UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Decydująca sobota w Tramwajach

 
Elbląg, Decydująca sobota w Tramwajach
(fot. AD, archiwum portEl.pl)
Reklama

Dyrektor spółki Tramwaje Elbląskie przedstawił protestującym nową propozycję w sprawie podwyżek. Pracownicy mają ją przedyskutować podczas sobotnich spotkań w zajezdni. Być może uda się uniknąć strajku.

Andrzej Sawicki wystosował dzisiaj komunikat do pracowników, w którym wskazuje, które żądania protestujących są możliwe do realizacji. „Podtrzymuję propozycję, zaprezentowaną wczoraj (w czwartek – red.) i potwierdzoną przez prezydenta miasta, tj. 50 groszy od lipca br. i 50 groszy od 1 stycznia 2018 roku z wyrównaniem do 1 lipca 2017 r. Jest to tym samym realizacja pierwszego postulatu związkowców, tzn. złotówka/godz. Dla każdego pracownika, tyle że rozłożona w czasie. Co do kolejnego postulatu, zakładającego podwyższenie stawki zaszeregowania o kolejną złotówkę od 1 stycznia 2018 r., może się będzie w tej kwestii wypowiedzieć po przyjęciu budżetu miasta na przyszły rok, który zgodnie z założeniami ma podwyżki dla sfery budżetowej ” - pisze Andrzej Sawicki.
       Przypomnijmy, że informacji o wyrównaniu zabrakło w czwartkowym piśmie dyrektora do załogi, dlatego rozmowy nie przyniosły wcześniej porozumienia. Jak będzie tym razem? - Przedstawiona propozycja dyrektora podwyżek płac wymusza na nas zapoznanie się z opinią załogi . Proponujemy zebranie w sobotę, 30 września. Pierwsza tura o godzinie 9:15 , druga tura o godzinie 14.Traktujemy sprawę bardzo poważnie, liczymy na Wasze uczestnictwo. Powiadomcie tych, co możecie. Wasze zdanie w tej kwestii będzie decydujące. Pozdrawiam i do zobaczenia. Komitet strajkowy - „napisał na swoim profilu fejsbukowym Roman Kluczyk, przewodniczący Okręgu Północnego Pracowników Komunikacji Miejskiej
       Trudno przewidzieć na razie wynik spotkań, bo dyrekcja TE nie chce się zgodzić na dwa kolejne postulaty protestujących – wprowadzenie 15 zł dodatku za pracę w niedziele wolne od handlu oraz wprowadzenie w regulaminie wynagradzania zapisu o corocznych podwyżkach w wysokości nie mniejszych niż 1,5 proc. średniej krajowej.
       „Jeszcze raz proszę załogę o rozpatrzenie moich propozycji i apeluję o zaniechanie akcji strajkowej, która z pewnością będzie uciążliwa dla mieszkańców naszego miasta i przyniesie straty finansowe i wizerunkowe naszej firmy." - napisał dyrektor Sawicki.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama