Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Czytają dzieciom

Elbląskie przedszkola, szkoły, biblioteki biorą udział w III Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Dzisiaj w Przedszkolu nr 19 odbywa się "smaczne" czytanie, a w bibliotece osiedlowej Nad Jarem - wyprawa do skarbnicy bajek i legend polskich.

Akcja głośnego czytania dzieciom "20 minut dziennie - codziennie" staje się coraz bardziej popularna w naszym mieście. Aktywnie uczestniczą w niej przedszkola, szkoły, biblioteki i inne instytucje. Z najmłodszymi elblążanami spotykają się pisarze, dziennikarze, urzędnicy i czytają im najpiękniejsze bajki, baśnie, legendy, wiersze. Dzieci biorą udział również w konkursach, zabawach literacko-muzycznych, oglądają przedstawienia.
     Dzisiaj w Przedszkolu nr 19 kucharki przygotowały dla dzieci smakołyki, a potem czytały wiersze Juliana Tuwima ("Warzywa"), Wandy Chotomskiej ("Łyżka", "Dziurki w serze"), Jana Brzechwy ("Na straganie"). Jeszcze dzisiaj wszyscy wspólnie bawić się będą przy piosenkach z filmu "Akademia Pana Kleksa" oraz "Smerfnych hitach". Ok. godz. 12.00 rozpocznie się zabawa pn. "I ty możesz mieć własnego bohatera bajkowego".
     W środę o godz. 10.00 przedszkolaki z "dziewiętnastki" wybiorą się do muzeum, zapoznają się z historią Elbląga i wysłuchają bajki Wioletty Piaseckiej "Dawno temu - bajka o królu, królewnie i o pieczeniu chleba". O godz. 12.00 w przedszkolu gościć będą studenta PWSZ, laureata szkolnych konkursów recytatorskich, Artura Jabłońskiego. Artur przeczyta przedszkolakom wiersze Tuwima i Brzechwy.
     We czwartek zaś przedszkolaki z "dziewiętnastki" odwiedzą swoich kolegów w Przedszkolu nr 10. Tam zaprezentują sztukę pt. "Ja coś mam". Będą również wspólnie słuchać bajki "O żółwiu Franklinie".
     O godz. 16.00 odbędzie się konkurs recytatorski pn. "Dobre zwyczaje". Dzieci wspólnie z rodzicami i rodzeństwem zaprezentują swoje recytatorskie i aktorskie umiejętności. Gościem specjalnym będzie Jolanta Tadla, aktorka Teatru Dramatycznego w Elblągu.
     III Tydzień Czytania Dzieciom przedszkolaki z "dziewiętnastki" zakończą 4 czerwca. Przemaszerują na Pl. Kazimierza Jagiellończyka, gdzie wręczą przedstawicielom Urzędu Miasta petycję dotyczącą wzbogacenia księgozbiorów elbląskich bibliotek. Następnie dzieciaki wybiorą się na wycieczkę tramwajową po Elblągu. Zabawę zwieńczy piknik w Bażantarni.
     W ogólnopolskiej kampanii "czytania dzieciom 20 minut dziennie - codziennie" uczestniczą również placówki oświatowe mieszczące się na osiedlu Nad Jarem i Zespół Szkół nr 1. Oto ich program:
     
     1 czerwca
     Wyprawa do skarbnicy bajek i legend polskich - głośne czytanie dzieciom z Przedszkola nr 24; przedstawienie teatralne "Kropelka" w wykonaniu przedszkolaków (biblioteka osiedlowa);
     godz. 11.00 - głośne czytanie przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 - Teresę Barszczewicz i Beatę Kozińską wybranych utworów D. Gellner; konkurs plastyczny "Moja ilustracja do wybranego wiersza" (biblioteka szkolna ZS nr 1).
     
     2 czerwca
     godz. 10.00 - przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 "Z wizytą u Was" (biblioteka osiedlowa Nad Jarem);
     godz. 11.00 - spotkanie z Jarosławem Grabarczykiem, poetą i dziennikarzem (biblioteka osiedlowa Nad Jarem).
     
     3 czerwca
     godz. 9.00 - przedstawienie "Ciepło-zimno" zaprezentują uczniowie z klasy Ia Szkoły Podstawowej nr 11 (biblioteka osiedlowa Nad Jarem);
     godz. 10.00 - obrazek sceniczny "Kto to jest" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 24; polskie tradycje - spotkanie z Grażyną Pomorską (biblioteka osiedlowa Nad Jarem).
     
     4 czerwca - "Wyprawa do bajkolandii"
     godz. 8.30 - przedstawienie "Kłopoty ryb" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 24 (biblioteka szkolna ZS nr 1);
     godz. 10.00 - "Jaś i Małgosia" - bajka muzyczna w wykonaniu nauczycieli i dzieci z Przedszkola nr 24 (biblioteka Nad Jarem).
     
     7 czerwca "Polscy poeci dzieciom"
     godz. 10.00 - przedstawienie "Ryby, żaby, raki" w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola nr 24; przedstawienie "Dzieci świata" w wykonaniu uczniów kl. III c z SP nr 9; "Wierszykarnia" w wykonaniu uczniów Koła Literackiego ABC z SP nr 11 (biblioteka osiedlowa Nad Jarem).
     
     8 czerwca
     godz. 10.00 - Bajkowa Parada Dzieci Europy (wszystkie placówki oświatowo - kulturalne osiedla Nad Jarem).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Naszywka GODŁO
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Czapka z nadrukiem