Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Damy radę!

 
Elbląg, Damy radę!
23. Finał WOŚP odbędzie się 11 stycznia 2015 r. (fot. Anna Dembińska)
Rek

W tempie ekspresowym, bo zaledwie w tydzień, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zorganizował sztab ludzi dobrej woli, którzy chcą pomóc w organizacji 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Setki zarejestrowanych wolontariuszy, mnóstwo gadżetów na licytacje. Tradycyjnie zagra scena na Starym Rynku, a do nieba poleci światełko.

Blisko 500 osób zgłosiło chęć kwestowania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Fundacja Jurka Owsiaka przeznaczyła na nasz sztab tylko 200 identyfikatorów, ale jak zapewnia koordynatorka elbląskiego Finału Agnieszka Banaś – damy radę.
     - Będziemy mieć także identyfikatory nasze, elbląskie – wyjaśnia. - Głównymi kwestarzami z puszkami zaplombowanymi w Warszawie będą jednak ci wyróżniający się identyfikatorami od Jurka Owsiaka.
     Wśród osób, które zarejestrowały się, jako wolontariusze przeważają nieletni. Najmłodszy ma ... cztery miesiące. Będzie, rzecz jasna, kwestował z rodzicami. Pozostałym towarzyszyć będą żołnierze. Wolontariusze, podobnie, jak w latach poprzednich, będą kwestować w wyznaczonych sektorach tak, by policji łatwiej było strzec ich bezpieczeństwa i pilnować porządku.
     A jak będzie przebiegał 23. Finał WOŚP w Elblągu?
     - Na Starym Rynku zagra scena – zapowiada Agnieszka Banaś, szefowa elbląskiego PTTK i koordynatorka finału największej orkiestry świata. - Wystąpią na niej zespoły lokalne. Sprowadzenie gwiazdy muzycznej wiązałoby się z dużymi kosztami, poza tym, na zorganizowanie znanego artysty mieliśmy za mało czasu. Ale i tak będzie gorąco - zapewnia. - Zespoły zagrają także w pubach na starówce za "wrzutkę do puszki". Na scenie z kolei, pomiędzy koncertami, odbywać się będą licytacje.
"Pod młotek" pójdą m.in. kubki, pendrivy, koszulki przekazane przez elbląskie firmy, vouchery na zabiegi w SPA, piłki i koszulki od Olimpii. Będzie można wylicytować ławeczkę, a kto wie, może i czołg? Na aukcję wystawione zostaną też gadżety przekazane przez służby mundurowe oraz – choć w limitowanej serii – gadżety WOŚP. Agnieszka Banaś zapewnia, że będą też nasze, elbląskie gadżety WOŚP-owe. Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się również maraton zumby.
     - Cały czas przyjmujemy przedmioty na licytacje – mówi koordynatorka elbląskiego sztabu. - Licytacje będą odbywały się na scenie, a także w Internecie.
     Sztab finansowy będzie mieścił się w Ratuszu Staromiejskim. Tam będą liczone pieniądze, które następnie zostaną zdeponowane w banku.
     Zagrają także sztabiki w elbląskich szkołach, a także w placówkach na terenie m.in. Stegny, Krynicy Morskiej, Pasłęka, Jegłownika.
     Dziś zamknięta zostanie lista wolontariuszy, w najbliższych dniach poznamy szczegółowy program Finału w Elblągu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 9
AMK Szafa z drzwiami suwanymi 3
AMK Meble łazienkowe 5
AMK Kuchnia 1