Sobota 23-03-2019, imieniny Pelagii, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dopisz się do rejestru wyborców

Osoby, które chcą wziąć udział w wyborach samorządowych, a pracują lub studiują przez dużą część roku w innych miejscowościach, gdzie zameldowane są czasowo, powinny dopisać się do rejestru wyborców w miejscu swojego zamieszkania. Termin dopisywania się do rejestru wyborców upływa 19 listopada. Zobacz, jak to zrobić.

W przeciwieństwie do niedawnych wyborów prezydenckich, głosowanie poza miejscem stałego zamieszkania na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania w wyborach samorządowych nie jest możliwe. Nie można więc wziąć ze swojej gminy zaświadczenia, wyjechać i głosować w innym miejscu, gdyż tzw. wspólnotę samorządową tworzą członkowie danej wspólnoty mający prawo decydować o władzach swoich, a nie innych wspólnot. Jeśli jednak jesteś zameldowany na stałe np. w Elblągu, a ze względu na pracę, studia itp. mieszkasz w Gdańsku lub Warszawie lub masz zameldowanie czasowe w naszym mieście, bo np. mieszkasz w akademiku - możesz zagłosować składając wcześniej w Urzędzie Gminy pisemny wniosek z prośbą o dopisanie do rejestru wyborców w miejscu, gdzie mieszkasz. We wniosku takim powinno się znaleźć:
     - nazwisko i imiona;
     - imię ojca,
     - data urodzenia,
     - numer PESEL;
     - obecny adres zamieszkania;
     - adres ostatniego zameldowania na pobyt stały poza obszarem gminy.
     
     Po złożeniu wniosku o dopisanie do rejestru wyborców, urzędnicy sprawdzają, czy taka osoba rzeczywiście stale tam mieszka, po czym o wpisaniu wyborcy do rejestru natychmiast zostaje powiadomiony urząd gminy, w którym jest on zameldowany na stałe. Urzędnicy wykreślają wnioskodawcę z rejestru macierzystego i zostaje on wpisany do rejestru we wnioskowanym (nowym) miejscu.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • ważna informacja; dzięki - będę głosować w wawie :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-11)
 • wszystkie pierwsze miejsa na listach wyborczych to miejsca polityczne, cwaniaki od drugiego w dół to prawdziwi kandydaci, którzy mają pracować na tych pierwszych wyborco głosuj pomijając pierwszych na liście
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WYBORCAELBLĄSKI(2010-10-11)
 • Byłem pierwszy raz na wyborach Prezydenckich i głosowałem tylko i wyłącanie na Tego faceta który teraz jest prezydentem ale głosowałem wyłącznie dlatego żeby pen metr czterdzieści cawaniacek nie został prezydentem a teraz mam gdzieś inne wybory dlaczego a dlatego że to nic nie zmieni nowa miotła nowe pożądki ten sam syf koljni cwaniacy oi nieroby walczący o stołki i posady to polityczny chlew i polityczne koryto nie mam ochoty brac udziału w tym morderstwie to mądry da sobie spokój a naiwny nierób będzie sukał kolejnej szansy w obietnicach bez pokrycia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Polska tylko dla Polaków(2010-10-12)
 • Ziemia dla Ziemniaków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Prawdziwy Ziemniak(2010-10-12)
 • Wpisanie do rejestru Wyborców nie ma związku za zameldowaniem czasowym. Proszę nie wprowadzać wyborców w błąd i zapoznać się dokładnie z przepisami dotyczącymi Rejestru Wyborców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  życzliwa(2010-10-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II