Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Czad nie musi zabijać. Telefoniczny dyżur specjalistów

W ramach akcji „Czad nie musi zabijać”, promującej elementarne zasady bezpieczeństwa, 4 i 6 listopada w godz. 9-14 pod numerem bezpłatnej infolinii 800 606 646 mieszkańcy będą mieli możliwość uzyskania informacji od dyżurujących ekspertów o zasadach bezpiecznego użytkowania urządzeń grzewczych w okresie zimowym i zagrożeniu ze strony tlenku węgla (czadu).

Od września tego roku straż pożarna w województwie warmińsko-mazurskim odnotowała ponad 40 zdarzeń związanych z niewłaściwym użytkowaniem urządzeń grzewczych. 20 osób zatruło się czadem. W poprzednim sezonie na Warmii i Mazurach 133 osoby zatruły się czadem, z tego trzy zmarły.
     Świadomość mieszkańców naszego regionu dotycząca zagrożenia związanego ze „śmiertelnym czadem” na szczęście rośnie. Akcje informacyjne o elementarnych zasadach właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych przynoszą pożądany skutek. Wciąż jednak warto apelować o ostrożność i podpowiadać jak uniknąć niebezpieczeństwa.
     Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski po raz kolejny zaprosił specjalistów, którzy udzielą porad dotyczących właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych w okresie zimowym.
     W związku z tym, jak co roku w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie w dniach 4 listopada (poniedziałek) i 6 listopada (środa) w godzinach od 9-14 pod bezpłatnym numerem telefonu 800 606 646, będą dyżurować specjaliści z: Warmińsko-Mazurskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Olsztynie, Spółdzielni Kominiarz w Olsztynie, Oddziału Zakładu Gazowniczego w Olsztynie.
     Przyczyny tragedii są zwykle podobne: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, wadliwa instalacja odprowadzania spalin.
     Dlatego Wojewoda Warmińsko-Mazurski apeluje do mieszkańców regionu by przestrzegali elementarnych zasad korzystania z urządzeń grzewczych. By nie było kolejnych tragedii...
Edyta Wrotek, rzecznik prasowy Wojewody, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED