Piątek 21-09-2018, imieniny Mateusza, Hipolita
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Osiemset piątka pod nowym sądem Osiemset piątka pod nowym sądem

Ćwiczą przed wyjazdem do Kosowa

Od początku stycznia 2010 roku na terenie poligonu Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim trwa szkolenie zgrywające siły i środki XXII Zmiany PKW KFOR, która już w marcu odleci do Kosowa. Główny komponent tej zmiany stanowią żołnierze 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa wchodzącej w skład 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

27 stycznia, w ramach ćwiczenia pk. „PRISZTINA – 10”, zostaną przeprowadzone praktyczne działania poszczególnych elementów Zmiany, a w tym m. in.:
• Strzelanie sytuacyjne podczas zasadzki. Ewakuacja rannego (MEDEVAC);
• Działanie interwencyjnego patrolu KFOR podczas napadu grupy przestępczej na budynek magazynowy;
• Działanie punktu medycznego (MEDCAP) rozwiniętego w mieście. Działanie patrolu interwencyjnego KFOR podczas próby zakłócenia przebiegu działania MEDCAP;
• Działanie połączonych sił porządkowo – ratowniczych (Policji, Straży Pożarnej, ŻW) oraz sił KFOR podczas akcji ratowniczo – ewakuacyjnej Urzędu Miasta;
• Działanie patrolu KFOR podczas udaremnienia próby samosądu (linczu);
• Działanie patrolu saperskiego KFOR podczas rozpoznania i likwidacji niewybuchu.
     - Ćwiczenie zostanie przeprowadzone w sposób nowatorski i chyba jak dotychczas jedyny w swoim rodzaju – zapowiada mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Niektóre jego elementy zostaną praktycznie przeprowadzone na terenie miasta Orzysz – za pełną zgodą i akceptacją jego władz – w tym w oparciu o budynek Urzędu Miasta. W rolach głównych wystąpią m. in. Burmistrz Orzysza, Rada Miasta oraz urzędnicy. W ćwiczeniu wezmą także udział: Policja, Straż Pożarna oraz ŻW, co pozwoli na doskonalenie wspólnego działania tych służb nie tylko na potrzeby KFOR, ale także w wypadku podobnych sytuacji w naszych, krajowych realiach.
     Kulminacją odbywanego aktualnie szkolenia będzie „certyfikacja zmiany”, czyli praktyczne, komisyjne przedstawienie wyników i praktycznych umiejętności, które są efektem dotychczasowego szkolenia i zgrywania poszczególnych elementów XXII Zmiany KFOR.

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK meble biurowe
AMK Kuchnia 7
AMK Kuchnia 2
!!!PROMOCJA3!!!