Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Do nowej komendy droga daleka

 
Elbląg, Do nowej komendy droga daleka W tym roku 147 policjantów oraz cywilów otrzymało awanse i odznaczenia (fot. AD)
Rek

Ponad 140 policjantów i pracowników cywilnych elbląskiej komendy otrzymało dziś (31 lipca) awanse oraz nagrody i odznaczenia – państwowe i resortowe. Uroczysta akademia odbyła się w kinie Światowid. Uczestniczył w niej komendant wojewódzki policji w Olsztynie insp. Marek Walczak. Zobacz zdjęcia.

96 lat temu Sejm RP uchwalił ustawę o organizacji Policji Państwowej. W rocznicę tego wydarzenia w całym kraju odbywają się uroczystości. Dziś (31 lipca) świętują elbląscy funkcjonariusze oraz pracownicy Policji. Uroczysta akademia odbyła się w kinie Światowid.
     - Co roku mówię, że miniony rok był bardzo dobry. Kieruję się wynikami pracy, opinią społeczeństwa, a w tym roku doszły jeszcze indywidualne sukcesy policjantów; mamy najlepszy patrol, najlepszego dochodzeniowca, najlepszego przewodnika do wykrywania materiałów wybuchowych - cieszy się insp. Marek Osik, komendant miejski policji w Elblągu. - Z tego jestem zadowolony, ale i nie omijają nas problemy. Nadal nie wiemy, co dalej z obiektami elbląskiej komendy. Chciałbym w końcu znać odpowiedź na pytanie: czy budujemy nową, czy rozbudowujemy te obiekty, które posiadamy. Przedstawiłem już 3 czy 4 koncepcje, każda z nich była oceniana. Ostatecznej decyzji jednak nadal nie ma.
     I szybko na taką się nie zanosi. Komendant wojewódzki policji w Olsztynie insp. Marek Walczak, choć nie kryje zadowolenia z pracy elbląskich stróżów prawa, ocenia ją jako wzorową, szczególnie jeśli chodzi o przeciwdziałanie dopalaczom, o warunkach lokalowych mówi: - Na terenie Warmii i Maur są zróżnicowane warunki lokalowe. Mamy nowe

  Komendant wojewódzki policji w Olsztynie insp. Marek Walczak (fot. AD) Komendant wojewódzki policji w Olsztynie insp. Marek Walczak (fot. AD)

jednostki i takie, które wymagają remontów. Elbląg musi być ujęty w niedalekim planie inwestycyjnym. Mamy pewne przemyślenia, warto spotkać się z prezydentem Elbląga. Dziś świętujemy, gratulujmy policjantom i myślę, że czas na takie rozmowy przyjdzie niebawem.
     W tym roku 147 policjantów oraz cywilów otrzymało awanse i odznaczenia. Czego życzyć im z okazji święta?
     - Bezpiecznej służby, bezpiecznego powrotu do domu, a także decyzji, co dalej z obiektami elbląskiej komendy - kończy insp. Marek Osik.
     Podczas uroczystości w Światowidzie wręczono także medale „Za zasługi dla Policji”, które otrzymali: Henryk Kiejdo, wójt gminy Rychliki, Tomasz Świniarski, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej, Witold Wróblewski, prezydent Elbląga oraz Waldemar Maliszewski, kapelan policyjny.
     Ze strony władz padło wiele deklaracji o podtrzymywaniu dotychczasowej współpracy, która przynosi wymierne efekty w postaci podnoszenia poziomu bezpieczeństwa.
     A prezydent Elbląga, korzystając z okazji, przekazał na ręce komendanta sprzęt ratunkowy, który będzie wykorzystany przez policjantów z patroli wodnych.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)