Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dla strażaków awanse, dla komendanta emerytura

 
Elbląg, Dla strażaków awanse, dla komendanta emerytura Komendant elbląskiej straży pożarnej st. bryg Tomasz Świniarski dziś pożegnał sie ze służbą (fot. MS)
Rek

Na co dzień ratują życie i mienie. Niosą pomoc ofiarom wypadków drogowych, gaszą pożary, nie tracą chwili, gdy zagrożenie niesie woda. Świętują raz do roku, w dniu św. Floriana, czyli patrona ich formacji. Dziś (4 maja) strażacy wypinali pierś do odznaczeń, radości nie kryli awansowani. Były też chwile wzruszenia, bo ze swoimi kolegami pożegnał się komendant miejski PSP w Elblągu st. bryg. Tomasz Świniarski. Zobacz fotoreportaż.

Na placu komendy przy ul. Bema zgromadzili się licznie strażacy, wśród nich zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie bryg. Michał Kamieniecki, ale i wielu zaproszonych gości. Święto przyszli uczcić bowiem przedstawiciele władz miasta, samorządów lokalnych, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych, przedsiębiorcy, którzy wspierają elbląskich rycerzy Świętego Floriana, a także dzieci z sąsiadującego ze strażnicą przedszkola. Były awanse na wyższe stopnie służbowe (ponad 30) oraz medale i odznaczenia.
     Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę wyróżnieni zostali:
     st.bryg. Mariusz Kołecki – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu
     asp. sztab. Janusz Kostrzewa – Dowódca Zmiany w JRG nr 1 w Elblągu
     st.kpt. Barbara Małkowska – Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego
     bryg. Tomasz Malesiński – Dowódca JRG nr 1 w Elblągu
     Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej przyznano bryg. Tomaszowi Malesińskiemu, zaś brązową: Maciejowi Romanowski – Starosta Elbląski,
     mł.bryg. Krzysztof Karokiewicz – Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego w tut. komendzie, asp.sztab. Janusz Kostrzewa – Dowódca Zmiany w JRG nr 1 w Elblągu,
     mł.bryg. Sławomir Mackiewicz – Dowódca Zmiany w JRG nr 3 w Pasłęku, st.kpt. Tomasz Marcinkowski – Zastępca Dowódcy JRG nr 3 w Pasłęku, asp.sztab. Marek Rachwał – Zastępca Dowódcy Zmiany w JRG nr 1 w Elblągu, st.ogn. Mieczysław Żuchowski – Dowódca Zastępu w JRG nr 2 w Elblągu.
     W tym roku Laurem Strażackim za wspieranie działań na rzecz ochrony przeciwpożarowej wyróżniono spółkę FLSmidth MAAG Gear.
     Komendant miejski PSP w Elblągu st. bryg. Tomasz Świniarski dziękował swoim współpracownikom za ciężką pracę, za niesienie pomocy i ratunku społeczeństwu. Chwalił też za dbałość o pozyskiwanie środków finansowych: - Udało się nas tak wyposażyć, że nie musimy się wstydzić stojąc wśród innych krajów europejskich - dodał.
     To była ostatnia uroczystość z okazji Dnia Strażaka, której gospodarzem był Tomasz Świniarski. Po 30 latach służby, w tym siedmiu na stanowisku komendanta miejskiego, odchodzi on na emeryturę. W pożegnaniu na placu komendy przy ul. Bema towarzyszyła mu mama. 
     St. bryg. Tomasz Świniarski już wcześniej mówił, ze rozstanie z tą jednostką nie przychodzi mu łatwo: - Mam wielki sentyment do tej jednostki i ludzi, do końca życia będę czuł się strażakiem - mówił. Dziś koledzy strażacy - również z sentymentu - wrzucili swojego komendanta do ... basenu z wodą. Pożegnanie zakończyło się więc bez łez, no, nie licząc tych ze śmiechu.
     Fotel komendanta nie zostanie pusty. Już wiadomo, że miejsce Tomasza Świniarskiego zajmie kpt. Łukasz Kochan z Braniewa. Przed nim wiele wyzwań, a wśród nich to najdłużej oczekiwane, czyli budowa nowej strażnicy w Elblągu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA