UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Dom Zacheusza do rozbudowy

 
Elbląg, Dom Zacheusza do rozbudowy
(fot. Anna Dembińska)

Dawniej mieściło się tu przedszkole, od ponad 13 lat lat działa Dom Zacheusza – miejsce terapii dla uzależnionej młodzieży prowadzone przez Katolicki Ruch Antynarkotyczny. Wkrótce Dom Zacheusza czeka rozbudowa. Co się zmieni?

Dom Zacheusza powstał w 2003 roku przy ul. Królewieckiej koło dawnej spółdzielni Plastyk, jako pierwszy tego typu ośrodek w województwie warmińsko-mazurskim. Trafia tu na terapię m.in. młodzież z całego kraju, uzależniona od narkotyków i alkoholu. Dzisiaj ośrodek jest już za mały w stosunku do potrzeb, dlatego Katolicki Ruch Antynarkotyczny przy współpracy z elbląskim samorządem planuje jego rozbudowę.
       - W ramach kontraktu, który mamy z Narodowym Funduszem Zdrowia, prowadzimy poradnię zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Możemy także udzielać świadczeń dla dzieci autystycznych i zespołem Aspergera, ale z racji lokalowych nie ma obecnie takich możliwości. Rozbudowa jest też konieczna, by zmniejszyć kolejki do poradni, a to chcemy osiągnąć dzięki zwiększeniu liczby gabinetów dla lekarzy, miejsca dla pacjentów i zwiększeniu kontraktu z NFZ – mówi ksiądz Edward Rysztowski, szef Katolickiego Ruchu Antynarkotycznego w Elblągu.
       Rozbudowa ma objąć m.in. stworzenie dodatkowych gabinetów do terapii indywidualnej i grupowej (w tym sali z lustrem weneckim), zwiększenie liczby pokoi w ośrodku leczenia uzależnień, dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.  

  Elbląg, Dom Zacheusza do rozbudowy
(fot. Anna Dembińska)


       Jest już gotowa dokumentacja techniczna przebudowy, ratusz rozstrzyga właśnie przetarg na opracowanie studium wykonalności projektu wraz z analizą finansową (oferty zgłosiły trzy firmy). Przebudowa ma być dofinansowana ze środków unijnych. - Do końca czerwca zostanie złożony wniosek na konkurs do Regionalnego Programu Operacyjnego. Jesteśmy w trakcie pozyskania pozwolenia na budowę. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2019 roku – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama