Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Ćwiczą przed wyjazdem do Kosowa

Od początku stycznia 2010 roku na terenie poligonu Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim trwa szkolenie zgrywające siły i środki XXII Zmiany PKW KFOR, która już w marcu odleci do Kosowa. Główny komponent tej zmiany stanowią żołnierze 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa wchodzącej w skład 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

27 stycznia, w ramach ćwiczenia pk. „PRISZTINA – 10”, zostaną przeprowadzone praktyczne działania poszczególnych elementów Zmiany, a w tym m. in.:
• Strzelanie sytuacyjne podczas zasadzki. Ewakuacja rannego (MEDEVAC);
• Działanie interwencyjnego patrolu KFOR podczas napadu grupy przestępczej na budynek magazynowy;
• Działanie punktu medycznego (MEDCAP) rozwiniętego w mieście. Działanie patrolu interwencyjnego KFOR podczas próby zakłócenia przebiegu działania MEDCAP;
• Działanie połączonych sił porządkowo – ratowniczych (Policji, Straży Pożarnej, ŻW) oraz sił KFOR podczas akcji ratowniczo – ewakuacyjnej Urzędu Miasta;
• Działanie patrolu KFOR podczas udaremnienia próby samosądu (linczu);
• Działanie patrolu saperskiego KFOR podczas rozpoznania i likwidacji niewybuchu.
     - Ćwiczenie zostanie przeprowadzone w sposób nowatorski i chyba jak dotychczas jedyny w swoim rodzaju – zapowiada mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Niektóre jego elementy zostaną praktycznie przeprowadzone na terenie miasta Orzysz – za pełną zgodą i akceptacją jego władz – w tym w oparciu o budynek Urzędu Miasta. W rolach głównych wystąpią m. in. Burmistrz Orzysza, Rada Miasta oraz urzędnicy. W ćwiczeniu wezmą także udział: Policja, Straż Pożarna oraz ŻW, co pozwoli na doskonalenie wspólnego działania tych służb nie tylko na potrzeby KFOR, ale także w wypadku podobnych sytuacji w naszych, krajowych realiach.
     Kulminacją odbywanego aktualnie szkolenia będzie „certyfikacja zmiany”, czyli praktyczne, komisyjne przedstawienie wyników i praktycznych umiejętności, które są efektem dotychczasowego szkolenia i zgrywania poszczególnych elementów XXII Zmiany KFOR.
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem