Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dlaczego warto głosować na Wiesława Wiśniewskiego?

Kandydaci na radnych przekonują dziś do swych kandydatów na prezydenta Elbląga. Mówi Leszek Lewarowski, elbląski przedsiębiorca z branży doradztwa ekonomicznego i finansów, kandydat na radnego Stowarzyszenia Rozwój i Praca Przyszłością Samorządu, popierającego Wiesława Wiśniewskiego.

Piotr Derlukiewicz: Dlaczego warto głosować na Wiesława Wiśniewskiego?
     Leszek Lewarowski: Dlatego między innymi, że jest to człowiek ze świeżym spojrzeniem. Nie ma urzędniczego podejścia, jest otwarty. Jest człowiekiem z drugiej strony podziału: władza - obywatele, obserwatorem ludzkich problemów z tamtej strony. Takiemu człowiekowi łatwiej jest wprowadzić zmiany, by rozwiązywać rzeczywiste ludzkie problemy.
     
     Czy nie brakuje mu doświadczenia niezbędnego do pełnienia takiej funkcji?
     Ustawa samorządowa jest skonstruowana tak, że prezydent ma pełnię władzy. Ale prezydent to także ludzie, którzy go wspierają i otaczają. Ważne jest, żeby prezydent umiał wybrać właściwe osoby, najlepsze umysły. Uważam, że doświadczenie typowo urzędnicze jest na takim stanowisku wręcz szkodliwe, powoduje przesiąknięcie przepisami. A przecież przepisy trzeba respektować, ale prawo umożliwia też ich zmianę, jeśli nas ograniczają. Zbytnie „zurzędniczenie” powoduje, że ogląda się świat tylko przez pryzmat statystyk, nie wnika się, co się za nimi kryje. Wiesław Wiśniewski potrafi dostrzec świat spoza statystyk, czytać wszystkie dokumenty do końca. A Elblągowi nie jest obecnie potrzebny księgowy, tylko menadżer, z umysłem wybiegającym w przyszłość i szerokim spojrzeniem.
     
     Skąd się to szerokie spojrzenie Wiesława Wiśniewskiego wywodzi?
     Z różnorodnych doświadczeń życiowych. Przez jakiś czas pracował w elbląskim Urzędzie Wojewódzkim, potem mieszkał zagranicą, od kilku lat jest szefem elbląskiego oddziału firmy ubezpieczeniowej.
     
     Jaki jest Wiesław Wiśniewski w kontaktach z ludźmi?
     Na etapie podejmowania decyzji chętnie siada do dyskusji. A gdy już jakieś kroki zostają przedyskutowane i podjęte, będzie je konsekwentnie realizował.
     
     Nie obawia się Pan, że Wiesław Wiśniewski jako prezydent będzie osamotniony w Radzie Miasta?
     Tego się w żadnym razie nie obawiam. Nasze Stowarzyszenie idzie do wyborów w bloku z Platformą Obywatelską, w przyszłej Radzie może się spodziewać także poparcia PiS.
     
     Co Pan wniósłby do Rady Miasta?
     Przede wszystkim świeży pogląd na sprawy gospodarcze. Te sprawy ewoluują dziś szybciej, niż odchodzący samorząd dostosowywał się do tych zmian. Elblągowi potrzebne są miejsca pracy, ale nie w postaci jednej czy dwóch hal widowiskowo-sportowych, ale w postaci dużej firmy produkcyjnej, takiej, jaką kiedyś był Zamach. Wokół niej rozwijałyby się małe i średnie przedsiębiorstwa. Jeśli taka firma nie znajdzie się w krótkim czasie w Elblągu, obawiam się, że eksodus z miasta młodych, wykształconych ludzi będzie narastał. I za kilka lat, jeśli znajdzie się poważny inwestor zainteresowany Elblągiem, powie: Macie, grunty, macie zaplecze, macie infrastrukturę, ale nie macie ludzi. Chcę się zajmować sprawami gospodarczymi, ale i promocją miasta pod tym kątem. Także zacieśnieniu związków z najbliższym regionem. Elbląg jest jedynym dużym miastem w tym rejonie i powinien być jego liderem, intelektualnie i ekonomicznie. Nie może być tak, ze prezydent Elbląga mówi: To nie nasza sprawa, to sprawa wójta gminy Elbląg, a to sprawa starosty. Elbląg musi przewodzić, ale też pomagać mniejszym ośrodkom i ściśle z nimi współpracować.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Zastanawiałam się na kogo głosować, ale ta rozmowa mnie przekonała zagłosuje na Wiśniewskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zdecydowana(2006-11-10)
 • O Tak , jako jedyny w Elblągu wspomniał żeby miasto posiadało funkcjonalny Stadion, bo tak godne hasło jak 'rozwój i praca' musi dać się jakoś zrealizować ;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ()(2006-11-10)
 • E tam! Przez tyle lat miejsca pracy powstawały przez produkcje, a nie rekreacje komercyjną i tam powinno się naprawiać stope zatrudnienia. Dzięki temu nie mamy już prawie problemow na warmii i mazurach .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PRAW DZIWY (elblążan)(2006-11-10)
 • bez jaj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pro(2006-11-10)
 • mnie gość przekonuje... masz mój głos...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pytek(2006-11-10)
 • Zwróćcie uwagi, że tak prawe mówiąc to jedyny kandydat który łączy w sobie, wykształcenie, doświadczenie w adninistracji, elokwencje, znajomośc języków obcych , wysoką kulturę osobista, bardzo dobre kontakty z francuskimi "wielbicielami" Elbląga!:) No po prostu facet ma styl i nadaje się na to stanowisko!:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wwwyborca(2006-11-10)
 • Znam , zachęcam, bo jest Człowiekiem przez duzę C Prawy , uczciwy, uczynny, bez koligacji, myslący do przodu. Tak trzymać. Zachęcam do głosowania na Pana Wiesława. Trzymamy za ciebie kciuki i nasze głosy masz z
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-10)
 • Lewarowski : Mówi Leszek Lewarowski, elbląski przedsiębiorca z branży doradztwa ekonomicznego i finansów, buhaha, facet otworzył punkt wpłaty kasy a wczesniej pracował w TPSA - taki z niego doradca ekonomiczno-finansowy jak ze mnie Talib! buhaha!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  o jezusie uchowaj nas !(2006-11-10)
 • Naprawdę aż tyle osób go zna co tu jest wpisów? Nie wierzę...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-10)
 • Niektórym, to chyba żal ściska *cztery litery*. Lewarowski pracuje jeko doradca ekonomiczno-finansowy, a punkty kasowe należą do jego żony. Niedoinformowany TALIBIE nasze Elblążkowo to trzeba uchować przed takimi głupkami jak ty. Nie posiadasz sprawdzonych informacji, to nie wypisuj głupot i nie szkaluj porządnych ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WYBORCA(2006-11-10)
 • Działania Lewarowskiego za czasów jego pracy w TP SA przyniosły dobre skutki, gdyż wywalczył wraz z innymi miejsca pracy własnie w elbląskiej siedzibie TP SA, a władze spółki chciały wszystko zaorać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tpsa(2006-11-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Karma dla papug średnich
karma p. falista
Krewetkarium
Fretka