Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Dobra firma, przyjazna gmina. A u nas?

Jutro (11 marca) o godz. 13 w sali nr 326 Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie odbędzie się uroczyste spotkanie laureatów programów „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2008 i „Gmina Fair Play” 2008. W konkursach nie brał udziału ani Elbląg, ani elbląskie firmy, dlatego dostaną swego administratora.

- W tym roku po raz pierwszy odbywa się wspólna gala regionalna i wspólne spotkanie laureatów tych dwóch programów i takie rozwiązanie uważam za dobre, bo programy się przenikają - mów Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Szczególnie przedsiębiorstwa miały trudne zadanie, bo musiały spełnić bardzo ostre kryteria z zakresu etyki biznesu, solidności i terminowości w działalności gospodarczej, w kontaktach z pracownikami. To niesłychanie ważne sprawy, szczególnie w dobie światowego kryzysu gospodarczego. Moim zdaniem kolejnym bardzo ważnym kryterium jest także wrażliwość na potrzeby społeczności lokalnej i ochrony środowiska. Bardzo się cieszę, że firmy, przedsiębiorcy w takich trudnych czasach decydują się mimo wszystko na realizację swoich programów etycznych, zarabiają pieniądze, ale dają też coś z siebie społeczności, w której funkcjonują. Takie postawy zasługują na szerokie poparcie, szczególnie wobec trudności związanych z rozwojem przedsiębiorczości i problemów na rynku pracy.
     W ubiegłym roku do XI ogólnopolskiej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przystąpiło 798 przedsiębiorców, z których po wszechstronnej weryfikacji komisji i audytorów 753 firmy spełniły wymogi regulaminu i otrzymały certyfikat. W gronie laureatów znalazły się tylko cztery przedsiębiorstwa z Warmii i Mazur.
     - W tym programie nie widać, niestety, progresji, jeśli chodzi o ilość uczestników z województwa warmińsko-mazurskiego - ubolewa Jacek Protas. - Być może wprowadzenie drugiego administratora, który będzie się opiekował Elblągiem i powiatem elbląskim, poprawi sytuację.
     Zakończyła się także VII edycja konkursu „Gmina Fair Play”, kierowanego do samorządów przyjaznych inwestorom i przedsiębiorcom. W 2008 roku przystąpiło do niego 159 gmin, w tym dziewięć z województwa warmińsko-mazurskiego.
     - W tym konkursie udział województwa jest reprezentatywny - dodaje Jacek Protas. - W czterech z pięciu kategorii biorą udział samorządy z Warmii i Mazur, nie mamy tylko swojej reprezentacji w kategorii duże miasto; do tej pory ani Olsztyn, ani Elbląg nie przystąpiły do programu.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia klasyczna