Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czas sporów dobiegł końca

 
Elbląg, Czas sporów dobiegł końca
Jerzy Wilk odebrał nominację z rąk wybranego dziś (12 lipca) przewodniczącego Rady - Janusza Nowaka (fot. AD)

Kampania już się skończyła, zostawmy ją za sobą, szukajmy tego, co nas łączy, a nie dzieli. Czas na pracę u podstaw – mówił Jerzy Wilk tuż po dzisiejszym (12 lipca), oficjalnym zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Elbląga. 

 Na początku swojej przemowy, tuż po zaprzysiężeniu, Jerzy Wilk podziękował wszystkim mieszkańcom za to, że wzięli odpowiedzialność za swoje miasto i wykazali się obywatelską postawą.
– Czas sporów politycznych z kampanii dobiegł końca. Teraz jest miejsce na wspólne działania dla konstruktywnych zmian. Kampania już się skończyła, zostawmy ją za sobą, szukajmy tego, co nas łączy, a nie dzieli. Czas na pracę u podstaw – mówił prezydent Wilk. – Mam świadomość, że czeka mnie ciężka praca, aby przekonać wszystkich elblążan do tego, że oddali prezydenturę w dobre ręce. Wiem, że oczekują oni istotnych zmian, od zaraz, i ja te zmiany wprowadzę. Jestem zdeterminowany do tego, aby w Elblągu wprowadzić nową jakość rządów, które poprawią życie mieszkańców.
     Prezydent Elbląga wskazał również na czym skupi się w najbliższym czasie. Za pilne uważa obniżenie cen biletów komunikacji miejskiej oraz uproszczenie systemu opłat za bilety okresowe. Kolejną sprawą, jaką zajmie się Jerzy Wilk jest wywóz śmieci oraz opłaty z tego tytułu.
– Tu też trzeba szybkich działań, usprawniających system oraz powołanie ścisłego nadzoru nad realizacją umów ze strony podmiotów, z którymi zawarte zostały umowy na odbiór nieczystości w naszym mieście – mówił prezydent Elbląga.
     Wilk zapowiedział także obniżkę czynszów od stycznia 2014 r., a także wzmocnienie nadzoru nad przebiegiem robót drogowych. Przygotowany jest również projekt Karty Dużej Rodziny czyli systemu pro rodzinnego. Wspomniał również o przekopie Mierzei Wiślanej, który miałby rozwinąć elbląski port.
– To inwestycja rządowa, oczekuję tutaj konkretnych działań z tej strony i nie ustąpię – mówił Jerzy Wilk. – Pierwsza łopata została wbita, wierzę, że uda się wbić kolejne i przekop stanie się faktem. To wielka szansa dla naszego miasta.
     Prezydent nie chce być ciężarem dla przedsiębiorców, a jedynie ich wspierać. Stawia również na współpracę z obwodem kaliningradzkim.
– Zbliżają się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Elbląg może być świetnym partnerem dla Królewca – podkreślał prezydent Jerzy Wilk, używając historycznej nazwy Kaliningradu. – Należy również wykorzystać coraz liczniejsze odwiedziny naszego miasta przez sąsiadów zza wschodniej granicy, bowiem przyjeżdżają oni nie tylko w celach turystycznych, a dokonują licznych zakupów, wspomagając tym samym rozwój naszego miasta.
     Dla nowego prezydenta miasta ważnymi dziedzinami są również edukacja, kultura oraz sport.
– Zamierzam racjonalnie i świadomie wspierać te działania, a nie szukać w nich oszczędności – mówił prezydent.
     Jak zapowiedział Jerzy Wilk w urzędzie miasta „rewolucji kadrowej nie będzie”, ale niezbędna reorganizacja.
– Uważam, że trzeba dostosować pracę urzędu do potrzeb, głównie do sprawnej obsługi mieszkańców. Znam pracę wielu urzędników i wiem, że są to fachowcy pracujący z dużym zaangażowaniem na rzecz miasta – mówił prezydent miasta. – Niemniej zmiany są konieczne, wyznaczenie nowych zadań dla urzędników, całkowita reorganizacja lub likwidacja m.in. Departamentu Komunikacji Społecznej.

 

Jak mówił prezydent Wilk oszczędności zaczyna od siebie, rezygnując z trzeciego wiceprezydenta oraz kart bankowych.
– Nie chcę imponować efektownymi zakupami, a skromnością i rzetelnością – dodał Jerzy Wilk.
     Prezydent podtrzymał swoje deklaracje dot. likwidacji Straży Miejskiej.
– To struktura w Elblągu niepotrzebna, która pochłania zbyt duże koszty – wyjaśniał prezydent.
     Wilk zapowiedział również, że styl jego prezydentury będzie „otwarty, ale i skromny”, a on sam będzie współpracował ze wszystkimi klubami w Radzie.
– Zaczynamy współpracę od czystej tablicy, na której, mam nadzieję, przynależność partyjna nie będzie odgrywała wiodącej roli – dodał Jerzy Wilk.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Jak mawiał Dyzma obejmując stanowiska Przesa Banku Zbożowego - i kto to bedzie robił
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 9
  Krzepicki(2013-07-12)
 • populizmy nic więcej, SPP pokazało jak będzie taniej, a czynsze dlaczego dopiero od stycznia, kłamczuszku wilku proszę od razu obniżyć czynsze do poprzedniego poziomu i nie oddawać koledze partyjnemu Hajdukowskiemu mienia komunalnego w zarządzanie, będziemy się przyglądać na łapki oby nie były lepkie. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 15
  tomekoko(2013-07-12)
 • jak papież. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 9
  (2013-07-12)
 • Krzepicki kojarzy się z krzepą. Twa wypowiedż krzepką nie jest. Zmień podpis na Mizerny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 8
  (2013-07-12)
 • no i znowu - ku radości, wielu miejscowych mamy upragniony socjalizm z domieszka nacjonalizmu i tumaństwa - kiedy to zadupie zmieni się w kraj przyswajalny - wstyd się przyznać gdzie się człowiek urodził
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 14
  MiejscowyAborygen(2013-07-12)
 • Powodzenia Panie Prezydencie, gratulacje dla Elbląga i jego mieszkańców za mądry wybór, lekko nie będzie bo już widać i słychać żałosnych przebierańców i wiecznych malkontentów, ale powoli, stare mądre langsam, langsam aber sicher albo tisze jedjesz dalsze budjesz obowiązuje. Trzeba czyscić tą stajnię Augiasza!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 19
  krzych49n(2013-07-12)
 • to postać z powieści Dołęgi-Mostowicza "Kariera Nikodema Dyzmy", głuPiŚ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 8
  cynik(2013-07-12)
 • Kłamca i cham - oto wilk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 21
  (2013-07-12)
 • Solą w oku jest DKS. Biedacy nie wiecie jak go ugryźć, z czym to się je i czemu służy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 3
  (2013-07-12)
 • Hofman chyba podesłał kilka zestawów prezydentowi, bo dziś prezentuje się elegancko i godnie. Za to pan przewodniczący w "tenisie" to porażka. Może pan Joński też coś przyśle:-))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  (2013-07-12)
 • i znowu atak przegranych z PO:) jesteście jak dzieci to dopiero pierwszy oficjalny dzień dajmy mu porządzić bo sami rzucacie populizmem a nawet jeszcze nie ma na co. Ja go odbieram pozytywnie i dobrze, że to on jest prezydentem a nie pani Gelert. Pozdrawiam Prezydencie i mam nadzieje, że dotrzyma pan to co zostało dziś zapowiedziane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 12
  (2013-07-12)
 • kiedy będzie przetarg na sprzedaż samochodu służbowego prezydenta bo pan Wilk obiecał jeżdżenie autobusem do pracy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 4
  (2013-07-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Grill
Clinex M9 Strong
Żarówki LED
Clinex Stronger