. Konserwy miały niższą zawartość białka, a tym samym za dużą zawartość skrobi. W jednej konserwie z pasztetem drobiowym z pieczarkami nie było czuć smaku pieczarek. Inspektorzy wyczuli natomiast smak zjełczałego tłuszczu. Nie zakwestionowano żadnej partii mięsa i przetworów mięsnych oraz drobiu i przetworów drobiowych nie paczkowanych. W zakresie zgodności masy netto z deklarowaną na etykiecie opakowania, kontrolerzy stwierdzili, że w przypadku konserwy mięsnej "Przysmak grudziądzki" masa rzeczywista od deklarowanej była niższa prawie o 5,7 g. Inspektorzy PIH sprawdzili również prawidłowość oznakowania mięsa, wędlin i konserw. Na 6 partiach konserw brakowało określeń "najlepiej spożyć przed końcem..." Kierownicy dyskontów wycofali natychmiast zakwestionowane partie ze sprzedaży. W kontrolowanych sklepach nie stwierdzono towarów przeterminowanych.
     Producenci zakwestionowanych partii towarów tłumaczą, że przyczyną ich niewłaściwej jakości jest niedopełnienie obowiązków przez pracowników nadzorujących proces produkcyjny.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Clinex M9 Strong
Clinex Glass
Pieczątki Firmowe