Niedziela 18-11-2018, imieniny Karoliny, Romana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

COOLturalna Starówka na gorąco!

 
Elbląg, COOLturalna Starówka na gorąco!
Rek

Letnie imprezy ruszyły pełną parą! W lipcu, w ramach cyklu COOLTURALNA STARÓWKA, odbędzie się szereg przedsięwzięć kulturalnych skierowanych do publiczności o różnych upodobaniach muzycznych. Już w najbliższy piątek (1 lipca), na Starym Rynku odbędzie się plenerowy koncert Reggae - Sounds of Freedom, podczas którego wystąpią Junior Stress i Sun El Band oraz zespół Mixtura. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Eastwest Rockers!

Eastwest Rockers (EWR) - polski zespół i sound system grający muzykę reggae i dancehall. Został założony przez selektora Kubę 1200 w listopadzie 2004 po jego powrocie z Amsterdamu. Oprócz Kuby 1200 w skład zespołu wchodzą tacy muzycy jak: Ras Luta, Cheeba, Grizlee i Jah Laptop, którzy w przeciągu kilku ostatnich lat podbili serca miłośników jamajskich brzmień w Polsce. Eastwest Rockers zagrali do tej pory na największych festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą: Heineken Open'er 2007, Coke Live 2007, Reggae Seasplash w Chorwacji, LB27 Camp pod Budapesztem, Bielawa Reggae Dub Festiwal 2007/2008, Ostróda Reggae Festiwal 2007/2008, Hip-Hop Kemp 2007/2008, Ethnic Session 2008 czy One Love we Wrocławiu. Wciąż zbierają najwyższe noty za żywiołowe koncerty łączące jamajski styl i polski klimat. Obecność na tych festiwalach udowodniła, że EWR to nie fenomen jednego sezonu, tylko skład, który cały czas prężnie się rozwija i idzie do przodu. Mimo napiętego terminarza każdy z EWR działa też na własną rękę: Kuba 1200 organizuje koncerty i imprezy reggae/dancehall, Jah_Laptop i Cheeba współpracują z wieloma artystami sceny reggae w kraju, Grizlee współtworzy zespół „Mixtura”, a Ras Luta zyskał również ogromną popularność dzięki solowej płycie. Członkowie Eastwest Rockers współpracują również z przedstawicielami polskiej sceny hip-hopowej, takimi jak: Grubson, Hemp Gru czy Moleta.
     W lipcu, w letni nastrój wprowadzi nas także Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Tomasza Radziwonowicza, która 7 lipca zaprezentuje najsłynniejsze operetki i melodie filmowe w wykonaniu Katarzyny Laskowskiej i Rafała Bartmińskiego.
     Tego samego dnia (7 lipca) odbędzie się również, organizowany przez CS Galeria EL, wernisaż prac XXVI Salonu Elbląskiego promujący twórczość elbląskich artystów. Ponadto miłośników malarstwa zapraszamy na wystawę (9 lipca) Elwiry Iwaszczyszyn pn. „Moje Szagalleństwo”, inspirowaną twórczością Marca Chagalla.
     Centrum Sztuki Galeria EL przygotowała kolejną, już 8. edycję festiwalu „Summer Jazz & Blues”. W ramach tej imprezy wystąpią: Boogie Boys (15 lipca) i Anna Serafińska (16 lipca). Podczas „Summer Jazz & Blues” zagra również elbląski zespół Special Jazz Sextet (17 lipca), który zaprezentuje najnowszy materiał promujący ich debiutancką płytę pn. „Projekt Elbląg”. Oprócz Sextetu na scenie zaprezentują się znani miłośnikom jazzu - Przemek Dyakowski oraz Zbigniew Namysłowski. Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa prac Konrada Kosacza.
     W ramach projektu „Muzyczny review w gotyckiej.pl” Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich organizuje Koncert Dyjak-Kalinowski-Małek, który odbędzie się 20 lipca.
     W lipcu Staromiejska Strefa Muzyczna zaprasza miłośników muzyki na koncert Wojtka Mazolewskiego Quintet (16 lipca, Klub Muzyczny Mjazzga) zespołu Szelest Spadających Papierków (21 lipca, CS Galeria EL) oraz Jacka Siciarka (27 lipca, Klub Mimoza). Organizatorami SSM są: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki, Centrum Sztuki Galeria EL, Klub Mimoza, Klub Muzyczny Mjazzga, Stowarzyszenie Elbląg Europa.
     W lipcu czekać na nas będzie Klubokawiarnia STAROVKA, która zaprosi na koncert Karoliny Cygonek (8 lipca) oraz zespołu DZW (16 lipca), promującego płytę „Czas pokaże”. Ponadto Klub Mjazzga zaproponuje koncert zespołów Popsysze (8 lipca) i Pullover (23 lipca).
     Zapraszamy!
     
     HARMONOGRAM IMPREZ NA LIPIEC:
     1 lipca godz. 17.30 – 22.30
     Koncert - REGGAE - SOUNDS OF FREEDOM
     JUNIOR STRESS I SUN EL BAND
     MIXTURA
     EASTWEST ROCKERS
     Miejsce: ul. Stary Rynek
     Organizator: Urząd Miejski
     Wstęp wolny
     
     7 lipca godz. 19
     Koncert - „W LETNIM NASTROJU” – NAJSŁYNNIEJSZE OPERETKI I MELODIE FILMOWE W WYKONANIU KATARZYNY LASKOWSKIEJ, RAFAŁA BARTMIŃSKIEGO I ELBLĄSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ pod batutą TOMASZA RADZIWONOWICZA
     Miejsce: Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego
     Organizator: Elbląska Orkiestra Kameralna
     Cena biletów: 30 i 40 zł
     
     7 lipca godz. 18
     Wernisaż - PRAC XXVI SALONU ELBLĄSKIEGO
     Wystawa czynna w terminie 8.07 – 31.08
     Miejsce i organizator: Centrum Sztuki Galeria EL
     
     8 lipca godz. 20.15
     Koncert - POPSYSZE
     Miejsce i organizator: Klub Muzyczny Mjazzga
     
     8 lipca godz. 21.30
     Koncert - KAROLINA CYGONEK
     Miejsce i organizator: Klubokawiarnia STAROVKA
     
     9 lipca godz. 17
     Wernisaż - „MOJE SZAGALLEŃSTWO” WYSTAWA MALARSTWA ELWIRY IWASZCZYSZYN
     Wystawa czynna w terminie 9.07 – 31.08
     Miejsce i organizator: Autorska Pracownia Rzeźby Waldemara Cichonia, ul. Garbary 12
     
     VIII Festiwal „Summer Jazz & Blues”
     15.07, godz. 20.00 – BOOGIE BOYS
     16.07, godz. 20.00 – ANNA SERAFIŃSKA
     17.07, godz. 20.00 – SPECIAL JAZZ SEXTET – koncert promujący płytę „Projekt Elbląg”
     Miejsce i organizator: Centrum Sztuki Galeria EL
     Cena biletów na każdy koncert: 25 zł
     
     16 lipca godz. 21.30
     Staromiejska Strefa Muzyczna - Koncert - WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET
     Miejsce: Klub Muzyczny Mjazzga
     Organizator: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki oraz Centrum Sztuki Galeria EL, Klub Mimoza, Klub Muzyczny Mjazzga, Stowarzyszenie Elbląg Europa
     
     16 lipca godz. 21.30
     Koncert - DZW promujący płytę „Czas pokaże”
     Miejsce i organizator: Klubokawiarnia STAROVKA
     
     20 lipca godz. 18
     Muzyczny review w gotyckiej.pl – Koncert - DYJAK KALINOWSKI MAŁEK
     Miejsce: Biblioteka Elbląska, Sala „U Św. Ducha”
     Organizator: Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
     
     21 lipca godz. 20
     Staromiejska Strefa Muzyczna – Koncert - SZELEST SPADAJĄCYCH PAPIERKÓW
     Miejsce: Centrum Sztuki Galeria EL
     Organizator: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki oraz Centrum Sztuki Galeria EL, Klub Mimoza, Klub Muzyczny Mjazzga, Stowarzyszenie Elbląg Europa
     Cena biletu: 15 zł
     
     23 lipca godz. 20.15
     Koncert - PULLOVER
     Miejsce i organizator: Klub Muzyczny Mjazzga
     
     27 lipca godz. 19.30
     Staromiejska Strefa Muzyczna – Koncert - JACEK SICIAREK
     Miejsce: Klub Mimoza
     Organizator: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki oraz Centrum Sztuki Galeria EL, Klub Mimoza, Klub Muzyczny Mjazzga, Stowarzyszenie Elbląg Europa
     
     Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w harmonogramie imprez.
     
     Zaprasza Grzegorz Nowaczyk – Prezydent Elbląga
     
     Sponsorzy cyklu Coolturalna Starówka:
     
Sponsor Strategiczny:
     GRUPA ENERGA
     
     Sponsorzy i Patroni: ALSTOM Power Sp. z o.o., FLSmidth MAAG Gear Sp. z o. o., Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Totalizator Sportowy Oddział w Olsztynie, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. , Centrum Handlowe Ogrody, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Pomorski Oddział Obrotu Gazem w Gdańsku, Meble Wójcik, NORDEA Bank Polska S.A., Studio Reklamy Blueboard s.c., Agencja Reklamy Kreatywnej ELIT
     
     Patroni medialni: Dziennik Elbląski, Radio EL, Elbląska Gazeta Internetowa portEL.pl, Nasz Elbląg, Telewizja Elbląska.
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne Oscar Ventura
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
OKOWOKO s.c.