Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dorośli nie płacą za naukę

Elbląskie szkoły zawodowe nie myślą o okresie wakacyjnym, lecz intensywnie przygotowują się do kolejnego roku szkolnego. Tym razem ofertę edukacyjną skierują także do osób dorosłych. Ani wiek, ani wykształcenie, ani to czy pracujesz, czy jesteś osobą bezrobotną nie ma znaczenia. Oferta ta daje możliwość bezpłatnej nauki w atrakcyjnych zawodach, które cenione są przez pracodawców. 

Kształcenie zawodowe staje się coraz bardziej popularne i potrzebne w naszym regionie, jak i w kraju. Przedsiębiorcy zabiegają o wykwalifikowanych pracowników gotowych do podjęcia pracy zawodowej, ale są także zmuszeni do zatrudniania osób nie posiadających kwalifikacji do danego zawodu. Nie wszyscy jednak wiedzą, w tym także pracodawcy, że istnieją możliwości pozwalające zdobyć zawód, przekwalifikować się czy też podnieść swoje kwalifikacje. Takie możliwości zostały wprowadzone dla osób dorosłych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w 2012 roku i są to kwalifikacyjne kursy zawodowe (KKZ, czyli dawne szkoły dla dorosłych) i szkoły policealne. To szeroka odpowiedź systemu oświaty na potrzeby rynku pracy. Efektem kształcenia jest nie tylko pozyskana wiedza i umiejętności, lecz także świadectwo wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
     
     Warunki kursu w pigułce:
     - Uczestnikami mogą być wszystkie osoby dorosłe, które ukończyły szkołę gimnazjalną (podstawową), zawodową, średnią, są studentami lub absolwentami uczelni wyższych, osoby pracujące lub bezrobotne, które są zdobyć zawód lub chcą go zmienić, podwyższyć swoje kwalifikacje lub zdobyć dodatkowe.
     Reasumując: mogą to być wszystkie osoby dorosłe, które nie są emerytami.
     - Nauka jest bezpłatna za wyjątkiem badań lekarskich u lekarza Medycyny Pracy (wymagania zdrowotne w zawodzie).
     - Warunkiem uruchomienia określonego kierunku (kwalifikacji) jest dokonanie naboru min. 20 osób.
     - Nauka trwa od 1 do 3 semestrów, przeważnie w systemie zaocznym. Okres nauki zależy od kwalifikacji (zawodu) oraz od wymagań wynikających z podstaw programowych.
     - Opisywany system nauki pozwala na zdobycie zawodu, bądź uzyskanie tytułu technika.
     
     Taki system zdobywania kwalifikacji i kompetencji zawodowych przez osoby dorosłe pomaga pracodawcom znaleźć pracowników, a wszystkim zainteresowanym zdobyć zawód.
     Wybrane placówki oświatowe posiadają bogate doświadczenie w tym zakresie. To już blisko 100 absolwentów, którzy uzyskali atrakcyjny zawód i znaleźli zatrudnienie. Oferta edukacyjna jest bogata, zróżnicowana i dostosowana do wymagań rynku pracy.
     Przykładowe zawody: operator obrabiarek skrawających , elektryk , fryzjer, stolarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, informatyk itp.
     
Informacje o innych mogą uzyskać Państwo na stronie internetowej www.kkz.ckpelblag.pl lub poszczególnych szkół, a także poprzez kontakt telefoniczny 55 625-67-25.
     
     
--------Art. sponsorowany----------
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl