Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Dariusz Korsak – Elblążanin Roku 2003

Elbląg, Dariusz Korsak – Elblążanin Roku 2003

Dariusz Korsak, organizator cyklu zawodów w kolarstwie górskim „Bażantarnia XC”, współorganizator 25. edycji Ekstremalnego Rajdu na Orientację „Harpagan”, został Elblążaninem Roku 2003 Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.

Wczoraj wieczorem w pubie „Jedynka" na Starym Mieście odbyła się uroczystość nadania tytułu Elblążanina Roku 2003 portElu i wręczenia nagrody - „Łopaty Piekarczyka" - rzeźby znanej gdańskiej artystki Marii Wojtiuk.
     Podczas kameralnego spotkania w „Jedynce” wydawca portElu Włodek Gęsicki przedstawił genezę konkursu, przypomniał także legendę o elbląskim Piekarczyku. Prowadząca uroczystość Joanna Ułanowska wymieniła nazwiska trzynastu osób zgłoszonych w tym roku do nagrody. Następnie przybliżyła sylwetki trójki nominowanych: Danuty Hejnowskiej, Gabrieli Zimirowskiej i Dariusza Korsaka.
     Tytuł Elblążanina Roku 2003 Elbląskiej Gazety Internetowej portEl otrzymał Dariusz Korsak, organizator cyklu zawodów w kolarstwie górskim „Bażantarnia XC”, współorganizator 25. edycji Ekstremalnego Rajdu na Orientację „Harpagan”.
     Po odebraniu nagrody laureat niezykle skromnie powiedział:
     - W gronie dwóch pań nominowanych nie czuję się jakimś wygranym, a w odniesieniu do tzw. dokonań jestem zaledwie szarym członkiem amatorskiego klub „Neksus”.
     Laureat nagrody podziękował i wymienił imiennie aktywnych członków „Neksusa”.
     Dariusz Korsak ma 42 lata, pracuje jako spawacz wałów turbinowych w w Zakładzie Turbin spółki Alstom Power w Elblągu (z zakładami Zamech związany jest od lat siedemdziesiątych). Jest współzałożycielem Amatorskiego Klubu Sportowego UKS „Neksus” (jedna z członkiń „Neksusa” – Ewelina Piotrowska - w roku 2003 skutecznie obroniła zdobyty rok wcześniejszy tytuł mistrzyni Polski juniorek w amatorskim kolarstwie górskim). Organizowana przez Neksusa „Bażantarnia XC” jest cyklem zawodów w kolarstwie górskim – to tej pory odbyło się osiem edycji tej imprezy (cztery w roku 2002 i tyle samo w 2003). W ciągu dwóch lat istnienia „Bażantarnia XC” stała się jedną z największych imprez kolarstwa górskiego w Północnej Polsce.
     Dariusz Korsak jest drugim laureatem Łopaty Piekarczyka. W roku ubiegłym laur ten otrzymała pani Teresa Bocheńska za utworzenie w Elblągu Banku Żywności – instytucji bezinteresownie pomagającej najuboższym mieszkańcom regionu poprzez organizowanie zbiórek żywności.
     Kandydaturę Dariusza Korsaka do nagrody zgłosili Czytelnicy Elbląskiej Gazety Internetowej.
     
     
     Zobacz także: "W niedzielę rozstrzygnięcie"
Lew Rywinsky
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Przy okazji chciałbym jeszcze raz pogratulować - szczególnie laureatowi - i podziękować całej trójce nominowanych w tym roku do nagrody za to, co robią dla miasta i dla naszej lokalnej społeczności. Poznanie Was było dla mnie zaszczytem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Maciej Zarecki(2004-01-26)
 • Podziwiam całą trójkę nominowach i gratuluję Panu Darkowi... poznawanie naszych pięknych stron w trakcie zdrowego wypoczynku - absolutnie JESTEM ZA!!! Wielkie uznanie dla portEla, że to propaguje (niektórzy internauci siedzą i wiszą w sieci przez cały swój wolny czas +_-).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2004-01-26)
 • Moim faworytem była Gabriela Zimirowska. Chciałabym jednak pogratulować Panu Darkowi sukcesu i życzyć powodzenia w dążeniu do realizacji swoich planów !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ninka(2004-01-26)
 • GRAAAAAAAATULACJE! ROWER-POWER! ELBLĄG DLA ROWERÓW! Dziękujemy redakcji EGIP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MARECKI(2004-01-26)
 • rowerPower... mocneSłowa, ale jeśli nawet w "Jedynce" na suficie wisi modernyBicykl, to nie ma mocnych - kochaj, albo rzuć (wyzwanie) ~ www.bikerelblag.hg.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2004-01-26)
 • Gratuluję, szczerze podziwiam tych którzy robią bezinteresownie porzyteczne rzeczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zenek(2004-01-26)
 • Gratulacje dla Pana Korsaka, gratulacje dla pozostałych nominowanych osób !!! Zdrowia, sił i powodzenia w dalszej działalnośći ! A do Redakcji - uprzejmie proszę o czytelną informację o sposobie nominacji - to kto w końcu nominuje do nagrody ???!!! I niech to będzie czytelna informacja przed przyszłoroczną nagrodą, bo już doprawdy nie kumam...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  żwirek(2004-01-26)
 • Serdeczne gratulacje Dareczku !!! Jesteśmy z Ciebie dumni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rodzinka(2004-01-26)
 • Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy i nominowanych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2004-01-27)
 • Gratulacje Gabi. Realizujesz się na KAŻDYM polu. Nie jest ważne miejsce alo to co CZYNISZ dla innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mariusz(2004-01-27)
 • Witam , przede wszystkim, nie głosujących na sport wysokogórski w Elblągu, :) Jeżeli w moim Elblągu (w którym żyję od 50 lat) człowiekiem roku zostaje organizator wycieczek górskich ... to gratuluję Redakcji Potelu wyboru i ... dobrego humoru /bez obrazy Panie Zwycięzco - zresztą, mimo mojego sarkastycznego listu chwała Panu za upór/. Widzę, że Softel staje się w coraz szybszym tempie uzależniony od kasy ... sponsorów, w tym wycieczek wysokogórskich ...!!! Chyba wstyd ! ! ! Widzę też wyraźnie koniunkturalizm Softelu ... za 37 zł groził mi komornikiem :(, Loty /należy czytać : nieloty/ gazety i tak, sukcesywnie się obniżają ... zapłaciłem - po pobycie w szpitalu te 37 zł, tak, że jestem pewny, że niskie loty nie są moją zasługą. Moje pytanie, które od 2 lat pozostaje bez odpowiedzi to : ... czy nie stać nas elblążan na gazetę netową - lokalną !!! z prawdziwego zdarzenia, czego w żadnym razie o portelu nie mogę powiedzieć. Niech Gdańsk nie informują nas o aktualnościach Mojego Miasta i broń Boże Olsztyn !!! Pozdrawiam Wszystkich Patriotów, w tym Prezydenta Miasta Ryszard Leonhardt - elbląski /były nauczyciel/ bezro0botny ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rozżalony(2004-01-27)
 • Rozżalony: Ja rachunki płacę i nikt mnie komoprnikiem nie straszy. Bezrobotny nauczyciel? Nie słyszałem o takim pojęciu. Może leniwy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ???(2004-01-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini