Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Częstochowska będzie jak nowa

 
Elbląg, Częstochowska będzie jak nowa Częstochowska to jedna z najbardziej dziurawych ulic w mieście (fot. Witold Sadowski)
Rek

 W sierpniu powinna rozpocząć się przebudowa ulicy Częstochowskiej, jednej z najbardziej dziurawych ulic w mieście. Ratusz już ogłosił przetarg na inżyniera kontraktu, w czerwcu będzie szukał wykonawcy robót. W budżecie miasta na tę inwestycję zaplanowano 3,2 miliona złotych. Zobacz zdjęcia.

 - W zakres inwestycji wchodzić będzie przebudowa jezdni ulicy Częstochowskiej wraz ze skrzyżowaniami, przebudowa i budowa chodników, oświetlenia ulicznego, odwodnienia ulic. Dodatkowo będzie prowadzona budowa wodociągu oraz sieci centralnego ogrzewania – informuje Rafał Maliszewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     Jak informuje Zarząd Dróg, szczegółowy zakres robót będzie znany po wybraniu wykonawcy. Na razie ratusz ogłosił przetarg na inżyniera kontraktu, przetarg na wykonanie inwestycji ma być ogłoszony w czerwcu.
     - Jeśli procedura przetargowa nie będzie się przedłużała, to prace powinny się rozpocząć w sierpniu i zakończą w trzecim kwartale 2015 roku – dodaje Rafał Maliszewski. – W tym roku przewidujemy roboty przygotowawcze, rozbiórkowe jezdni, istniejących chodników i przełożenie instalacji elektrycznej i kanalizacyjnej. Inwestycja nie wiąże się z rozbiórką żadnego budynku.
     Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać organizacja ruchu podczas przebudowy ul. Częstochowskiej, będzie ją musiał opracować wykonawca robót. W budżecie miasta na przebudowę ulicy Częstochowskiej zaplanowano w sumie 3,2 miliona złotych, z czego ok. 500 tysięcy ma być wydane w tym roku.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna