Środa 20-06-2018, imieniny Bogny, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dialog: Było jednak inaczej…

Dialog skierował skargę do Urzędu Regulacji Telekomunikacji – poinformowała nas Marta Pietranik z biura prasowego Dialogu we Wrocławiu. Poniżej treść informacji, jaką dzisiaj otrzymaliśmy w sprawie książek telefonicznych.

"Zgodnie z prawem telekomunikacyjnym, zobowiązującym Dialog jako operatora publicznej sieci telekomunikacyjnej do dostarczenia swoim abonentom aktualnych książek telefonicznych, podjęliśmy w październiku ubiegłego roku rozmowy z TP Ditel – wydzieloną jednostką TP SA. Podobne rozwiązanie – zapewniające abonentom książkę telefoniczną zawierającą numery telefonów abonentów różnych operatorów – znaleźliśmy wspólnie z TP SA w poprzednich latach. TP SA usiłując narzucić nam zdecydowanie wygórowane ceny (TP SA proponowała najpierw 31 zł za egz., następnie - 10 zł) chce wykorzystać swoja pozycję monopolisty. Nie dba przy tym również o interes swoich abonentów, którzy są zainteresowani tym, by ich numery telefonów były znane abonentom operatorów alternatywnych.
     Ustawa nakłada na operatora obowiązek wydania spisu dla swoich abonentów – uważamy, że spełnienie wymogu ustawy i opublikowanie książki zawierającej tylko numery telefonów abonentów Dialogu jest ze względu na jej użyteczność pozbawione sensu. TP SA opublikowała dostarczone przez nas spisy abonentów Dialogu, a równocześnie w praktyce odmówiła nam sprzedaży egzemplarzy przeznaczonych dla naszych klientów po uzgodnionej cenie 6,50 zł za egzemplarz.
     Uznając w tej sytuacji, że TP SA wykorzystuje niezgodnie z obowiązującym prawem swoją dominująca pozycję na rynku telekomunikacyjnym zwróciliśmy się do Urzędu Regulacji Telekomunikacji z wnioskiem o wydanie decyzji nakazującej TP SA podpisanie umowy z Telefonią Dialog, która umożliwi nabycie książek dla naszych abonentów w cenie uzasadnionej poniesionymi przez TP SA kosztami.
     Książek telefonicznych, już wydanych przez TP SA, nie otrzymali dotąd nasi abonenci w regionie Elbląg i w regionie Zielona Góra.
     Kłopoty Dialogu z wydawcą książek telefonicznych – do niedawna jednostką TP SA, a obecnie – spółką córką Telekomunikacji Polskiej SA TP Ditel sp. z o.o. nie ograniczają się do sprzedaży książek telefonicznych.
     W regionie Bielsko – Biała na żądanie Dialogu została wstrzymana dystrybucja książek telefonicznych z powodu naruszania przez wydawcę książki ustawy o ochronie danych osobowych, gdyż na stronach książki zostały podane dokładne adresy abonentów Dialogu. Niemniej około 80 tys. egzemplarzy z danymi adresowymi naszych abonentów trafiło do dystrybucji. Telefonia Dialog o naruszeniu zapisów ustawy poinformowała Głównego Inspektora Ochrony danych osobowych. Spółka stoi na stanowisku, że ponieważ błędy powstały z winy wydawcy, on musi je naprawić".
     
     

Marta Pietranik, biuro prasowe Telefonia Dialog S.A.

     
     Zobacz także: "Rozmowy trwają długo" oraz sprostowanie, jakie nadesłał nam rzecznik prasowy TP DITel

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • ble,blebleee ..., a książek dla abonentów Dialogu - jak nie było, tak nie ma. Co mnie obchodzi, czy Dialog płaci 6,50 czy 10,00 zł za książkę. Co mnie obchodzi gdzie ją drukuje: w tepsie, w Netti czy na "powielaczu". Książka ma być i mam ją mieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  LeKSus(2002-03-18)
 • A ja nie bardzo rozumiemo co tu chodzi. Przecież jest wspólna ksiażka dla TPS i Dialogu i kto chce moze sobie ją kupić. O co ten krzyk?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-03-18)
 • co to za palant który wymyslil ustawę o ochronie danych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-03-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Czapka z nadrukiem
POLO z HAFTEM