Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy sprawa mobbingu w PUP wróci na wokandę?

W listopadzie Sąd Grodzki w Elblągu umorzył postępowanie przeciwko Iwonie R., dyrektorce Powiatowego Urzędu Pracy. Prokuratura oskarżała ją o uporczywe łamanie praw pracowniczych czterech podwładnych. Według śledczych wykonywała to osobiście lub tolerowała takie zachowania w kierowanym przez siebie urzędzie. Kobiety złożyły odwołanie od decyzji sądu.

Przypomnijmy, prokuratura postawiła dyrektorce PUP czternaście zarzutów, m.in. publiczne i permanentne ośmieszanie i krytykowanie pracy czterech kobiet; wrogie i nieetyczne komunikowanie się z pokrzywdzonymi, ostentacyjne lekceważenie oraz izolowanie z zespołu pracowników. Łamanie praw pracowniczych miało odbywać się przez kilka lat.
     Sąd nie dopatrzył się jednak winy Iwony R.
     - Jesteśmy zbulwersowani decyzją sądu - mówi Mirosław Kozłowski, przewodniczący Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność”. - Temat mobbingu jest bardzo ważny. Ja wiem, że on nie dotyczy wprost dyrektorki PUP, ale ona - jako szefowa placówki - odpowiada za zachowanie swoich kierowników.
     Kobiety, które oskarżają Iwonę R. o mobbing, złożyły odwołanie od decyzji sądu.
     - Wskazują w nim na fakty, które zostały wcześniej pominięte - dodaje Kozłowski. - Oczekujemy, że sprawa wróci na wokandę. Mamy nadzieję, że żyjemy w państwie prawa i prawo zwycięży.
     A jeśli sprawa nie wróci na wokandę?
     - Sprawa ponownie trafi do ministerstwa sprawiedliwości, które już raz się z nią zapoznało i nadało jej specjalny tryb - zapowiada przewodniczący Kozłowski.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • O, może pan Kozłowski i PUP rozwali. To by było coś wielkiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-12)
 • Ta Pani ma na sumieniu coś więcej niż mobing - rasizm i nie wykonywanie wyroków sądowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  seniorek(2008-12-12)
 • ,, mówi Mirosław Kozłowski, przewodniczący Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „ Solidarność” . - Temat mobbingu jest bardzo ważny. Ja wiem, że on nie dotyczy wprost dyrektorki PUP" podanym wyżej cytacie p. Kozłowski stwierdza, iż mobbing NIE DOTYCZY dyrektorki PUP. A może tak cytat, ,Kiedy Sanczo Pansa powiedział mu, że zwykła wieśniaczka to wspaniała Dulcynea z Toboso, ale czarodzieje ją zamienili, to Don Kichot uwierzył. Główny bohater powieści był wiernym swej pani mężczyzną. Bardzo kochał Dulcyneę i nigdy jej nie zdradził. To dla niej potyczkował się z napotkanymi ludźmi, przesyłał jej wiadomości. Rozmyślał o niej całymi godzinami"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ce(2008-12-12)
 • Pan Prezydent powinien zainteresowa tym co dzieje się w EPEC - tam mobing to dzień powszedni. Atmoswera strachu i terroru to dzię powszedni. Jak nie znajdziesz papierów na X to my znajdziemy na ciebie. To słowa jednego z szefów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-12)
 • Jestem pracownikiem EPECU. Mobbing panuje w firmie przeokrutny od kiedy u władzy są młode wilki ( 2szt) na stołkach i zamiast zajmować się pracą to knują, wywołują konflikty i ludzie sami się już zwalniają z pracy. Taka sytuacja panuje od bardzo długiego czasu, Prezydent Miasta ponoć zna całą tą chorą sytuację i nie reaguje wcale. Może ktoś w końcu przejrzy na oczy i do cholery zrobi z tym co trzeba !!!!! Kolejny temat do knucia to : czy dostaną się do Rady Nadzorczej EPEC - takie mają znowu zapędy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-12)
 • Mobbing w EPEC-U to prawda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-12)
 • W EPEC "Brudny Pazur" i "Krzywy Ryj" chcą zostać prezesami!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-12)
 • To ci dwaj co pisują donosy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-12)
 • Pracownicy EPEC przestańcie bać się tych dwóch pajacy. Józek Wam pokazał ze oni są ślabi i chowają se za innych. Postawcie się a zobaczycie jacy są mocni. Krzys pokazał swoją moc w sądzie. To co wy[prawiaja to typowy mobbig
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-13)
 • Prcownicy EPECu weźcie sprawy w swoje ręce a nie boicie się dwóch swoich przełożonych. Mobbing to poważna sprawa. Józek już wygrał sprawę w sądzie. Nie może tak być, aby ci dwaj panowie sprzątali sobie podwórko na kolejne lata co teraz już czynią zwalniając świadków historii ( a swoich wcześniejszych kolegów), chcąć dostać miejsca w radzie i usunąć kolejnego Prezesa EPECU. To nie jest ich prywatna firma!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia klasyczna