UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Coraz droższa ochrona miejskich budynków

 
Elbląg, Coraz droższa ochrona miejskich budynków
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Na 750 tys. zł swoje usługi wyceniła najtańsza firma, która złożyła ofertę w przetargu na ochronę budynków Urzędu Miejskiego. To ponad 250 tysięcy złotych więcej niż szacowali urzędnicy.

Firma, która obecnie ochrania budynki Urzędu Miejskiego, za dwa lata swojej pracy otrzyma 540 tysięcy złotych. Kontrakt zbliża się do końca, więc urzędnicy rozpisali nowy przetarg. Zgłosiło się pięć firm, a ich oferty na usługi ochroniarskie opiewają na kwoty od 750 tys. zł do 1,1 mln złotych. Tymczasem urzędnicy oszacowali, że przez dwa lata (licząc od 1 lipca) mogą wydać na ten cel 490 tys. zł
       W ramach przetargu wybrana firma będzie pilnowała budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1, Ratusza Staromiejskiego przy ul. Stary Rynek oraz budynku przy ul. Jaśminowej, gdzie mieści się Departament Świadczeń Rodzinnych.
       Pozostałe budynki będą obserwowane za pomocą kamer. A są to: Departament Spraw Obywatelskich przy ul. Kosynierów Gdyńskich 24, budynek przy ul. Łączności 2, pomieszczenie kasy mieszczące się na parterze w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1, Referat Zdrowia i Spraw Społecznych w budynku przy ul. Kosynierów Gdyńskich 42, Referat Obsługi Kierowców – Plac Dworcowy 4 (budynek PKS), Brama Targowa przy ul. Stary Rynek, Zarząd Dróg w budynku przy ul. Czerwonego Krzyża 2, Departament Świadczeń Rodzinnych przy ul. Jaśminowej 11, budynek przy ul. Trybunalskiej 7, Kamieniczki Elbląskie przy ul. świętego Ducha 3-4, kontener mobilnego systemu przeciwpowodziowego przy ul. Panieńskiej oraz serwerownia w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1.
       Co dalej z przetargiem? Decyzję o losach przetargu podejmie prezydent. Potencjalny zwycięzca powinien zacząć pracę od 1 lipca, a umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 r.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Cos słabo szacuja Ci nasi urzednicy, wiecznie im na coś brakuje. .. Z drugiej strony co powoduje wzrost od 50% do 100% więcej niż za okres poprzedni, nic mi nie wiadomo aby koszty stałe w branży ochroniarskiej jakoś znacząco się podniosły. .. Ale to przemyślana strategia, najpierw tak jak w wojsku np. pokazac ze dużo taniej wychodzi firma ochroniarska, a potem powoli podnosić. .. i już odwrotu nie ma
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  NiePrawyAleSprawiedliwy(2018-06-05)
 • a gdzie jest straz miejska nie te pasorzyty pilnuja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 0
  elblazanin2523(2018-06-05)
 • Piszący artykuł powinien sprawdzić 490000 zł a do przepracowania firmy mają 50000 roboczogodzin - to wychodzi stawka za roboczogodzinę Netto 7,96 zł; a brutto 9,79 zł jak to się ma do obowiązujących ustaw najniższa płaca za roboczogodzinę 13,70 brutto. Natomiast najniższa płaca na Etacie wynosi 2100 zł brutto. Nie ma tu kosztów pozostałych Pracowniczych itp. Sami teraz oceńcie. Nie piszę więcej ponieważ szkoda treści, pewnie się nic nie zmieni, jeżeli Urzędy szacują takie kwoty. W Urzędzie są księgowi i wiedzą jakie są koszty Pracownicze a one muszą być dotrzymane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 1
  dosprawiedliwego(2018-06-05)
 • W normalnym kraju nie ma ochrony osobowej, jest ochrona elektroniczna. A tak na marginesie to koszt jest bardzo niski w porównaniu z kosztami utrzymania nikomu nie potrzebnej Straży Miejskiej która z powodzeniem może zastąpić ochronę zewnętrznej firmy budynków przy ulicy Łączności. To jest koszt jednej osoby na dyżurze nocnym. Ale po co lepiej wydawać publiczna kasę. Łatwo przyszło łatwo poszło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2018-06-05)
 • @dosprawiedliwego - Przepraszam a skąd ty wziąłeś te 5000 tysięcy godzin? Umowa przewiduje okres dwuletniej ochrony co licząc skromnie tylko pięć dni w tygodniu po 12 godzin daje nam 6240 godzin bez sobót, niedziel i świąt w których obiekt musi być chroniony przez 24 godziny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 5
  (2018-06-05)
 • A po co ich chronić niech nie robią nic złego to nikt po mordzie im nie da. Dla oszczędności proponuję wszystkich urzędasów wysłać na kurs samoobrony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2018-06-05)
 • Nie można z tym poczekać do wyborów? Będzie nowy prezydent to zdecyduje. Po co się tak śpieszyć i przepłacać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2018-06-05)
 • Niech Straz biznesowa chroni nierobów z UM. Taniej będzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2018-06-05)
 • @NiePrawyAleSprawiedliwy- trochę racji masz, ale ten wzrost można sobie łatwo wytłumaczyć. Pracownicy ochrony nie chcą już pracować za 7 zeta, ceny żywności poszły do góry mocno-można sprawdzić na stronie GUS, benzyna po 5,5,o lekach nie wspomnę. Kula śnieżna cen, zaczyna nabierać prędkości. Myślę jednak że nasza Straż Miejska jest najdroższym tworem, i to oni -przecież to straż, powinni przejąć te obowiązki, i od chwili zabrania im fotoradaru nie robią już nic, oprócz wypisywania mandatów za wykroczenia ujawnione z monitoringu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  prawyaleniesprawiedliwy(2018-06-05)
 • prawie jak sejm??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2018-06-05)
 • @prawyaleniesprawiedliwy - Gdyby nieroby z SM zaczęły uczciwie sprawdzać wszelkie uchybienia prawa lokalnego to by się sami utrzymali. Ich brak odczuł by jedynie budżet miasta. Na spory plus.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2018-06-05)
 • właśnie, niech się nieroby ze straży miejskiej wezmą do roboty, do jasnej cholery, w ogóle nie widać ich na mieście, więc niech pilnują urzędu, kasę co miesiąc biorą. !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2018-06-06)
Reklama