Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czego chcą radni?

 
Elbląg, Czego chcą radni?
fot. arch. Anna Dembińska

Szersza kampania informacyjna dotycząca dopalaczy, upamiętnienie zbrodni wołyńskiej czy nadanie honorowego obywatelstwa jednemu z ostatnich żyjących żołnierzy AK w Elblągu – tego chcieliby radni, którzy swoje uwagi i pomysły przekazali podczas dzisiejszej (28 maja) sesji Rady Miejskiej  w formie wniosków, interpelacji i pytań.

Warto wspomnieć, że formy te to narzędzia, za pomocą których radny może domagać się od organu wykonawczego (w tym przypadku prezydenta) podjęcia określonych działań. 
     I tak Antoni Czyżyk chciałby dokładnego sprawdzenia placów zabaw dla dzieci, które podlegają wspólnotom mieszkaniowym. Radny Platformy apelował również o to, żeby zwiększyć kampanię informacyjną dotyczącą dopalaczy i przywołał wypadek, do którego doszło na początku maja przy ul. Oliwskiej. Wtedy też do Kumieli wpadło dwóch nastolatków, którzy byli pod wpływem środków odurzających.
     Zgodził się z nim Wojciech Rudnicki, radny SLD, który mówił również o tym, żeby przyjrzeć się systemowi szlabanów, które ograniczają mieszkańcom dostęp do osiedli.
     Z kolei Janusz Hajdukowski, radny PiS, złożył wniosek o to, by Jerzy Julian Szewczyński, jeden z ostatnich żyjących żołnierzy AK w Elblągu, został Honorowym Obywatelem Elbląga.
     Natomiast Jerzy Wcisła (PO) prosił o to, by w mieście pojawiło się miejsce, które będzie upamiętniało Zbrodnię Wołyńską. Wiceprzewodniczący chciał również, by dokonać przeglądu tablic z nazwami ulic, które, jak to określił Jerzy Wcisła, "padły ofiarą kryptograficiarzy".
     Michał Missan (PO) i Ryszard Klim (SLD) prosili, by zająć się "dzikimi" miejscami parkingowymi, które znajdują się na przeciwko Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.
     Z kolei radny Tomczyński (SLD) apelował o to, żeby na ul. Beniowskiego zlikwidować trzy progi zwalniające. Jak mówił są one regularnie niszczone przez cięższe pojazdy.
     Andrzej Tomczyński zwrócił również uwagę na skrzyżowanie ul. Robotniczej i Obrońców Pokoju – to właśnie tam, na terenie przyległym, znajdują się barakowozy, które utrudniają widoczność. Prosił, by prezydent przyjrzał się umowie z dzierżawcą i podjął jakieś działania w tej sprawie. Zgodziła się z nim m.in. Halina Sałata, radna PiS.
     Z kolei Jolanta Lisewska, również radna tego ugrupowania, chciałaby, żeby ustawić więcej ławek oraz koszy na śmieci w ciągach pieszo- rowerowych.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • No bo przecież nie ma żadnych innych problemów. .. .. ? Praca, bezpieczeństwo, nauka. .. co z basenem przy ulicy Spacerowej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  c.ieciorka(2015-05-28)
 • kolejna rocznica Rzeźi Wołyńskiej już 11 lipca więc bez względnej zwłoki radni bezradni do roboty! Wciśle należy się uznanie za interwencję. Dla wątpiących i tym pajacom co zdjęli tablice z cmentarza na Agrykola www.google.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  kat.na.idiotów(2015-05-28)
 • I oni za to biorą jeszcze pieniądze, masakra...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  Boloztaczką(2015-05-28)
 • Braw Rada Miasta. Pomysł Szałachwskiego zdjęty z obrad. I dobrze. Komuch Szałachowski dostał w dupę. Zachciało mu się za darmo przejmować tereny miasta. A niech płaci, dziad zasmarkany, niech kupi. @cieciorka, nie denerwuj się. Właśnie te drobiazgi są ważne dla mieszkanców miasta, a nie jakieś górnolotne i drogie proejkty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  kokospoko(2015-05-28)
 • Ale mają k**** poważne rzeczy do roboty! Nie ma co! Pierodłami się zajmują a pensję biorą! Wyrzucić ich wszystkich na zbity łeb!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 2
  (2015-05-28)
 • gdzie te inwestycje pytam sieeeee bo bedzie pikieta pod ratuszem. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 3
  elblazanin55(2015-05-28)
 • Jakoś o Epec cisza, a ludzie tam zatrudnieni wystąpili do Miasta, że w epec jest mobbing, pan radny miał się zająć tę sprawą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2015-05-28)
 • Polskim podatnikom podrzucają na utrzymanie uchodźców z Syrii i Afryki. Niech przyjmują ci, którzy wszczynają te wojny w Północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. To nie Polacy je wszczynali, to nie Polska posiadała wyzyskiwane do granic możliwości kolonie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  (2015-05-28)
 • Polski nie stać na podniesienie głodowych emerytur, na dofinansowanie głodujących dzieci, służbę zdrowia, tworzenie nowych miejsc pracy czy wreszcie ściągnięcie Polaków ze wschodu, a tu próbują nam wcisnąć dodatkowe obciążenie na plecy! Jesteśmy na coś takiego za biedni. [Nie tylko o pieniądze chodzi. Nie mamy żadnego obowiązku wyjadać gówien, jakie pozostawiają po sobie kraje kolonialne i neokolonialne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  (2015-05-28)
 • Polska nie miała kolonii w Afryce, uchodźców powinny przyjmować Wielka Brytania, Francja, Belgia, Hiszpania, Portugalia, państwa które podzieliły się Afryką, wytyczyły sztuczne granice, zarabiały krocie na rabunkowej gospodarce, a potem zostawiły tubylców samych sobie, na pastwę USA i ZSRR które podzieliły zdekolonizowaną Afrykę na nowe strefy wpływów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2015-05-28)
 • To nie kto inny jak Francja, Włochy, Belgia, Holandia, Hiszpania, Wielka Brytania i Niemcy byli państwami kolonialnymi i eksploatowali podbite kraje, na ile tylko się dało. Do dzisiaj kraje te ponoszą skutki kolonializmu. Zatem kraje kolonialne powinny poczuwać się do ewentualnego przyjmowania uchodźców. Ale dlaczego chcą wymusić takie działania na krajach Europy Środkowo-wschodniej? Nie ma na to zgody. Czy wy nie widzicie, że im chodzi o nieodwracalne zmiany etniczne w Polsce. Wyganiają milionami prawowitych Polaków, ,a osiedlają tysiącami element napływowy. Wszystko można o nich powiedzieć, ale nie to, że będzie im zależeć na Polsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2015-05-28)
 • Czy w ogóle była jakiś konkretny, mądry temat na tej Sesji Rady ? Czy rozliczacie Zarząd Miasta z deklaracji wyborczych jakie złożył Pan Wróblewski ? Co się w mieście dzieje ważnego dla mieszkańców ? Rozmowa o ławkach, pomnikach czy obchodach rocznic ? To nie temat na Radę !! Już niedługo rozliczymy Was z pracy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  lukaszka1989(2015-05-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX
Okulary korekcyjne BMW
Okulary korekcyjne EVA MINGE