UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czują się bezpieczniej i lepiej oceniają pracę policjantów

 
Elbląg, Czują się bezpieczniej i lepiej oceniają pracę policjantów
fot. nadesłana
Reklama

To już kolejny raz, gdy uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie przeprowadzili badania ankietowe wśród mieszkańców powiatu. Cel tego działania pozostaje niezmienny - utrzymanie wysokiego poziomu świadczonych usług na rzecz społeczności lokalnej przez policjantów powiatu braniewskiego.

Z przeprowadzonego w marcu i lutym badania wynika, że 71% mieszkańców czuje się bezpiecznie, a 59% respondentów ocenia dobrze oraz bardzo dobrze pracę policjantów, którzy pełnią służbę w okolicy miejsca zamieszkania ankietowanych.
       W marcu i kwietniu braniewscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili badania ankietowe wśród mieszkańców powiatu. W realizację przedsięwzięcia zaangażowano uczniów klas o profilu "Bezpieczeństwo publiczne" Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie.
       Grupę 648 respondentów stanowili mieszkańcy miasta i gminy Braniewo, miasta i gminy Frombork, miasta i gminy Pieniężno, gminy Lelkowo, gminy Wilczęta oraz gminy Płoskinia. Pytani odpowiadali na pytania dotyczące m.in. ich poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, a także o oczekiwania wobec Policji, czy identyfikację największych zagrożeń.
       Poczucie bezpieczeństwa
       71% ankietowanych uważa, że ich miejscowość można uznać za bezpieczną. Przeciwne stanowisko zajęło natomiast 10 % badanych, co stanowi spadek negatywnych odpowiedzi o 5% w odniesieniu do zeszłego roku.
       65% ankietowanych czuje się bezpiecznie podczas nocnych spacerów po swojej okolicy. Odmienne odczucia wyraża mniej niż 1/5 badanych (19%). 16 % pytanych nie potrafiło jednoznacznie się określić w tym zakresie. 79% respondentów nie obawia się o swoje bezpieczeństwo na własnym podwórku, czy klatce schodowej. W poprzedniej edycji pytani byli tego samego zdania. Pewne zagrożenia w swoim
       środowisku dostrzega natomiast 10% ankietowanych mieszkańców powiatu.
      
       Ocena pracy Policji

       Większość respondentów pozytywnie ocenia pracę Policji. 59% jest zadowolonych z działalności Policji w swoim miejscu zamieszkania. Odsetek dobrych ocen jest o 5 procent wyższy niż w poprzedniej edycji badania. Można jednocześnie zaobserwować wzrost o 2 punkty procentowe odsetka ocen negatywnych (z 7% do 9 %).
      
       Obawy mieszkańców

       Badanym przedstawiono listę zagrożeń i poproszono o wskazanie tych, które budzą ich największe obawy. Największym zagrożeniem dla mieszkańców naszego powiatu są piraci drogowi. Wskazał na nich niemal co 3 pytany. Lęk przed pędzącymi z nadmierną prędkością kierowcami wzrósł o 3% w porównaniu z rokiem minionym. Wzrósł także lęk przed pijanymi osobami, tego zdania było 21% badanych. Blisko 1/4 pytanych obawia się najbardziej agresywnie zachowującej się młodzieży.
      
       Kolejna analiza już w przyszłym roku. Wyniki ankietyzacji pozwolą policjantom zaplanować działania doskonalące i usprawniające, co w konsekwencji wpłynie na jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i obsługi mieszkańców powiatu braniewskiego.
      
      
podinsp. Anna Kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • tak same policjantki z powolania nie chcial bym takiej zony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-07-01)
 • i ten pionek miedzy nimi buhahahahahahahahah jaki lamusssss
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-07-01)
 • Propaganda sukcesu na poziomie Stalina i armii czerwonej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  Imperialista(2015-07-01)
 • a czy to ta POlicjantka na zdjęciu mówiła szykanowanym przez nią i jej braniewskich kolegów, osobom które protestowały przeciwko obchodom przy pomniku kata AK w Pieniężnie - czy to ona mówiła, na pytanie tych osób o podanie legitymacji i numeru służbowego, że zostawiła tą legitymację w toalecie jak zmieniała POdpaskę? No to faktycznie, te ankiety musiały być zrobione "profesjonalnie" jak za czasów PRL, kiedy to wszyscy oficjalnie POpierali naszych "braci" rosjan. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  aligator(2015-07-01)
 • a kiedy wybory miss i mistera policji? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-07-02)
Reklama