Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co z tą wokandą?

 
Elbląg, Co z tą wokandą? Tego typu wokandy elektroniczne w elbląskim Sądzie pojawiły się w 2008 r., informacje można było również sprawdzać na stronie poprzez specjalną aplikację (fot. AD)
Rek

Kilka miesięcy temu ze strony internetowej Sądu Okręgowego w Elblągu zniknęła elektroniczna wokanda, która była sporym ułatwieniem dla zainteresowanych. Już teraz wiadomo, że w takiej formie nie wróci, a Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje nowe rozwiązanie.

Wokandy elektroniczne Sądu Okręgowego w Elblągu zostały wprowadzone wraz z początkiem 2008 r., dokładną datę rozprawy można było sprawdzić również na stronie internetowej. Było to duże udogodnienie, jednak elektroniczna wokanda została usunięta ze strony Sądu Okręgowego w listopadzie 2014r. Powodem były częste awarie. Wdrożono również wytyczne Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie wizerunku stron internetowych sądów w Polsce określających rodzaj i zakres umieszczanych informacji. Aplikacja elektronicznej wokandy już nie powróci na obecną stronę internetową. Ministerstwo Sprawiedliwości w czwartym kwartale tego roku zakończy ostatni etap tworzenia tzw. Portalu Sądownictwa Powszechnego. Będą tam zamieszczane informacje o wszystkich sądach w Polsce. Ostateczna data uruchomienia strony nie jest znana, ale na pewno będzie na niej dostępna aplikacja elektronicznej wokandy.
     - W poszczególnych sprawach wszyscy uczestnicy oraz ich pełnomocnicy o wyznaczonych terminach rozpraw zawiadamiani są przez sąd – mówi pani Grażyna Borzestowska, Wiceprezes Sądu Okręgowego w Elblągu - Nadto strony danego postępowania i ich pełnomocnicy mają możliwość uzyskania dostępu do Portalu Informacyjnego Sądów, który stanowi dedykowany system umożliwiający uzyskanie informacji sądowej za pośrednictwem Internetu. To stanowi alternatywę dla dotychczasowych tradycyjnych metod komunikacji z sądem. Niezależnie od tego każda zainteresowana osoba, która nie może udać się do sądu może skontaktować się telefonicznie z Biurem Obsługi Interesanta Sądu Okręgowego w Elblągu i uzyskać stosowne informacje – dodaje.
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Fototapety z Elblągiem
Obraz na płótnie
Fototapety z Paryżem