Przypominamy program rozpoczynających się dzisiaj Dni Elbląga.
Program tegorocznych obchodów Dni Elbląga zdominowały rozgrywki sportowe. Odbędzie się m.in. Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży, Unijny Turniej Piłki Nożnej, Mistrzostwa Elbląga w Biegach na Orientację, Regaty Kajakowe, Turniej Tenisa Stołowego. Miłośnicy historii zapewne świetnie bawić się będą podczas plenerowej imprezy Wikingowie z Truso, a sympatycy sportów siłowych na Rancho Strong. Melomanom polecamy w sobotę koncert muzyki cerkiewnej. Dla wszystkich - dużych i małych w piątek zagra zespół Kombii.
PROGRAM DNI ELBLĄGA 2004
18 czerwca (piątek)
godz. 17.00 - 20.00 - Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Szachach Szybkich Juniorów i Seniorów - sala SM Sielanka, ul. Gwiezdna 26
"W atmosferze sceny" - pl. K. Jagiellończyka - sponsor: Bank Millennium SA
godz. 18.30 - występ zespołu muzycznego "Spoon"
godz. 19.20 - konkurs z nagrodami
godz. 19.50 - inauguracja Dni Elbląga
godz. 20.10 - wieczór z gwiazdą - Kombii (jak poinformował nas Piotr Krupski, prezes Centralnego Fan-Klubu Kombi, "W Waszym serwisie przeczytałem, że jutro w Elblągu wystąpi zespół KOMBI. Z tego co wiem, wystąpi zespół Kombii a nie Kombi. Zespół Kombi istniał w latach 1976-1992. Różnica polega na tym, że w składzie Kombii nie ma lidera Kombi Sławomira Łosowskiego, który poprosił mnie o prostowanie informacji").
19 czerwca (sobota)
XI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży
godz. 8.00 - 12.45 - gry eliminacyjne - hala MOS, IV LO, SSP 12, SSP 8
godz. 13.00 - uroczyste otwarcie Festiwalu - hala MOS
godz. 15.00 - 20.00 - gry eliminacyjne i półfinałowe - hala MOS, IV LO, SSP 12, SSP 8
godz. 9.00 - 15.00 - Turniej Piłkarski o Puchar Elbrewery SA - stadion ul. Agrykola 8
godz. 9.00 - 17.00 - I Unijny Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej - gry eliminacyjne - boisko sportowe, ul. Skrzydlata
godz. 9.00 - 17.00 - Otwarty Turniej Dzieci Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym - gry eliminacyjne - sala ZSZ nr 1, ul. Zamkowa
godz. 10.00 - 14.00 - Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Szachach Szybkich Juniorów i Seniorów - sala SM Sielanka
godz. 10.00 - 15.00 - Wrotkarskie Dni Elbląga - tor wrotkarski, ul. Agrykola
godz. 10.00 - 16.00 - Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Biegach na Orientację - Bażantarnia
godz. 10.30 - 12.00 - Drużynowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Prezydenta Elbląga - sala sportowa "Atletikon", ul. Agrykola
godz. 11.00 - 15.00 - Regaty Kajakowe oraz IV Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Kajakarstwie - Rzeka Elbląg
"Dzień sponsora Alstom Power Sp. z o.o."
godz. 10.00 - 13.00 - powitanie i zaproszenie na Dni Otwarte Alstom Power Sp. z o.o.
- Fabryka Turbin - ul. Stoczniowa
- Zakład Metalurgiczny - ul. Dolna
godz. 12.30 - widowisko dla dzieci "Era Harry Pottera" - zabawa, czary, iluzja - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 14.00 - rodzinny konkurs rysunkowy pn. "Byłem - widziałem - narysowałem - moje wrażenia z wizyty w firmie Alstom Power" - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 14.45 - zakończenie konkursu rysunkowego i wręczenie nagród
godz. 15.00 - "Bez barier" - występ zespołu Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w centrum kultury "Światowid" - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 16.00 - Elefunky Party - program muzyczny elbląskiej grupy - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 17.00 - kabaret KLIKA - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 18.30 - "Arlekino Cyrkus" - widowisko cyrkowo-estradowe - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 20.00 - losowanie nagród niespodzianek dla gości, którzy w ramach Drzwi Otwartych zwiedzali firmę Alstom Power
godz. 20.15 - wieczór z gwiazdą - Sylwia Wiśniewska z zespołem - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 12.00 - 20.00 - Festyn "Wikingowie z Truso" - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 12.00 - 18.00 - I Nadbałtycki Jarmark Folkloru - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 12.00 - 18.00 - Festyn Konny - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 12.00 - 18.00 - Festyn rekreacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych 0- Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 15.00 - 17.00 - Pokazy ratownictwa Wodnego - Rzeka Elbląg
godz. 17.00 - 21.00 - Elbląskie Spotkania z Literaturą - Biblioteka Elbląska
- spotkanie z Katarzyną Grocholą
- prezentacja Wydawnictwa Prószyński i S-ka
- koncert zespołu Sobota
- Biesiada Literacka
godz. 19.30 - Koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu chóru męskiego "Żurawli" - Katedra
20 czerwca (niedziela)
XI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży
godz. 8.00 - 13.00 - gry finałowe - hala MOS, IV LO, SSP 12, SSP 8
godz. 13.45 - uroczyste zakończenie Festiwalu - hala MOS
I Unijny Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej
godz. 9.00 - 17.00 - gry finałowe - stadion ul. Agrykola
Otwarty Turniej Dzieci Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym
godz. 9.00 - 17.00 - gry finałowe - sala ZSZ nr 1, ul. Zamkowa
godz. 10.00 - 15.00 - "Bażantarnia XC 2004" - Zawody rowerowe - wyścigi w Kolarstwie Górskim MTB Grand Prix Elbląga - Bażantarnia
godz. 10.00 - 20.00 - Rancho Strong 2004 - Bażantarnia polana przy wiatach
- II Otwarte Żuławskie Mistrzostwa Siłaczy
- III Elbląski Turniej Siłaczy "Rancho Strong" i Siłaczy Niepełnosprawnych
- Zmagania siłowo-sprawnościowe radnych Elbląga
- Wyścigi czterokołowców - quadów
- Manewry paramilitarne
- Pokazy konne, przejażdżki bryczką
- Przeloty balonem nad Bażantarnią
godz. 22.00 - Anastaneria - chodzenie po ogniu
godz. 10.30 - 17.00 - Festyn "Wikingowie z Truso" - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 11.00 - 14.00 - IV Międzynarodowe Otwarte Młodzieżowe Regaty Żeglarskie w klasie Optymist - Rzeka Elbląg
godz. 18.00 - koncert muzyki chóralnej z cyklu "Cantata zaprasza" - Biblioteka Elbląska (Uwaga: koncert odwołany!)
PROGRAM DNI ELBLĄGA 2004
18 czerwca (piątek)
godz. 17.00 - 20.00 - Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Szachach Szybkich Juniorów i Seniorów - sala SM Sielanka, ul. Gwiezdna 26
"W atmosferze sceny" - pl. K. Jagiellończyka - sponsor: Bank Millennium SA
godz. 18.30 - występ zespołu muzycznego "Spoon"
godz. 19.20 - konkurs z nagrodami
godz. 19.50 - inauguracja Dni Elbląga
godz. 20.10 - wieczór z gwiazdą - Kombii (jak poinformował nas Piotr Krupski, prezes Centralnego Fan-Klubu Kombi, "W Waszym serwisie przeczytałem, że jutro w Elblągu wystąpi zespół KOMBI. Z tego co wiem, wystąpi zespół Kombii a nie Kombi. Zespół Kombi istniał w latach 1976-1992. Różnica polega na tym, że w składzie Kombii nie ma lidera Kombi Sławomira Łosowskiego, który poprosił mnie o prostowanie informacji").
19 czerwca (sobota)
XI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży
godz. 8.00 - 12.45 - gry eliminacyjne - hala MOS, IV LO, SSP 12, SSP 8
godz. 13.00 - uroczyste otwarcie Festiwalu - hala MOS
godz. 15.00 - 20.00 - gry eliminacyjne i półfinałowe - hala MOS, IV LO, SSP 12, SSP 8
godz. 9.00 - 15.00 - Turniej Piłkarski o Puchar Elbrewery SA - stadion ul. Agrykola 8
godz. 9.00 - 17.00 - I Unijny Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej - gry eliminacyjne - boisko sportowe, ul. Skrzydlata
godz. 9.00 - 17.00 - Otwarty Turniej Dzieci Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym - gry eliminacyjne - sala ZSZ nr 1, ul. Zamkowa
godz. 10.00 - 14.00 - Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Szachach Szybkich Juniorów i Seniorów - sala SM Sielanka
godz. 10.00 - 15.00 - Wrotkarskie Dni Elbląga - tor wrotkarski, ul. Agrykola
godz. 10.00 - 16.00 - Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Biegach na Orientację - Bażantarnia
godz. 10.30 - 12.00 - Drużynowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Prezydenta Elbląga - sala sportowa "Atletikon", ul. Agrykola
godz. 11.00 - 15.00 - Regaty Kajakowe oraz IV Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Kajakarstwie - Rzeka Elbląg
"Dzień sponsora Alstom Power Sp. z o.o."
godz. 10.00 - 13.00 - powitanie i zaproszenie na Dni Otwarte Alstom Power Sp. z o.o.
- Fabryka Turbin - ul. Stoczniowa
- Zakład Metalurgiczny - ul. Dolna
godz. 12.30 - widowisko dla dzieci "Era Harry Pottera" - zabawa, czary, iluzja - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 14.00 - rodzinny konkurs rysunkowy pn. "Byłem - widziałem - narysowałem - moje wrażenia z wizyty w firmie Alstom Power" - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 14.45 - zakończenie konkursu rysunkowego i wręczenie nagród
godz. 15.00 - "Bez barier" - występ zespołu Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w centrum kultury "Światowid" - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 16.00 - Elefunky Party - program muzyczny elbląskiej grupy - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 17.00 - kabaret KLIKA - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 18.30 - "Arlekino Cyrkus" - widowisko cyrkowo-estradowe - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 20.00 - losowanie nagród niespodzianek dla gości, którzy w ramach Drzwi Otwartych zwiedzali firmę Alstom Power
godz. 20.15 - wieczór z gwiazdą - Sylwia Wiśniewska z zespołem - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 12.00 - 20.00 - Festyn "Wikingowie z Truso" - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 12.00 - 18.00 - I Nadbałtycki Jarmark Folkloru - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 12.00 - 18.00 - Festyn Konny - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 12.00 - 18.00 - Festyn rekreacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych 0- Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 15.00 - 17.00 - Pokazy ratownictwa Wodnego - Rzeka Elbląg
godz. 17.00 - 21.00 - Elbląskie Spotkania z Literaturą - Biblioteka Elbląska
- spotkanie z Katarzyną Grocholą
- prezentacja Wydawnictwa Prószyński i S-ka
- koncert zespołu Sobota
- Biesiada Literacka
godz. 19.30 - Koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu chóru męskiego "Żurawli" - Katedra
20 czerwca (niedziela)
XI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży
godz. 8.00 - 13.00 - gry finałowe - hala MOS, IV LO, SSP 12, SSP 8
godz. 13.45 - uroczyste zakończenie Festiwalu - hala MOS
I Unijny Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej
godz. 9.00 - 17.00 - gry finałowe - stadion ul. Agrykola
Otwarty Turniej Dzieci Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym
godz. 9.00 - 17.00 - gry finałowe - sala ZSZ nr 1, ul. Zamkowa
godz. 10.00 - 15.00 - "Bażantarnia XC 2004" - Zawody rowerowe - wyścigi w Kolarstwie Górskim MTB Grand Prix Elbląga - Bażantarnia
godz. 10.00 - 20.00 - Rancho Strong 2004 - Bażantarnia polana przy wiatach
- II Otwarte Żuławskie Mistrzostwa Siłaczy
- III Elbląski Turniej Siłaczy "Rancho Strong" i Siłaczy Niepełnosprawnych
- Zmagania siłowo-sprawnościowe radnych Elbląga
- Wyścigi czterokołowców - quadów
- Manewry paramilitarne
- Pokazy konne, przejażdżki bryczką
- Przeloty balonem nad Bażantarnią
godz. 22.00 - Anastaneria - chodzenie po ogniu
godz. 10.30 - 17.00 - Festyn "Wikingowie z Truso" - Bulwar Zygmunta Augusta
godz. 11.00 - 14.00 - IV Międzynarodowe Otwarte Młodzieżowe Regaty Żeglarskie w klasie Optymist - Rzeka Elbląg
godz. 18.00 - koncert muzyki chóralnej z cyklu "Cantata zaprasza" - Biblioteka Elbląska (Uwaga: koncert odwołany!)
A