UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dębica się rozrasta

 
Elbląg, Dębica się rozrasta
(fot. Michał Skroboszewski)

Prawie 600 tysięcy złotych będzie kosztował kolejny etap rozbudowy Cmentarza Komunalnego „Dębica”. Władze miasta podpisały właśnie umowę z wykonawcą prac, wyłonionym w przetargu.

Cmentarz Komunalny Dębica rozbuduje elbląska firma Drozd Centrum Techniki. Prace mają potrwać cztery miesiące. W tym czasie w nowej części cmentarza, na obszarze trzech kwater, powstaną alejki o powierzchni prawie 1500 m kw., dwa kolumbaria na urny z prochami zmarłych i ławki. - Zostaną wykonane także prace ziemne na powierzchni około 14 tysięcy metrów kwadratowych, związane z ukształtowaniem terenu oraz ogrodzenie i oświetlenie – dodaje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Koszt robót to 578 tysięcy złotych.
       wykonanie prac ziemnych na powierzchni około 14.000 m2, związanych z ukształtowaniem terenu, a także wykonanie około 310 m ogrodzenia tymczasowego i oświetlenia.
oprac. red. na podst. informacji UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Jedyna dzielnica w Elblągu, która się rozrasta. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 0
  Hospesso(2015-06-23)
 • a pamietam jak się ludzie śmieli z prognoz demograficznych mówiących, że w ramach województwa Elbląg bedzie na poziomie Ełku, a tu proszę, powolutku, zmierzamy w tym kierunku, Ełk rośnie, Elblag umiera, w okolicy 90 tys ludności się proces powinien unormować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  saddsa(2015-06-23)
 • pamiętam jak Dębica dolna była prawie pusta. .. a teraz. .. szok. .. .i to na przestrzeni 10lat Elbląg nie tylko jest miastem wyludnionym i miastem ludzi starych ale także miastem wymierającym. Duży odsetek zgonów to ludzie w wieku 40 - 55lat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 0
  MAN_IN_BLACK(2015-06-23)
 • Nie chcę urazić niczyich uczuć ale tylko kremowanie zwłok ma rację bytu, są regiony na świecie gdzie grzebanie zmarłych jest zabronione powód - brak miejsc dla cmentarzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 1
  (2015-06-23)
 • Pora wybrać dobre miejsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zap(2015-06-23)
 • W Elblągu ludności zamieszkującej (a nie zameldowanej)jest ok 70 tys. Więc "Saddsa" Twoje rokowania już dawno są przedawnione. Liczba ludności zameldowanej jest nieadekwatna do stanu rzeczywistego bo bardzo dużo ludzi mieszka za granicą lub w innych bardziej rozwiniętych miastach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  (2015-06-23)
 • Debica wita wszystkich, spokojna i cicha dzielnica juz niedlugo cale miasto takie bedzie!!!Takie witacze powinny reklamowac Elblag.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  optymistaniepoprawny(2015-06-23)
 • Dębica się rozrasta bo tam codziennie nowi inwestorzy, czasami kilku inwestorów dziennie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  dafg(2015-06-23)
 • A jak ma się nierozrastac skoro gdy chowa zaklad Dębica to zasilek pogrzebowy starcza tylko na trumnę i toaletę pośmiertną żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  ???? (2015-06-23)
 • A ten teren w latach 70- tych było polem uprawnym PGR Romanowo którego byłem szefem. .. w zbożu żyły dziki i sarny, dlatego teraz przychodzą do Elbląga, bo zabrano im ich tereny. " Elbingerer".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2015-06-23)
 • Kościół i ludzie powinni przemyśleć sposób chowania zmarłych. Nie chcę nikogo urazić, ale może faktycznie kremacja nie jest złym rozwiązaniem? A sam proces kremowania ciała potraktować jako symboliczny proces oczyszczenia duszy i zamknięcia jej drogi do świata żywych? Chociaż to takie trochę sztuczne dodawanie ideologii do zwykłego oszczędzania miejsca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-06-23)
 • Tylko kremacja. Przestańmy budować miasta zmarłych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  der(2015-06-23)
Reklama