Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dlaczego warto głosować na Elżbietę Gelert?

Kandydaci na radnych przekonują dziś do swych kandydatów na prezydenta Elbląga. Mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CKiWM Światowid, trener elbląskich tancerzy - mistrzów świata, kandydat na radnego Platformy Obywatelskiej, popierającej Elżbietę Gelert.

Piotr Derlukiewicz: Dlaczego warto głosować na Elżbietę Gelert?
     Przed rokiem społeczeństwo Elbląga, ale nie tylko, wybrało Elżbietę Gelert na senatora RP. Ma więc odpowiednie społeczne zaufanie. Po drugie, kontakty i umiejętność poruszania się w centralnych organach władzy, jaką zdobyła, będąc dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, a ostatnio także senatorem, na pewno będą atutem miasta w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Dała się poznać jako świetny menadżer, który zadłużony przecież szpital wyprowadził na prostą, a wkrótce potem wprowadził do ścisłej krajowej czołówki. W końcu, jako kobieta na pewno będzie potrafiła, w sposób ciepły, w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem, rozwiązywać problemy społeczne Elbląga.
     
     Czy jednak doświadczenie dyrektora szpitala to nie za mało, aby zarządzać dużym miastem?
     Szpital to wielka firma, jak na nasze warunki, a jednocześnie duży zespół indywidualności. Pani Gelert pokazała, że potrafi wykorzystać ten potencjał w pracy zespołowej. Te umiejętności z pewnością byłyby przydatne prezydentowi Elbląga. Prezydent nie musi być ekspertem we wszystkich dziedzinach, bo takiego człowieka chyba nie znajdziemy. Ale musi właściwie dobierać ekspertów i mieć do nich zaufanie. Ważna jest też umiejętność patrzenia w przyszłość, a taką Elżbieta Gelert na pewno ma.
     
     Co, Pana zdaniem, wyróżnia Elżbietę Gelert spośród innych kandydatów?
     Na pewno umiejętność znajdywania poparcia dla swoich pomysłów, chociażby w kwestii zdobywania funduszy unijnych i środków z budżetu państwa na rozwój Elbląga. No i - może dlatego, że jest jedyną kobietą w gronie kandydatów - przekonanie, że Elbląg powinien być nie tylko miastem, w którym się pracuje, ale też odpoczywa i realizuje swoje pomysły.
     
     A co Pan wniósłby do Rady Miejskiej?
     Wydaje mi się, że osiągnąłem w życiu jakiś sukces, jako szef firmy - sukces organizacyjny. Mam wiele pomysłów na tworzenie warunków rozwoju młodemu pokoleniu. Jako dyrektor zatrudniam młode osoby, stawiam na ich kreatywność, pomysły. Młodzi, gdy stworzy się im odpowiednie warunki, potrafią być twórczy. I, będąc w Radzie, pracowałbym nad tym, żeby miasto stworzyło takie warunki młodym elblążanom, żeby przestali stąd wyjeżdżać. Warunki do nauki, potem do pracy, ale też do spędzania wolnego czasu, realizowania się poprzez kulturę, sport, rekreację, organizacje pozarządowe, wolontariat. I nad tym, żeby w końcu Elbląg wykorzystał to, co dostał od natury - choćby Bażantarnię, górki: Chrobrego i Gęsią oraz swoje szlaki wodne. Mówi się o tym co najmniej od 1989 roku, a dotąd nie zrobiono prawie nic.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • bo trzeba zdetronizować w końcu lewicę, która oplotła to miasto mackami układów, powiązań, klik.Nie wierzę, że za nowych rządów nie będzie kolesiostwa, ale pora wreszcie na zmianę. Mam dośc indolencji lewicowych działaczy !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-10)
 • Lewica ma zbyt stary skład. PO wydało ładną gazetkę,ale czy to prawda co piszą? Waham się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-10)
 • Troche sie zawiedliśmy jej doświadczeniem. Poseł czy senator, który potrafi tylko oponować nie nadaję się do podejmowania decyzji w zarządzaniu miastem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkańcy wsi(2006-11-10)
 • Pani Elo ma pani imię nawiązujące nawet do Elbląga, ale było rozmawiać z ludźmi też i nie chować się za nazwiskiem, pozycją
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nieznajomy(2006-11-10)
 • Pani Elżbieta siedziała w Radzie Miejskiej kilka lat i też była w układach. I Wilk też.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-10)
 • PO ma młody skład kandydatów. Niedouczeni licencjaci po EWSH, bez doświadczenia zawodowego i kilku biznesmenów pożal się boże. "Świetni" asystenci dla pani Eli
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-10)
 • Młodzi i bezrobotni działacze Platformy już zacierają swoje macki żeby nimi opleść miasto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-10)
 • czyżyk w światowidzie zatrudnia młodzież za zasiłek z urzędu pracy . dobry biznesmen bo ma niewolników za darmo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  za darmo(2006-11-10)
 • Odnosnie ostatniego wpisu.Niestety trudno nie przyznać Ci racji. Sam znam te osoby, których prezes Czyżyk był szefem. Cała armia stażystów ciężko pracujących za śmieszne pieniądze. zresztą sytuacja w CKiWM to inna historia. Można by pisać bardzo długo o życiu młodych pracowników Światowida.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-10)
 • Ciotka miała właśnie operację w wojewódzkim. POznałem zdolności menadżerskie pracowników pani dyrektor-senator
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  a niech to wszyscy diabli(2006-11-10)
 • Warto, ponieważ zdaniem wielu Elblążan, to jedyna osoba, która ma doświadczenie w zarzadzaniu, pozyskiwaniu srodków europejskich i jedyny dobry i realny program dla miasta. Ponadto w jej zapleczu jest duża grupa fachowców. Warto, bo to jedyna kandydatka, która sukcesywnie spotykała się w mieszkańcami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  POwstaniec(2006-11-10)
 • "Fachowcy na zapleczu". Skręcę się ze śmiechu! Niedouczone licencjaty z klubu tańca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ....(2006-11-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat