Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dobre sąsiedztwo

Komisja Europejska przyjęła 17 grudnia Program Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013 w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa. W Olsztynie zostanie otwarta wkrótce Filia Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu.

Celem Programu jest wzmocnienie kontaktów między Polską, Rosją i Litwą poprzez zacieśnienie współpracy dwustronnej i trójstronnej. Program oferuje wsparcie dla stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego i wzrostu jakości życia mieszkańców na całym objętym nim obszarze.
     - Warto przypomnieć, że beneficjenci z Warmii i Mazur zrealizowali najwięcej projektów w Programie Sąsiedztwa Litwa-Polska-Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej INTERREG 2004-2006, uzyskując dofinansowanie wysokości ponad 6,2 mln euro z 36 mln euro, jakimi dysponował Program - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Jestem pewien, że budżet programu, który wynosi ponad 144 mln euro oraz fakt, że beneficjenci programu będą mogli uzyskać dofinansowanie rzędu 90 proc., zachęci wiele osób i organizacji z naszego województwa do udziału w przedsięwzięciu.
     
     Obszar Programu:
     Litwa: okręgi Kłajpedy, Mariampola i Taurogów oraz jako przyległe okręgi Olity, Kowna, Telszy i Szawli
     Polska: podregiony: gdański, Gdańsk, Gdynia, Sopot, elbląski, olsztyński, ełcki, białostocko-suwalski oraz jako przyległe: słupski, bydgoski, toruńsko-włocławski, łomżyński, ciechanowsko-płocki, ostrołęcko-siedlecki,
     Rosja: Obwód Kaliningradzki.
     
     Potencjalnymi beneficjentami Programu mogą być:
     jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, jednostki administracji rządowej posiadające osobowość prawną,
     organizacje pozarządowe i organizacje nienastawione na zysk, działające w sferach właściwych dla poszczególnych priorytetów Programu,
     jednostki szkoleniowo-badawcze i placówki oświatowe, uczelnie, osoby prawne będące organami prowadzącymi te jednostki i placówki,
     organizacje i instytucje rządowe,
     inne organizacje publiczne działające w sferach właściwych dla priorytetów Programu.
     
     Więcej informacji o Programie na stronie http://wrota.warmia.mazury.pl w zakładce Polityka Regionalna - Współpraca terytorialna - Europejski Instrument Sąsiedztwa i Partnerstwa.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski