Sobota 26-05-2018, imieniny Filipa, Pauliny. Dzień Matki
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dojazd do elbląskich cmentarzy (aktualizacja)

 
Elbląg, Dojazd do elbląskich cmentarzy (aktualizacja) fot. AD
Rek

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i okresem przedświątecznym wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu układu komunikacyjnego miasta i funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej.

Cmentarz komunalny Agrykola:
     
     Na ul. Agrykola w dniach 30 października 1 listopada od godz. 8 do 22 będzie obowiązywał zakaz ruchu w obu kierunkach. Zakaz nie będzie dotyczył pojazdów: służb porządkowych (ZZM sp. z o.o, Cleaner sp. jw, ZUO sp. z o.o.) i sprzedających kwiaty, których właściciele posiadają ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej.
     
     Postój samochodów będzie możliwy na parkingu przy ul. Kościuszki, do którego wjazd /wyjazd jest jednokierunkowy.
     
     Na ul. Wspólnej, ul. Kościuszki (od ul. Podchorążych do Toruńskiej) i ul. Sienkiewicza - w dniach od 29 października  do 1 listopada będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania się z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.
     
     Cmentarz komunalny Dębica:
     
     W dniach od 30 października do 1 listopada w godzinach 6 - 18 dojazd do cmentarza Dębica od strony skrzyżowania z ul. Grottgera i Rawską będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
     
a) autobusów komunikacji miejskiej oraz autobusów przewoźników prywatnych. Autobusy komunikacji miejskiej będą oznakowane cyframi i literami. Autobusy oznakowane cyframi o numerach 6, 7, 9, 11, 14, 15, 27, 31, 40, 45 będą dojeżdżały na górną (starą) pętlę – przy starej kaplicy cmentarza. Autobusy oznakowane literami A, B, C, H, P będą dojeżdżały do nowej części cmentarza na dolną (nową) pętlę – przy nowej kaplicy cmentarza. Na obu pętlach autobusowych zakazany będzie postój innych pojazdów niż autobusy komunikacji miejskiej i prywatnej. W celu ograniczenia blokowania górnej pętli autobusowej, przewoźnicy prywatni będą wpuszczani przez Policję tylko na dolną - nową pętlę cmentarza. Na parkingu, gdzie znajduje się pętla zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
     b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach .
     c) służb miejskich i porządkowych (ZZM, Cleaner, ZUO)
     d) pojazdów sprzedających kwiaty (do godz. 10), których właściciele posiadają ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu.
     e) mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej i Warmińskiej za okazaniem dowodu osobistego (potwierdzającego miejsce zameldowania) lub za okazaniem przepustki wydanej przez Departament Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu. Przepustki wydawane będą w siedzibie Departamentu Dróg przy ul. Czerwonego Krzyża 2 w godz. 8-15 osobom zgłaszającym się osobiście z dokumentami potwierdzającymi stosowne w/w uprawnienia.

 


     
     Dojazd do cmentarza Dębica będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22 , w dniach od 30 października do 1 listopada będzie on udostępniony wyłącznie dla:
     a) pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Pojazdy te powinny posiadać umieszczone za przednią szybą pojazdu karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych (wydawane przez Departament Społeczny Urzędu Miejskiego w Elblągu tel. 55 239-30-23). Wyżej wymienieni będą wpuszczani na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję.
     W przypadku dużych utrudnień w ruchu drogowym Policja czasowo nie będzie wpuszczać w/w pojazdów na teren cmentarza i okolic.
     b) pojazdów osób duchownych;
     c) mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji przez zamknięty odcinek ul. Łęczyckiej, po okazaniu dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania;
     d) pracowników i właścicieli firm usytuowanych przy zamkniętym odcinku ul. Łęczyckiej, po okazaniu potwierdzających to dokumentów.
     
     W dniach 30 października - 1 listopada:
     a) na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do cmentarza Dębica obowiązywać będzie (tak jak obecnie) obustronny zakaz zatrzymywania się
     b) na odcinku od ulicy Dalekiej (dzielnica Stagniewo) do Cmentarza Dębica (stara kaplica) w godz. 6 -18 będzie obowiązywał jeden  kierunek ruchu ( z góry w dół ) i możliwość parkowania pojazdów po lewej stronie jezdni
     
     W dniach 30 października - 1 listopada sygnalizacja świetlna na ul. Bema i ul. Grunwaldzkiej/Grottgera może być wyłączona, a ruch drogowy może być kierowany przez Policję.
     
     Na odcinku ul. Łęczyckiej do nowej pętli cmentarza ruch pieszych będzie odbywał się chodnikiem, a na odcinku pomiędzy obu pętlami autobusowymi piesi mogą poruszać się wyłącznie wewnętrznymi alejkami Cmentarza Dębica, ponieważ na poboczu i jezdni ul. Łęczyckiej obowiązuje zakaz ruchu pieszego.
     
     W przypadku dużych utrudnień Policja ustawi przy zjeździe z drogi krajowej nr 22 patrol regulujący ruchem i informujący o konieczności zawrócenia lub czasowo oznakuje brak możliwości dojazdu do cm. Dębica.

Biuro prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Dlaczego nie ma linii bezpłatnych, przecież to standard?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  zdziwiony(2011-10-24)
 • znowu problemy, powymyślali święta !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-10-24)
 • Wydaje mi sie że chociaż w ten jeden szczególny dzień powinno się jeździć za darmo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  marcinekk(2011-10-24)
 • Czyli na Dębice NIE BĘDZIE możliwości wjazdu własnym samochodem osobowym nawet od strony berlinki jak co roku? SKANDAL
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Kierowca(2011-10-24)
 • i żeby jeszcze ciepłe bułki za darmo dawali
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-10-24)
 • Nie bardzo rozumiem dlaczego już od 30 pażdziernika (czyli od niedzieli) nie można dojechać własnym samochodem na cmentarz Dębica. Wszystkich świętych jest we wtorek a już trzy dni wcześniej mam się telepać autobusem? To jest chore a co do kasowania biletów 1 listopada to zapraszam władze ZKM do skasowania biletu w zapchanym autobusie, gdzie ludzie stoją na schodach a teraz dzieki tej "rewelacyjnej" karcie kasownik na normalne papierowe bilety jest tylko jeden na cały autobus. Ciekawe czy kanary bedą mierzyć czas zanim bilet przejdzie przez 20 rąk do kasownika i wróci do mnie, czy zmieszczę się w przepisowym czasie na skasowanie biletu po wejściu do autobusu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  nizadowolona(2011-10-25)
 • Jak można zabronić dojazdu na Dębicę własnym środkiem transportu? Zamiast zbudować w pobliżu cmentarza obszerny, utwardzony parking to co roku wprowadzają ten sam cyrk. Dróg dojazdowych nie brakuje, tym bardziej że można by na ten okres wprowadzić ruch jednokierunkowy np. z 22 do Grottgera lub odwrotnie. I jaka jest różnica między samochodem osobowym a taksówką wiozącą własną rodzinę? Paranoja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-10-26)
 • a co z ludzmi pracującymi na chrobrego?????!!!!! to jest jakaś paranoja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  llllllllllllllllllllllllllllll(2011-10-26)
 • Przyjeżdżam z daleka do rodzinnego miasta odwiedzić groby bliskich. Dziękuję bardzo władzom miasta za maksymalne utrudnienie dotarcia na cmentarz. Jestem lokalnym patriotą i wszelkie pozytywne inicjatywy w Elblągu mnie cieszą, ale za to przeczytałem powyżej: pała!!!! Przez 72 godziny na cmentarz może wjechać i wyjechać cała W-wa, trochę pomyślunku. Mam nadzieję że władze przemyślą tę niefortunną decyzję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jacek z daleka(2011-10-27)
 • władze się zmieniają a problemy jak były tak są nierozwiązywalne. karmią kiełbasą i mają wszystko i wszystkich za nic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niezadowolony123(2013-10-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary przeciwsłoneczne GENNY